Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Łada 1945 Biłgoraj vs AMSPN Hetman Zamość - to coś więcej niż mecz

Dodał: red Data: 2013-10-09 17:19:20 (czytane: 24658)

Odwieczni rywale, piłkarze z Biłgoraja i Zamościa oraz kibice obydwu drużyn spotkali się na stadionie przy Targowej, na spotkaniu 1/2 Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Zamojskiego. Spotkanie zabezpieczało kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

kibice_lada_bilgoraj.JPG

Spotkanie Łady z Hetmanem, to od lat wydarzenia sportowe o podwyższonym ryzyku. Tym razem do zabezpieczenia środowego spotkania zadysponowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji. Byli policjanci umundurowani oraz po cywilnemu, zachowania kibiców były utrwalane za pomocą kamer wideo oraz zdjęć cyfrowych.

policja_mecz_lada_bilgoraj_hetman_zamosc.JPG

W obwodzie, przy Targowej czekały oddziały policyjnej prewencji, ponadto nad bezpieczeństwem kibiców i piłkarzy czuwały służby porządkowe, a wchodzący na obiekty przy Ośrodka Sportu i rekreacji byli przeszukiwani, by nie wniesiono na trybuny niebezpiecznych narzędzi.

lada_bilgoraj_hetman_zamosc.JPG

Kibice łady 1945 Biłgoraj przed Biłgorajskim ratuszem zaczęli gromadzić się kilkanaście minut po godzinie 12.00. Około godziny 13:15, grupa kilkuset kibiców biało - niebieskich udała się w eskorcie policji na stadion. Punktualnie o godzinie 14.00 na murawę wbiegli piłkarze obu drużyn, a kilka minut po pierwszym sędziowskim gwizdku do specjalnego sektora zostało wprowadzonych kilkudziesięciu kibiców Hetmana. Od razu odżyły dawne animozje, a fani obu drużyn prześcigali się w skandowaniu i śpiewaniu obraźliwych i niecenzuralnych przyśpiewek. Mimo próśb spikera, kibice obu drużyn głośno wypowiadali co sądzą o przeciwniku, nadużywając wulgarnej nazwy męskiego członka oraz potocznej nazwy "najstarszego zawodu świata".

Tymczasem na murawie boiska toczyła się piłkarska walka o awans do finału Pucharu Polski na szczeblu Zamojskiego Okręgu. Początkowe kilka minut to przewaga gospodarzy, szybko jednak podopieczni Ireneusza Zarczuka dali się zdominować piłkarzom z Zamościa. Podczas pierwszych 45 minut spotkania Łada nie oddała na bramkę rywala żadnego celnego strzału, prawdę mówiąc te oddane przez piłkarzy Hetmana można by policzyć na jednej ręce. -Pierwsza połowa to "piłkarskie szachy" i badanie przeciwnika. I trzeba przyznać że pierwsza połowa należała do rywala. Rozmowy w szatni i zmiany, których dokonaliśmy przyniosły skutek. W drugiej połowie zagraliśmy zdecydowanie lepiej i bardziej ofensywnie. Choć nie do końca udało się wyeliminować wszystkie błędy, w tym m. in. straty piłki w środku boiska - zaznacza trener Łady.

lada_bilgoraj_puchar_polski_2013.JPG

Wprowadzenie na boisko Serhij Savchuka i Bartłomieja Hajduka zmieniło obraz gry na boisku. Jednak w 90 minutach nie udało się rozstrzygnąć spotkania. Choć w końcówce drugiej połowy Łada miała niemal stuprocentowe sytuacje. -Mogliśmy rozstrzygnąć mecz na naszą korzyć w regulaminowym czasie 90 minut, jednak zabrakło wykończenia kilku całkiem ładnych akcji, ale to i mecz wyjątkowy, zapowiadany od dłuższego czasu, to i presja większa. Chciałbym podkreślić że przytomnie graliśmy w obronie, to poświęcenie tej linii uchroniło nas przed utratą bramki - dodaje Zarczuk. W 105 minucie spotkania Bartłomiej Hajduk wykorzystując błąd przeciwnika dograł piłkę do Sebastiana Skrzypka, który pewnym strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce bramki rywali, zapewniając drużynie z Biłgoraja zwycięstwo 1:0. Łada spotka się w finale, który odbędzie się najprawdopodobniej późnią wiosna przyszłego roku z MLKS Kryształ Werbkowice, który pokonał TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:2.