Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Leśnicy w Nadleśnictwie Biłgoraj świętowali (FOTO)

Dodał: red Data: 2016-10-21 16:07:45 (czytane: 4321)

W Biłgoraju, leśnicy Nadleśnictwa Biłgoraj świętowali 21 października. Była uroczysta Msza św., występy przedszkolaków, wspólny obiad, awanse i wyróżnienia oraz życzenia. Wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Biłgoraj świętował dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Jerzy Sądel.Początek uroczystościom dała Msza święta sprawowana przez ks. dziekana Jerzego Kołtuna w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się leśnicy, władze Nadleśnictwa Biłgoraj, dyrektor RDLP w Lublinie, przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy i osoby współpracujące z Lasami Państwowymi. Wszystkich w murach świątyni witał ks. Kołtun.

ksiadz_jerzy_koltun.JPG


-Bardzo serdecznie witam wszystkich zgromadzonych na tej Mszy świętej, sprawowanej w intencji wszystkich pracowników Nadleśnictwa Biłgoraj. Chcemy prosić w tej Eucharystii o Boże Błogosławieństwo i wszelkie łaski potrzebne leśnikom. Chcemy także polecać wszystkich tych, którzy już od nas odeszli, zanosząc za ich dusze błagania o miłosierdzie. Naszymi orędownikami są święci, którzy pracownikom leśnictwa szczególnie patronują św. Jan Gwalbert - patron leśników, św. Hubert i św. Franciszek. Włączając się we wspólną modlitwę dołączajmy także nasze prywatne intencje - apelował kapłan.

swieto_lenikow.JPG


 Po Mszy świętej z akademią dla biłgorajskich leśników wystąpiły przedszkolaki z Domku Przedszkolaka, były piosenki, wierszyki i życzenia. Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie budynków Nadleśnictwa Biłgoraj, gdzie pracownicy otrzymali wyróżnienia i nagrody. Dla wszystkich obecnych przygotowano także obiad, podczas któego była okazja do rozmów, wymiany doświadczeń, czy podnoszenia tematów dla leśników ważnych.

Reklama.

-To dla nas wielki zaszczyt, gościć tak zacne grono w naszych progach. Serdecznie witam wszystkich, którzy z nami wspólnie zechcieli świętować. Mając takich przyjaciół oraz świadomość, że wykonaliśmy gro zadań własnych i jak zaawansowane są inwestycje realizowane wspólnie z samorządami z nadzieją patrzymy w przyszłość - mówił nadleśniczy Piotr Mróz.

piotr_mroz.JPG


Szef biłgorajskiego Nadleśnictwa odniósł się także do pojawiającego się jakiś czas temu tematu prywatyzacji Lasów Państwowych: -Ukłony i podziękowania kieruję w stronę obrońców lasów przed zakusami prywatyzacji i próbami demontażu struktury organizacyjno - prawnej Lasów Państwowych czynione przez poprzednią koalicję PO - PSL. Szczególne podziękowania kieruję do posłów PiS i leśniczej "Solidarności", której Nadleśnictwo Biłgoraj stanowi ważny składni.

nadlesnictwo_bilgoraj.JPG


Słowa podziękowania i życzenia biłgorajskim leśnikom składali przedstawiciele samorządów Miasta Biłgoraj, Gminy Biłgoraj i Miasta - Gminy Józefów, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej i zastępca Komendanta Powiatowego Policji oraz osoby współpracujące na różnym polu z Nadleśnictwem Biłgoraj. Do leśników okolicznościowy list wystosował także Starosta Biłgorajski.

jerzy_sedel.JPG


-Biłgorajskie Nadleśnictwo jest wzorowym w Województwie Lubelskim jeśli chodzi o organizację pracy, podejmowane inicjatywy i realizacje zadań własnych. Wysoko oceniam także przygotowanie merytoryczne i poświęcenie nadleśniczego Piotra Mroza. Tutaj porostu dobrze się przyjeżdża. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy świętej, bo mamy Bogu za co dziękować. Tak uroczystość jak ta dzisiejsza winna integrować leśników i pracowników Nadleśnictwa, ale także winna nam uświadamiać, że tworzymy jedną brać, której zadaniem jest służba Polsce poprzez odpowiedzialną gospodarkę leśną - zaznacza w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl  dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Jerzy Sądel.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 59

Tagi: nadleśnictwo biłgoraj   dzień leśnika   nadleśniczy piotr mróz   leśnicy z biłgoraja

Zobacz także

Kobieta zaginęła na grzybach (AKTUALIZACJA)

Dodane: 2020-09-24 14:57 - Komentarze  (1)  czytane (1196)

TAGI: zaginięcie na grzybach, powiat biłgorajski, poszukiwania, grzybiarzeKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.119.106

Jan (2016-10-22 18:57:04)

Jednak biłgorajski sąd nakazał płacić !!!

Jarosław II (2016-10-22 11:02:12)

Same PIS-dzielce .Szkoda prądu na tych kurduplopochodnych.

do poniżej (2016-10-22 10:48:09)

Co z tego, że podał do sądu? Jeżeli dojeżdżał do swojej posesji, to jest to tzw. "ustanowienie drogi koniecznej". Nic takiemu właścicielowi sąd nie zrobi, a pozywający tylko się ośmieszy.

Jan (2016-10-21 21:56:24)

Starosta Maryjan nie przybył. List tylko napisał. Maryjana małżonka posłanka też nie przybyła. Od kiedy PIS wyrzucił z posady ich czerwonego pachołka K ze stołka czują się obrażeni. Jak ten ich janczar PSL-owski przez tydzień rozstawił leśników na leśnym dukcie i kazał spisywać ludzi co przejeżdzali samochodami do swoich posesji a potem sprawę skierował do sądu to było dobrze. Teraz się pogorszyło.

Silk (2016-10-21 18:45:08)

Coś jakoś pusto na tych stołach. A może podziękowali mediom, za udział w dalszej części imprezy. Przecież wiadomo, że takie święto nie mogło odbyć się "na sucho" :(I)

789 (2016-10-21 17:42:57)

Dlaczego nie ma nigdzie przyleśnych parkingów. Żeby pospacerować trzeba łamać prawo i parkować w lesie?

Jan (2016-10-21 17:27:33)

Mówili o bracie Agaty Borowiec niejakim Andrzeju co go awansowali? Leśniczym nagle został. Pisały o tym gazety.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spotkanie autorskie z Haliną Ewą Olszewską

W czytelni biblioteki Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się spotkanie autorskie z Haliną Ewą Olszewską - poetką,...