Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kontrole spalania odpadów w piecach

Dodał: red Data: 2019-02-06 18:52:21 (czytane: 2632)

Od początku sezonu grzewczego strażnicy miejscy w Biłgoraju, wykonują kompleksowe działania, których celem jest ograniczenie szkodliwego procederu spalania odpadów komunalnych w domowych piecach centralnego ogrzewania. Kwestie kontroli regulują art. 379 ustawy Prawo Ochrony Środowiska i upoważnienia wydane przez Burmistrza Biłgoraja.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW ubiegłym roku - zgodnie z podaną przez samorząd Miasta informacją - przeprowadzono 47 kontroli, z czego 3 osoby ukarano mandatami karnymi. Od początku tego roku przeprowadzono już 27 kontroli, i także3 osoby ukarano mandatami.

straz_miejska_bilgoraj.JPG

Jak informuje Wiceburmistrz Jarosław Bondyra, w trakcie kontroli, pobierane są próbki popiołu, które następnie przekazywane są do badania w akredytowanym laboratorium. -Wynik pobranej w ostatnim czasie próbki popiołu wykazał, że właściciel pieca spalał odpady komunalne. Za to wykroczenie ukarany został mandatem w wysokości 500 zł. Kontrole będą trwały nadal i prowadzone będą w różnych godzinach, także w weekendy - dodaje Bondyra. Każdy, kto uniemożliwia przeprowadzenia strażnikom kontroli musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi, zgodnie z art. 225 par. 1 Kodeksu karnego.

Reklama.

Miasto działania, by stworzyć wspierać wymianę domowych źródeł ciepła. W 2018 roku radni przyjęli uchwałę dotyczącą dopłat do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła. Informowaliśmy Państwa o tym, w artykule Sukces miejskiego programu. W trzy miesiące 77 wniosków!. Pomoc jaką przewiduje uchwała zakłada, że osoby chcące wymienić swój dotychczasowy stary piec węglowy na ekologiczne źródło ciepła będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokość do 60% kosztów wykonania przedsięwzięcia, jednakże nie więcej niż 5 tys. zł brutto na jedno przedsięwzięcie inwestycyjne, z wyjątkiem pomp ciepła, na instalację których można będzie otrzymać do 7,5 tys. zł.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: kontrole spalania odpadów   jakość powietrza   straż miejska   biłgoraj

Komentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.126.130

ob (2019-02-08 08:26:11)

straż miejska jest nikomu niepotrzebna

stary (2019-02-07 14:19:57)

taka jest prawda

@hsm (2019-02-07 13:51:33)

Pewnie sam trujesz sąsiadów

(2019-02-07 13:45:17)

wszystkich się TRZA CZYPIAĆ, a nie wybiórczo. Co to znaczy nie obronią się, Kto jest w porządku adwokat nie potrzebny! Ciekawe, czy pobrali z Konopnickiej, Prusa, Wańkowicza?

Stanisław (2019-02-07 09:42:51)

Zapraszam na Polną, pierwszy dom po lewej za nową ulicą Willową, co wygląda jak jakiś barak. Jak zawieje to czuć jakimiś plastikami.

hsm (2019-02-06 22:37:07)

Czepcie się firm co kopcą , a nie czepiacie się tych co sami się nie obronią ale wy silnych nie ruszycie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kolejny sukces ucznia z biłgorajskiej "Trójki"

Uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju - Alan Obszański z klasy VIII został po raz trzeci laureatem...