Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ksiądz Stanisław Budzyński przeszedł na emeryturę. Dziś wierni pożegnali proboszcza z Kościółka (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2020-08-16 21:26:49 (czytane: 4209)

Po 11 latach pełnienia funkcji proboszcza parafii św. Jerzego w Biłgoraju oraz po 47 latach kapłaństwa, na emeryturę przeszedł ks. Stanisław Budzyński. Podczas Mszy świętej pożegnał się z wiernymi, po Eucharystii przygotował także adorację Najświętszego Sakramentu.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolKsiądz Stanisław Budzyński z biłgorajską parafią św. Jerzego jako proboszcz związany był od 22 czerwca 2009 roku. Z Biłgorajem i Kościółkiem związany był jednak dużo wcześniej. W Biłgoraju ukończył Liceum Ogólnokształcące i korzystał z posługi kościoła św. Jerzego. -Dziś chciałbym podziękować za 11 lat wzajemnego wzrastania w Bożej łasce. Dziękuję za wszystko dobro jakie udało nam się wspólnie dokonać. Niech za to wszystko w naszych modlitwach Bóg będzie uwielbiony. Życzę wam wielu łask, niech Wam i nowemu proboszczowi towarzyszy błogosławieństwo Najwyższego - mówił podczas wstępu do Mszy świętej ks. Budzyński.

stanislaw_budzynski.JPG

Okolicznościową homilię, w której przypomniał osobę i posługę ks. Stanisława Budzyńskiego podsumował ks. Leszek Boryło, były wikariusz parafii św. Jerzego w Biłgoraju. Posłuchaj:

Po Mszy świętej i Adoracji Najświętszego Sakramentu, ks. Budzyński zaprosił gości, w tym poseł Beata Strzałkę, członka Zarządu Powiatu Andrzeja Łagożnego oraz wiceburmistrza Jarosława Bondyrę oraz parafian na spotkanie na plebani. Ks. Stanisław Budzyński zamieszka przy parafii św. Jerzego, nowym proboszczem został mianowany ks. Roman Sawic.

Czytaj także: Pożegnanie ks. Marka Kuśmierczyka. Proboszcz z Gromady otrzymał nominację do posługi w Hrubieszowie (FOTO, AUDIO)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 83

Tagi: ksiądz stanisław budzyński   pożegnanie ks. stanisława budzyńskiego   kościół świętego jerzego   biłgoraj

Zobacz także

Wartości

Dodane: 2020-10-24 23:15 - Komentarze  (6)  czytane (513)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, biłgorajKomentarze (12)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.215.62.41

(2020-08-18 09:15:54)

Wstrzymanie czyli obłudna gra z powodu krytyki społeczeństwa, czyli jedni warci drugich. Za trzy lata pogonić wszystkich i wybrać innych ( byle przyzwoitych) , nie tych już zgranych cwaniaków politycznych.

brawo opozycja w senacie (2020-08-18 09:05:28)

No i nie będzie podwyżki o 61% do 106 % wynagrodzenia zasadniczego.Pis chciał w to wrobić opozycję. Brawo senat. - trzeba to całościowo przeanalizować i przedyskutować, a nie w 25 godziny jak to robili dotychczas. Jarosław przegrał, przecież 2 lata temu to on zawnioskował o obniżenie zarobków posłom i samorządowcom o 2 tysi.

(2020-08-18 08:51:06)

Skandalem są gigantyczne zarobki kierownictwa w państwowych spółkach oraz sem mega wysokie odprawy przy zmianach kadrowych na tych posadach. Kolesie dzięki układom politycznych obławiają się z nadania politycznego obejmując lukratywne stanowiska. Czasem są to osoby bez odpowiednich kwalifikacji. To należy ukrócić, ustawowo wprowadzić limity wynagrodzeń dla szefostwa państwowych spółek, jak również dla członków rad nadzorczych tychże spółek.

a Jak (2020-08-18 07:41:51)

Schodek My ś l Patryjotyczna Lewicowo Komunistyczna

(2020-08-17 20:51:32)

Jacy byli zgodni w Sejmie posłowie opozycji z posłami PIS , w ubiegłym tygodniu błyskawicznie uchwalili sobie bardzo wysokie podwyżki wynagrodzeń. Obłuda i hipokryzja wespół zespół. Tymczasem pandemia nasila się, wielu Polaków boryka się z problemami, firmy upadają, rośnie dług narodowy, a władza sobie dogadza na maksa. Cóż z tego, że Senat nie wyraża na to zgody, wszak Sejm ostatecznie i tak to uchwali.

(2020-08-17 20:51:27)

Jacy byli zgodni w Sejmie posłowie opozycji z posłami PIS , w ubiegłym tygodniu błyskawicznie uchwalili sobie bardzo wysokie podwyżki wynagrodzeń. Obłuda i hipokryzja wespół zespół. Tymczasem pandemia nasila się, wielu Polaków boryka się z problemami, firmy upadają, rośnie dług narodowy, a władza sobie dogadza na maksa. Cóż z tego, że Senat nie wyraża na to zgody, wszak Sejm ostatecznie i tak to uchwali.

(2020-08-17 20:44:16)

Senat , jego większość przeciw wysokim podwyżkom dla posłów i innych ludzi władzy. To nie zmieni faktu wielkiej kompromitacji tzw. opozycji w Sejmie, której posłowie w zdecydowanej większości głosowali za podwyżkami. Tylko 33 posłów opozycji z tego się wyłączyło. Naród z różnymi problemami, w tym materialnymi tego im nie zapomni. Za trzy lata na tych skompromitowanych pazernością nie zagłosuje.

xxx (2020-08-17 18:31:43)

ksiadz LESZEK nie byl proboszczem,to pomylka.

Silk (2020-08-17 16:20:54)

Całkowicie się zgadzam. Róbta tak dalej... :)

(2020-08-17 13:09:59)

widzę że było i LGBT ( Lej Gienek Bo Trzeźwieję )

NGC 224 (2020-08-17 12:00:11)

Kiedyś to było pięknie jak kościół był powszechny, szkoda że teraz jest kościołem pisowskim.

zażenowany (2020-08-17 09:38:12)

Pisowcy są odporni na koronawirusa. No i bez maseczek. Tak trzymajcie, albo RÓBTA TAK DALEJ.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kolejny przypadke Covi-19 na Ziemi biłgorajskiej

Władze nadal przypominają, że stan epidemii Covid-19 nadal obowiązuje. Każdego dnia odnotowywane są przypadki zarażeń i niestety...