Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Koronawirus i łamanie procedur w KPP w Biłgoraju. Policja publikuje dementi

Dodał: red Data: 2020-04-02 11:16:26 (czytane: 5246)

W internecie pojawiły się zarzuty, że w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju miało dojść do łamania przepisów i niezachowania środków ostrożności w związku z epidemią koronawirusa i kwarantanną funkcjonariuszy. Policja dementuje te informacje. Więcej w artykule.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZapier...ać i obserwować jeden drugiego - tak do podwładnych, którzy mieli kontakt z funkcjonariuszem u którego potwierdzono koronawirusa miał powiedzieć komendant KPP w Biłgoraju mł. insp. Marek Jamroz - twierdzi Patryk Tomaszewski, który na swym profilu na jednym z portali społecznściowych umieścił także "opis sytuacji": -A teraz opis sytuacji: Jeden z funkcjonariuszy Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Biłgoraju pełnił 23 marca służbę z policjantem z Lublina u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wobec tego funkcjonariusza, jak i pięciu innych z Biłgoraja komendant nie zgodził się na kwarantanne (tak jak to zrobiło kierownictwo KP3 w Lublinie). Powód? "bo dostaną 100 procent a nic nie będą robić". Komendant nie pozwolił nikomu nigdzie tego zgłaszać. Funkcjonariusz ten w piątek gorzej się poczuł i następnie w sobotę, gdy wybuchła afera dotycząca zakażeń koronawirusem przez policjantów z Lublina, dopiero wtedy postanowiono, że wyśle się go od niedzieli na kwarantannę. Dodatkowo w ubiegły piątek dezynfekcję radiowozów, którymi jeździli policjanci z Biłgoraja oraz zakażony policjant z Lublina miał wykonać spirytusem kierownik patrolówki z KPP Biłgoraj Michał Rogowski na polecenie komendanta bez żadnego kombinezonu czy innego ubrania ochronnego. Szkoda było wziąć profesjonalną firmę, bo wydać 100 zł na coś spoza wydatków to zbrodnia...

-Ile jeszcze potrzeba takich sytuacji, aby kierownictwo Policja Lubelska zrobiła z tym porządek i działała prewencyjnie wobec swoich funkcjonariuszy bo co będzie jak ich zabraknie? Niestety w Lubelskim wypadacie na razie najgorzej - napisał Patryk Tomaszewski. Jego profil obserwuje ponad 34 tys. osób. A w zakłądce informacje, autor wpisu tak się charakteryzuje: -Pomoc w sprawach publicznych. Interwencje dziennikarskie w sprawach dotyczących służb mundurowych.

kpp_bilgoraj.jpg

O komentarz poprosiliśmy biłgorajską Komendę. Jej rzeczniczka prasowa młodszy aspirant Joanna Klimek publikuje stanowisko Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju w sprawie nieprawdziwych informacji. Czytamy w nim:
W związku z pojawiającymi się na forach społecznościowych nieprawdziwymi informacjami o braku reakcji ze strony przełożonych KPP w Biłgoraju na zagrożenie koronawirusem pragnę przedstawić dotychczasowe ustalenia.

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację o chorobie policjanta podlegającego pod KMP w Lublinie, a następne o tym, że miał on bezpośredni kontakt z jednym z funkcjonariuszy z OPP w Lublinie, który był oddelegowany do naszej jednostki na jeden dzień służby. W trosce o zdrowie policjantów uruchomiliśmy odpowiednie procedury. Na terenie KPP w Biłgoraju służbę z nim pełnił jeden policjant, jednak decyzję o odizolowaniu rozszerzono o kolejnych dwóch mundurowych. Sporządzona została lista osób, które pełniły służbę w tym samym czasie i przekazano ją do sanepidu, który podjął kolejne czynności.

Raz jeszcze przypominamy, podmiotem wiodącym w sprawie czynności podejmowanych wobec zagrożenia wirusem są służby sanitarne. Decyzji o poddaniu kwarantannie nie podejmuje przełożony policjanta. Taką decyzję wydać może tylko i wyłącznie sanepid.

Informuję, że decyzją sanepidu z dnia 28 marca 2020r. trzech policjantów KPP w Biłgoraju zostało poddanych kwarantannie a następnie pobrano od nich próbki na obecność wirusa. Wynik testów w każdym z trzech przypadków są NEGATYWNE.

Pomieszczenia oraz pojazdy użytkowane przez tych policjantów zostały natychmiast wycofane z użytku i zabezpieczone przez bezpośredniego przełożonego policjantów z zachowaniem środków ostrożności a następnie zdezynfekowane przez specjalistyczną firmę.

Kadra komendy dokłada wszelkich starań by policjanci, pracownicy byli bezpieczni, a w razie potrzeby otoczeni właściwym wsparciem.

Chcę podkreślić, że wszyscy mamy świadomość ryzyka jakie niosą za sobą zagrożenia koronawirusem. Każdy z nas martwi się o zdrowie swoje i swoich bliskich. Ten niepokój z całą pewnością dotyczy także policjantów, którzy pełnią służbę. Jesteśmy w tej grupie zawodowej, która jest szczególnie zagrożona. Nieprawdziwe informacje są niepotrzebne i wprowadzają niepokój, który w obecnej sytuacji nie służy niczemu dobremu.

Kierownictwo komendy w Biłgoraju ma pełną świadomość jak ważna jest ochrona policjantów i nie bagatelizuje żadnych sygnałów.

Reklama.

Tagi: koronawirus   policja biłgoraj   wyjaśnienia   epidemia

Zobacz także

Apel do mieszkańców - wandalizm mienia wspólnego w parku na Placu Wolności

Dodane: 2021-01-08 21:00 - Komentarze  (21)  czytane (2250)

TAGI: wandale, plac wolności biłgoraj, rewitalziacja, akty wandalizmuKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.232.96.22

prof. (2020-04-02 18:13:51)

Na miejscu tego Komendanta skierowałbym sprawę do sadu przeciwko temu Patrykowi Tomaszewskiemu i wszystkim komentującym, którzy go szkalują.

Silk (2020-04-02 18:05:19)

W każdej plotce jest jakaś cząstka prawdy. Widocznie było coś na rzeczy. Ale róbta tak dalej... :(

max (2020-04-02 13:03:25)

Tania sensacja. Rzetelny dziennikarz sprawdza informację z co najmniej dwóch niezależnych źródeł.

(2020-04-02 12:01:12)

po co Milicja i teraz mamy zarazę w naszym mieście. Włuczenie się tylko szkodzi

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Tarcza antykryzysowa 6.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej + bonus!

Sprawdź specjalną ofertę Portalu bilgoraj.com.pl na emisję reklamy banerowej. Oferta ważna tylko przez dwa miesiące. Spytaj co możemy...