Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Krew polała się w Majdanie Starym. W tym roku zebrano już ponad 100 litrów

Dodał: red Data: 2019-11-17 16:47:14 (czytane: 1180)

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła, biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zorganizowali terenową akcję poboru krwi. Odpowiedziało na nią blisko 80 osób. Krew oddało 65 dawców.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajAkcje honorowego krwiodawstwa w Majdanie Starym, w Gminie Księżpol odbywają się od 2,5 roku. W ostatnim czasie powstał tam klub zrzeszający tych, którzy krwią chcą podzielić się z osobami potrzepującymi. Organizatorzy i krwiodawcy mają już pierwsze sukcesy. Była to już 11. akcja. Dziś udało się przekroczyć 100 litrów zebranej krwi tylko w tym roku, a od początku działalności jest to około 300 litów krwi. Udało się także przekroczyć 700 donacji.

krew_majdan_stary__2_.JPG

-Najbardziej doświadczamy potrzeby oddania krwi, gdy my sami lub ktoś z naszej rodziny jej potrzebuje. Czy to do zabiegu czy do poważnej operacji. Krew to wyjątkowy lek, którego nie sposób wyprodukować, jedynym jej źródłem jest zdrowy ludzki organizm. Oddając krew pomagam więc konkretnej osobie w powrocie do zdrowia czy może wprost ratując jej życie. Jest to bardzo szlachetne i chrześcijańskie, dziele się tym co mam bezcenne, dzielę się z potrzeby serca, nie oczekując niczego w zamian - zauważa ks. Adrian Borowski, współorganizator akcji w Majdanie Starym.

krew_majdan_stary__3_.JPG

Akcje cieszą się dużą popularnością, uczestniczą w nim osoby starsze i młodsze. -Mieszkańcy tej części naszego Powiatu są otwarci na pomoc osobom potrzebującym, w różnej formie. Warto jednak pamiętać, że oddanie krwi to pomoc, która ratuje życie i zdrowie. W rejonie Biłgorajskim mamy wielu dawców, którzy dzielą się krwią - mówi Edward Kurzyna, kierownik biura Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju.

krew_majdan_stary__1_.JPG

-Ja oddaję krew po raz drugi. Jest tyle wypadków i operacji gdzie ona jest używana a zapotrzebowanie na nią rośnie. Jam ma wyjątkową grupę krwi 0 Rh+, która może być pomocna dla wielu osób. Jako osoba młoda zdrowa chętnie się nią dzielę i zachęcam innych, przyjdźcie oddajcie krew, pomóżcie - apeluje Marta Skubis.

Reklama.

Chęć bezinteresownej pomocy, do oddawania krwi skłoniła także Elżbietę Sprysak. -To od nas wymaga niewielkiego wysiłku i poświęcenia około 30 minut. Jest fachowy zespół, którzy instruuje, pomaga i pobiera krew. Nam pozostaje świadomość, że małym wysiłkiem czynimy mnóstwo dobra - dodaje.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: akcja pobory krwi   majdan stary   honorowi dawcy krwi   gmina księżpol

Zobacz także

Uczniowie oddali krew dla chorego nauczyciela

Dodane: 2019-12-12 17:46 - Komentarze  (1)  czytane (1537)

TAGI: zszio biłgoraj, pobór krwi, krew dla chorego nauczyciela, oświata biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.210.23.15

Hadbey (2019-11-18 19:49:52)

Szacunek dla x. Adriana👍
Dzięki swej szlachetnej postawie,
naucza po przez przykład.
Dla wszystkich innych, którzy zaangażowali się w akcję
Oddając cząstkę siebie dla innych - "chapeau bas".

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wieczór kolęd wschodniosłowiańskich

38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Nowe konkursy dla organizacji pozarządowych na nowych formularzach ofert

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Jak podnieść libido u faceta?

Są różne sposoby podniesienia libido u mężczyzn. W tym artykule zostaną omówione najpopularniejsze....