Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Lato na żurawinowym szlaku (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-07-29 22:03:27 (czytane: 3544)

Blisko 100 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym, a kilkaset w rodzinnym pikniku - wydarzeniach, które złożyły się na imprezę "Lato na żurawinowym szlaku". W Ciosmach k/Biłgoraja nie zabrakło atrakcji kulinarnych z żurawiną w roli głównej, występów artystycznych i atrakcji dla dzieci.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajLato na żurawinowym szlaku, to cykliczna impreza organizowana przez mieszkańców wsi Ciosmy w Gminie Biłgoraj przez Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach, OSP Ciosmy, GOK w Biłgoraju, PTTK o/Biłgoraj oraz wójta Gminy Biłgoraj. -Jej głównymi celami jest promocja żurawinowego szlaku oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnej formy wypoczynku, integracja społeczności lokalnych, turystów, stowarzyszeń, instytucji samorządowych organizujących i wspierających turystykę oraz przede wszystkim poznanie i popularyzacja walorów przyrodniczych i kulturowych „Małej Ojczyzny” - Ziemi Biłgorajskiej. Chcemy pokazać to co mamy najcenniejsze, piękną przyrodę, ludzką życzliwość, kuchnię regionalną i przepiękne szlaki - zaznacza prezes Stowarzyszenia "Dąb" w Ciosmach, Helena Szado - Oleksak.

 

zurainowy_szlak_2018.JPG

-Podróżując Żurawinowym Szlakiem odwiedziliśmy, liczne pamiątki po walkach niepodległościowych, jakie toczyły się w Lasach Biłgorajskich w czasie Powstania Styczniowego oraz w czasie II wojny światowej. Pomników minionych wydarzeń na tej ziemi jest bardzo dużo, to kapliczki, krzyże, leśne mogiły i pomniki upamiętniają kolejne pokolenia walczące o suwerenność Polski. W sposób szczególny skupiliśmy się na miejscach związanych z kampanią oddziału pułkownika Leona Czechowskiego, która w okolicach Biłgoraja walczyła w marcu 1863 roku - zaznacza współorganizator wydarzenia, Marek Małek.

Reklama.

W rodzinnym rajdzie rowerowym udział wzięło blisko 100 osób. Ze swa rodziną na szlak ruszyła także - mieszkająca w Krakowie - Weronika Maziarz:

W bloku występów artystycznych, przed publicznością zaprezentował się Piotr Ostrowski w koncercie akordeonu guzikowego, kabaretu „EWG”, Kapeli Podwórkowa „Wygibusy” i zespół „Meffis”.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 200

Tagi: lato na żurawinowym szlaku   gmina biłgoraj   piknik w ciosmach   rajd rowerowy

Zobacz także

Kraków kulturalnie (FOTO)

Dodane: 2020-10-15 08:33 - Komentarze  (0)  czytane (664)

TAGI: grupa teatralna tarnogród, tarnogrodzki ośrodek kultury, model opakowania, kulturaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.10.64

Ja :) (2018-07-30 07:07:51)

Pan fotograf super :) pozdrawiamy :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgoraj. Protest rolników (AUDIO)

Dzisiaj w całym kraju - także na Lubelszczyźnie i w powiecie...

Łukowskie Powązki odnawiane i zabezpieczane przed zniszczeniem

Cmentarz parafialny w Łukowej założony został w tym samym czasie...

Uczcili Kapelana Solidarności i kapłanów niezłomnych (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja uczcili dziś ks. Jerzego Popiełuszkę i księży...

Karty podarunkowe dla dzieci medyków

Rozstrzygnięty został konkurs Fundacji 4F Pomaga. W ramach konkursu...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Wolontariusz 2020. Nagrodzono społeczników zaangażowanych w działania lokalne

Dziś w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury, z zachowaniem...

Ogłoszenia