Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kontrole selektywnej zbiórki odpadów w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2017-04-02 15:37:24 (czytane: 2666)

Burmistrz przedstawił informację dotyczącą kontroli selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Miasta Biłgoraj, która prowadzona była od 1 do 14 marca br. przez pracowników referatu Gospodarki Komunalnej UM oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Sprawdzono 212 pojemników z odpadami.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolO kontrolach informowaliśmy Państwa w tekście pt. Urzędnicy UM Biłgoraj zajrzą ci do śmietnika. W okresie od 1 do 14 marca br. (wg. harmonogramu odbioru odpadów) przeprowadzono na terenie Biłgoraja, kontrole w zakresie przestrzegania przez mieszkańców zasad prawidłowej selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Kontrola została przeprowadzona przez pracowników referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Biłgoraj oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej. O wynikach kontroli poinformował Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

zbiorka_odpadow_komunalnych_bilgoraj.jpg


Z przedstawionej przez włodarza Miasta informacji wynika, że kontrola miała na celu sprawdzenie, czy w pojemnikach z odpadami komunalnymi zmieszanymi znajdują się odpady podlegające segregacji np. papier, metal, plastik, szkło, popiół. -W okresie od 1 do 14 marca 2017 roku, sprawdzono zawartość 212 pojemników z odpadami zmieszanymi przekazanymi przez mieszkańców do odbioru przez PGK Sp. z o.o. Sporządzono 12 protokołów z zaleceniami prowadzenia prawidłowej selektywnej zbiórki odpadów. Najczęstszą przyczyną nieprawidłowej segregacji odpadów komunalnych w okresie zimowym było wsypywanie popiołu do pojemnika na odpady zmieszane, zamiast do specjalnie przystosowanych do tego worku koloru szarego - poinformował Burmistrz Rosłan. W pojemnikach na odpady zmieszna były także m. in. opakowania po napojach typu PET, opakowania po śmietanie, jogurtach, folie, ale także opakowania szklane.

Reklama.

Przypomnijmy, że ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminie nakłada na Burmistrza obowiązek kontroli przestrzegania i stosowania przepisów ustawy,  należy więc liczyć się z tym, że kontrole prawidłowej zbiórki odpadów będą prowadzone systematycznie w następnych miesiącach, zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych. Wobec osób, które nie przestrzegają zasad prawidłowej zbiórki odpadów oraz niestosujących się do zaleceń osób prowadzących kontrolę, będzie sporządzony protokół, a następnie wszczęte postępowanie i wydana decyzja o naliczeniu wyższej stawki opłaty, w wysokości 20 zł od osoby. Opłata ta dla odbioru odpadów zmieszanych ustalona została pod koniec listopada 2016 roku przez Radę Miasta Biłgoraj.

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Archiwum

Tagi: odpady komunalne   gmina miasto biłgoraj   segregacja odpadów komunalnych   kontrole selektywnej zbiórki odpadów

Zobacz także

Jest dotacja na modernizację oczyszczalni w Gminie Obsza

Dodane: 2019-08-23 09:33 - Komentarze  (0)  czytane (138)

TAGI: gmina obsza, dotacja, modernizacja oczyszczalni ścieków, dofinansowanieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.251.81

BRW (2017-04-15 20:43:05)

xcv wystarczy poczytać na workach co wrzucać a czego nie to takie proste dzieci w podstawówce wiedzą

xcv (2017-04-03 17:23:35)

Proszę o podpowiedź, do którego pojemnika wrzucać gumowe rękawiczki, do plastików czy do kosza z odpadami zmieszanymi?

xcv (2017-04-03 17:22:25)

Proszę o podpowiedź, do którego pojemnika wrzucać gumowe rękawiczki, do plastików czy do kosza z odpadami zmieszanymi?

(2017-04-03 11:59:23)

Większość z mieszkańców bloków - trzyma np. w łazience po trzy worki, jeden na makulaturę, drugi na plastik i trzeci na tzw. ogólne. I tak powinno być. Natomiast żarówki, czy szkło, zbierane są do kolejnego worka i w miejscu zbiorowego śmietnika przy blokach, wyrzucane jak należy, czyli do odpowiednich pojemników. Tego pewnie przestrzega większość.

Romuś (2017-04-03 09:24:55)

takie pytanie się urzędnika na przysłowiową gębę nie ma sensu trzeba to na piśmie brać jego mać
teraz to już pozamiatane masz

j23 (2017-04-02 20:53:36)

Ale pani w PGK poinformowała mnie, że opakowania po jogurcie i śmietanie zależy wrzucać do pojemnika ogólnego. Proszę wiec Panie Burmistrzu o wyszkolenie swoich pracowników.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konsultacje w sprawie planu rządu tzw. Nowej Piątki PiS

Dziś północ naszego Powiatu odwiedzili przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Z mieszkańcami Biłgoraja i Gmin Frapol, Goraj i Turobin rozmawiali o tzw. Nowej Piątce PiS. Dotyczy ona m. in. "500 +" na pierwsze dziecko, "Emerytury +", zniesienia podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia oraz przywrócenia połączeń komunikacyjnych. więcej»

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli koło Biłgoraja. Ptaki zostały przywiezione z Majątku Rutka w Puchaczowie. To gęsi, które jeszcze pół wieku temu były codziennością na biłgorajskich podwórkach. Wywodzą się z prymitywnych gęsi z północno - wschodniej Polski. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Kandydatka "Wiosny" przekonywała, że brak "Lewicy" w polskim sejmie, to wielka strata dla polskiej demokracji

-Szanowni Państwo jestem tutaj dziś z Wami ponieważ jak już zapewne...

Bigorajski PiS zaprezentował billboard wyborczy, hasło kampanii parlemntarnej i kandydatkę z Ziemi Biłgorajskiej

Przy głównej ulicy Biłgoraja, lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Ogłoszenia