Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Korczów. Mistrzowie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2019-04-02 14:31:40 (czytane: 2396)

W Szkole Podstawowej w Korczowie, odbył się gminny finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dziś rywalizowali uczniowie klas młodszych szkół podstawowych. Zawodnicy musieli zmierzyć się z częścią teoretyczną i praktyczną, w tym z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolRywalizacji uczniów przyglądali się nie tylko nauczyciele i wychowawcy, ale także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi dotyczącymi m. in. pierwszej pomocy przedmedycznej jak i jazdy na rowerze po specjalnym torze przeszkód. Po raz kolejny finał gminnych zmagań odbył się w Korczowie koło Biłgoraja.

turniej_brd_gmina_bilgoraj_2019__1_.JPG

-To że finały odbywają się w naszej placówce, to nie jest przypadek. Rok rocznie wygrywamy rywalizację gminną i powiatową. Nasze sukcesy wykraczają także poza granice Lubelszczyzny. W zeszłym roku zajęliśmy III miejsce w rywalizacji ogólnopolskiej Turnieju BRD. Mocno stawiamy na bezpieczeństwo uczniów w ruchu drogowym. Są to zajęcia nie tylko teoretyczne ale i praktyczne. To wkład i zaangażowanie naszych nauczycieli w tym Edwarda Furlepy. Chcemy by inne szkoły brały z nas przykład - wyjaśnia Teresa Mazurek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczowie.

turniej_brd_gmina_bilgoraj_2019__2_.JPG

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. -Jest więc to popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej przedmiotów edukacyjnych, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz zachęcanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym - przyznaje Edward Furlepa.

Reklama.

Jak podkreśla dyrektor Mazurek, uczeń wyposażony w wiedzę i umiejętności praktyczne, dzieli się swą wiedzą. -Często dostajemy do szkoły sygnały od rodziców naszych uczniów, że zwracali im uwagę na bezpieczną jazdę, przepisy ruchu drogowego zarówno podczas jazdy samochodem jak i wyjazdów rowerem czy wyjść pieszych. To cieszy, że to czego uczymy ma zastosowanie i jest wykorzystywane  w praktyce - dodaje Teresa Mazurek.

turniej_brd_gmina_bilgoraj_2019__3_.JPG

Kwestię bezpieczeństwa najmłodszych doceniają także władze Gminy i sponsorzy, którzy fundują nagrody. Na podsumowaniu rywalizacji Wójt Wiesław Różyński mówił o konieczności odpowiedniej edukacji w zakresie bezpieczeństwa i dziękował wszystkim, którzy w tego typu przedsięwzięcia się włączają i je realizują. Gminną rywalizację wygrała drużyna Szkoły podstawowej w Korczowie, na II miejscu uplasowali się uczniowie podstawówki w Korytkowie Dużym, a na III miejscu - reprezentacja Szkoły Podstawowej w Smólsku.

turniej_brd_gmina_bilgoraj_2019__4_.JPG

Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Woźnica z Korczowa. -Do Turnieju przygotowuje się od września, uczę się w szkole i w domu. Jak czegoś nie wiem, to wyjaśnia mi to tata lub pan Furlepa. W szkole także zdobywam doświadczenie jazdy na rowerze i umiejętności pokonywania przeszkód. To wszystko mi się przyda, bo już znam wszystkie znaki drogowe, wiem, jak zachowywać się na chodniku, ścieżce rowerowej i na ulicy. Kiedyś na pewno mi się to przyda także do prawa jazdy - przyznaje 10-latnia uczennica podstawówki w Korczowie. Dla wszystkich drużyn były pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe, w tym m. in. rower, drukarka, radiomagnetofon, plecaki czy śpiwory.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 41

Tagi: turniej brd   gmina biłgoraj   edward furlepa   gminne zawody bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Zobacz także

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego. Rusza kolejna edycja

Dodane: 2020-05-23 08:57 - Komentarze  (3)  czytane (853)

TAGI: program chodnikowy, powiat biłgorajski, budowa chodników, tomasz rogalaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.168.209

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia