Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Książka to czynnik urabiający duszę'

Dodał: red Data: 2016-05-05 16:56:19 (czytane: 1788)

Słowami Henryka Sienkiewicza rozpoczęto imprezę biblioteczną zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Dąbrowicy. A wszystko to z okazji 170. rocznicy urodzin autora Trylogii przypadającej 5 maja. Senat ustanowił rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń" - podkreślili senatorowie. Okazją do ustanowienia Henryka Sienkiewicza patronem 2016 roku jest fakt, że wypada wówczas 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza.
Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach - przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości".

rok_henryka_sienkiewicza.jpg


Henryk Sienkiewicz "w czasach zniewolenia pisał dla pokrzepienia serc, a jego książki zbłądziły pod strzechy".  -Był i jest ambasadorem polskości, m. in. za sprawą niosącej uniwersalne wartości powieści "Quo vadis", która dziś, w chwili zderzenia cywilizacji, zyskuje dodatkowe, współczesne znaczenie - napisano. Biblioteka Publiczna chcąc uczcić rocznice wielkiego pisarza zorganizowała imprezę biblioteczną poświęconą pisarzowi mające na celu przypomnienie i popularyzację twórczości. Całość przygotowana była przez uczniów ZSPiG w Dąbrowicy. Można było obejrzeć konkursowe scenki rodzajowe z utworów Henryka Sienkiewicza: Janko Muzykant, W pustyni w puszczy, Krzyżacy, Ogniem i mieczem. Zwycięska drużyna, klasy VI przedstawiła fragment Bitwy pod Grunwaldem z książki "Krzyżacy"; II miejsce przypadło kl. IV za wystawienie fragmentu "Janka Muzykanta"; III miejsce przypadło kl. V za zobrazowanie fragmentu "W pustyni i w puszcz". Nagrodę pocieszenia otrzymała klasa II gimnazjum za scenkę inspirowaną "Ogniem i mieczem".

Reklama.

Rozstrzygnięto również konkurs literacko - plastyczny "Dzieci - dziadkom" mający na celu wypożyczenie książki Henryka Sienkiewicza, przeczytanie jej swoim dziadkom i wykonanie do niej pracy plastycznej - inspirowanej jej treścią. W kategorii klasy I - III zwyciężyła Anitka Truba za pracę "Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela",  natomiast w kategorii klasy IV - VI I miejsce zajęła Magdalena Ciosmak za pracę "Nowele". Impreza odbyła się w ramach nadchodzącego Tygodnia Bibliotek 2016.

/Lucyna Bielak/

Tagi: bibliotek w dąbrowicy   rok sienkiewicza   zspig w dąbrowicy   lucyna bielak

Zobacz także

Dziś ruszają konsultacje stacjonarne dla wszystkich uczniów w szkole

Dodane: 2020-06-01 12:00 - Komentarze  (0)  czytane (194)

TAGI: koronawirus, epidemia, oświata biłgoraj, konkultacje stacjonarne dla uczniówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.226.13

Jetsyn (2016-05-25 19:38:30)

encuentras buscando inoifmacrón realmente valiosa acerca de los negocios innovadores que existen para que los puedas aprovechar? ¿Te gustaría que te diéramos a conocer tres tipos de

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia