Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Lato na żurawinowym szlaku (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-07-29 22:03:27 (czytane: 2274)

Blisko 100 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym, a kilkaset w rodzinnym pikniku - wydarzeniach, które złożyły się na imprezę "Lato na żurawinowym szlaku". W Ciosmach k/Biłgoraja nie zabrakło atrakcji kulinarnych z żurawiną w roli głównej, występów artystycznych i atrakcji dla dzieci.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajLato na żurawinowym szlaku, to cykliczna impreza organizowana przez mieszkańców wsi Ciosmy w Gminie Biłgoraj przez Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach, OSP Ciosmy, GOK w Biłgoraju, PTTK o/Biłgoraj oraz wójta Gminy Biłgoraj. -Jej głównymi celami jest promocja żurawinowego szlaku oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnej formy wypoczynku, integracja społeczności lokalnych, turystów, stowarzyszeń, instytucji samorządowych organizujących i wspierających turystykę oraz przede wszystkim poznanie i popularyzacja walorów przyrodniczych i kulturowych „Małej Ojczyzny” - Ziemi Biłgorajskiej. Chcemy pokazać to co mamy najcenniejsze, piękną przyrodę, ludzką życzliwość, kuchnię regionalną i przepiękne szlaki - zaznacza prezes Stowarzyszenia "Dąb" w Ciosmach, Helena Szado - Oleksak.

 

zurainowy_szlak_2018.JPG

-Podróżując Żurawinowym Szlakiem odwiedziliśmy, liczne pamiątki po walkach niepodległościowych, jakie toczyły się w Lasach Biłgorajskich w czasie Powstania Styczniowego oraz w czasie II wojny światowej. Pomników minionych wydarzeń na tej ziemi jest bardzo dużo, to kapliczki, krzyże, leśne mogiły i pomniki upamiętniają kolejne pokolenia walczące o suwerenność Polski. W sposób szczególny skupiliśmy się na miejscach związanych z kampanią oddziału pułkownika Leona Czechowskiego, która w okolicach Biłgoraja walczyła w marcu 1863 roku - zaznacza współorganizator wydarzenia, Marek Małek.

Reklama.

W rodzinnym rajdzie rowerowym udział wzięło blisko 100 osób. Ze swa rodziną na szlak ruszyła także - mieszkająca w Krakowie - Weronika Maziarz:

W bloku występów artystycznych, przed publicznością zaprezentował się Piotr Ostrowski w koncercie akordeonu guzikowego, kabaretu „EWG”, Kapeli Podwórkowa „Wygibusy” i zespół „Meffis”.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 200

Tagi: lato na żurawinowym szlaku   gmina biłgoraj   piknik w ciosmach   rajd rowerowy

Zobacz także

Sylwester po studencku - sylwestrowa impreza życia

Dodane: 2018-12-08 19:16 - Komentarze  (0)  czytane (562)

TAGI: sylwester, góry, studenci, zabawa sylwestrowaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.201.102

Ja :) (2018-07-30 07:07:51)

Pan fotograf super :) pozdrawiamy :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd granicą zaborów

Z Biłgoraja w okolice Tarnogrodu, Biszczy i Potoka Górnego wyruszył rowerowy szlakiem dawnej granicy zaborów rosyjskiego i austriackiego, dzisiejszej granicy województw Lubelskiego i Podkarpackiego. Na ponad 50 km szlak wyruszyło kilkudziesięciu cyklistów. więcej»

Reprezentanci Ziemi Biłgorajskiej na XII Edycji 'Złombol 2018'

Informujemy, że w XII Edycji "Złombol 2018", którego w tym roku metą jest Grecja, bierze udział 6-osobowa reprezentacja z Biłgoraja. Reprezentantami Ziemi Biłgorajskiej w tej imprezie są Jakub Gąsiorowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Bełżek, Bartłomiej Mazur, Grzegorz Różański, Marcin Zawadzki (wśród których są członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego). więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wigilia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (FOTO)

Członkowie i sympatycy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej...

Do Biłgoraja dotarło betlejemskie światło pokoju (FOTO, AUDIO)

Za sprawą biłgorajskich harcerzy, z 13. Starszoharcerskiej Drużyny...

37. rocznica śmierci Krzysztofa Gizy, jednej z pierwszych ofiar stanu wojennego (FOTO)

Tradycyjnie w połowie grudnia w Tarnogrodzie - dzięki zaangażowaniu...

Będzie wniosek o zawieszenie radnych PiS w prawach członka partii

Trzech radnych PiS wstrzymało się od głosu podczas obrad Rady...

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

Z 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej za śmieci....

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia