Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Leśnicy szkolili strażaków

Dodał: red Data: 2021-11-23 08:22:10 (czytane: 801)

20 listopada br. grupa kilkudziesięciu strażaków z KW PSP w Lublinie wzięła udział w szkoleniu, któe odbyło się w lasach Nadleśnictwa Biłgoraj. Zostało ono przeprowadzone pod okiem leśników i związane było z wykonywaniem przerzynki drzew, okrzesywania gałęzi, przerzynki drzew i gałęzi leżących, przerzynki drzew i gałęzi naprężonych oraz ścinki drzew.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpolszkolenia_strazakow__2_.jpg

Była to również okazja do nabycia umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami podczas np. odblokowywania dróg z powalonych drzew, wypadków drogowych czy powalonych drzew na budynki i pojazdy.

szkolenia_strazakow__1_.jpg

Odbyte szkolenie jest pierwszym etapem przygotowującym do wykonywania zawodu strażaka Państwowej Straży Pożarnej. Z inicjatywą i zapytaniem o możliwość szkolenia przez pracowników Lasów Państwowych, wystąpił Lubelski Komendant Wojewódzki PSP.

szkolenia_strazakow__3_.jpg

Jak ważne i potrzebne może okazać się takie szkolenie, pokazują ostatnie pożary w Grecji, gdzie udział wzięło 143 ratowników PSP. Nabyte umiejętności mogą ratować zdrowie i życie naszych mieszkańców oraz chronić nasze lasy i nasze domostwa.

szkolenia_strazakow__4_.jpg

-Cieszy nas, że swoją wiedzą nieodpłatnie mogliśmy się podzielić z strażakami PSP. To wyróżnienie dla nas i dowód że praca leśników składa się z wielu elementów - w tym m. in. edukacja, ochrona i pielęgnacja lasów - Andrzej Borowiec Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj.

/Andrzej Kluczkowski/

Reklama.

Tagi: lasy państwowej   nadleśnictwo biłgoraj   państwowa straż pożarna   szkolenie strażaków

Zobacz także

Kartka dla obrońców granic

Dodane: 2021-11-29 09:20 - Komentarze  (3)  czytane (168)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

J23 (2021-11-24 09:49:10)

I ognisko w środku lasu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej w Biłgoraju

500+ przechodzi od nowego roku do ZUS

Biłgorajka ty Ziemico, Ziemio ukochana

Powiatowi radni otrzymają wyższe diety

Magda Steczkowska w koncercie Moja podróż śladami JPII

Odznaczenia dla nauczycieli i otwarcie wyremontowanej hali przy ZSBiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Setna rocznica urodzin Andrzeja Kiszki ps. Dąb, Leszczyna, Bogucki. Jednego z najdłużej ukrywających się Żołnierzy Wyklętych (AUDIO)

21 listopada br. przypadła setna rocznica urodzin Andrzeja Kiszki ps. Dąb, Leszczyna, Bogucki. Jednego z najdłużej ukrywających się Żołnierzy...