Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Laureaci międzywojewódzkiego Projektu "W zgodzie z naturą - LIFE+ dla Lasów Janowskich" z biłgorajskiej "Jedynki"

Dodał: red Data: 2020-02-18 09:45:54 (czytane: 941)

Uczniowie z klasy przyrodniczej i turystycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego brali udział w projekcie o charakterze przyrodniczym, współfinansowanym przez Unię Europejską oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajGłównym założeniem projektu było rozbudzanie i rozwijanie pasji badawczo - przyrodniczej na rzecz ochrony przyrody, przeprowadzanie różnego rodzaju obserwacji (m. in. fotografowanie) i doświadczeń, mających na celu zrozumienie pewnych procesów i poznanie zjawisk zachodzących w środowisku. Założenia projektu znacznie wykraczają poza podstawę programową szkoły podstawowej. Uczniowie pracowali metodą problemową, praktycznego działania oraz poglądową. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach terenowych na terenie Biłgoraja, okolic oraz w Lasach Janowskich, gdzie obserwowali i fotografowali przyrodę w różnych porach roku. Projekt realizowano od października 2019 roku do końca stycznia 2020 roku. Na zakończenie Projektu uczniowie przystąpili do konkursu przyrodniczo - fotograficznego "Lasy i mokradła". Konkurs został zorganizowany przez Nadleśnictwo Janów Lubelski oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w Lublinie.

Komisja Oceniająca Konkurs „Lasy i mokradła” wyłoniła zwycięzców! Spośród blisko 300 nadesłanych prac złożonych przez ponad 100 uczestników z dwóch Województw Lubelskiego i Podkarpackiego,  wyróżniono najlepsze - zdaniem Jury - zdjęcia. Oceniano wartość artystyczną, interpretację i oryginalność zdjęć, a także poprawność techniczną wykonania. Nie bez znaczenia był również fotografowany obiekt – doceniono prace przedstawiające zwierzęta, które zwykle trudno uchwycić w kadrze. Zwycięskie prace oraz ponad 80 innych fotografii nadesłanych na konkurs można było  zobaczyć na wystawie fotografii w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim, gdzie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej konkursu "Las i mokradła” organizowanego w ramach naszego projektu. Na spotkaniu wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym oraz podsumowano działanie projektowe pt. Edukacja dzieci.

lasy_janowskie.jpg

W konkursie fotograficznym wyróżnienia zdobyli Aleksander Knap za fotografię ,,Czartowe Pole” oraz Marek Świerzak za fotografię "Rezerwat Obary" z klasy Id Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju, których opiekunem była Joanna Solska. Na wystawie znalazły się również zdjęcia przyrody Alicji Kaczor i Błażeja Zygmunta z klasy Id oraz Alicji Koneczny, Emilii Żórawicz i Adriana Wojdy z klasy Vd pracujących pod opeiką Alicji Mileszczyk.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a chętnych do obejrzenia wystawy zapraszamy obecnie do Szkoły Podstawowej Nr 1 (budynek dawnego Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej), gdzie będzie można ją zwiedzać jeszcze przez tydzień.

/JS/
Foto: Nadesłane, Mirosław Świerzak

Reklama.

Zdjęć w galerii: 12

Zobacz także

Nauczyciel z Biłgoraja z laurem ogólnopolskiego konkursu w kategorii grafika komputerowa

Dodane: 2020-03-21 10:06 - Komentarze  (2)  czytane (904)

TAGI: anna dobraczyńśka, konkurs graficzny, harry potter, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.24.23

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia