Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konsultacje w sprawie MOF Miasta Biłgoraj (VIDEO)

Dodał: red Data: 2014-04-28 16:24:49 (czytane: 3142)

W Zajeździe Nadrzecze, 28 kwietnia br. odbyło się spotkanie informacyjno - konsultacyjne pn. „Rozwój przedsiębiorczości w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Miasta Biłgoraj" dotyczące dokumentu „Plan Rozwoju Przedsiębiorczości Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Biłgoraj”.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW listopadzie 2012 roku, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (obecnie Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju) ogłosiło konkurs dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych. W odpowiedzi Gmina Biłgoraj, Miasto Biłgoraj i Gmina Księżpol złożyły wspólny wniosek o dofinansowanie projektu pn. "Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Biłgoraj".

Realizacja projektu przewidziana jest o czerwca 2013 roku do końca marca 2015 roku, jego wartość to 2,9 mln zł, w tym kwota dofinansowania stanowi 90% wartości kosztów kwalifikowanych. Pierwszym działaniem projektu było przeprowadzenie delimitacji (Wyznaczenia granic) obszaru funkcjonalnego, której efektem jest opracowanie dokumentu pn. "Delimitacja Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta  Biłgoraj". Powierzchnia tego wyodrębnionego obszaru wynosi 426 km2, co stanowi ponad 25% powierzchni Powiatu Biłgorajskiego. Obecnie w trakcie opracowywania jest dokument pn. Strategia Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Biłgoraj - dokument ramowy", który będzie stanowił podstawę do opracowania pozostałych dokumentów strategicznych tj. planu rozwoju przedsiębiorczości, planu działania w zakresie rozwoju turystyki, planu rozwoju współpracy sieciowej przedsiębiorstw oraz analizy funkcjonalno - przestrzennej głównych terenów inwestycyjnych na terenie MOF Miasta Biłgoraj.

O znaczeniu tworzonego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego mówił Marszałek Krzysztof Hetman:


Wprowadzenia do problematyki rozwoju przedsiębiorczości na obszarze MOF Biłgoraj dokonał Ryszard Boguszewski prezes Firmy EuroCompass. Rozmawiano także o nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014 - 2020 jako szansie na rozwój przedsiębiorczości. Podjęto także tematy głównych potencjałów i barier w rozwoju przedsiębiorczości na obszarze Gmin wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Biłgoraj.

W spotkaniu uczestniczyli m. in. przedsiębiorcy z terenu Gminy Biłgoraj, Miasta Biłgoraj i Gminy Księżpol, przedstawiciele władz samorządowych oraz Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: mof miasta biłgoraj   konsultacje społeczne   miejski obszar funkcjonalny   marszełek krzysztof hetman

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.188.89

-PSl (2014-05-01 00:19:59)

Praca
Swoim
LUdziom

-wiesio (2014-04-30 23:58:34)

Ludzie popatrzcie gdzie i jak rządzi PSL tam jest zacofanie i bieda w stosunku do innych regionów, np. dwa bastiony PSlu gdzie ma najwieksze poparcie czyli podkarpacie i lubelszczyzna. Tam rządzili lub rządzą obecnie i tam są najbiedniejsze regiony UE

-Witt (2014-04-29 21:02:30)

Hetman -popychadło miejscowej PSL-owskiej sitwy. Dali mu stołek w Lublinie to służy im wiernie jak pies, co wybory to on startuje to do Sejmu, to do samorządu Lublina. Teraz kazali mu do Brukseli startować to też startuje, żeby głosy zbierać i żeby te 5% procent przekroczyć. A nawet jak by uzyskał mandat do Brukseli to zaraz zrezygnuje bo tak mu rozkażą ci co go politycznie spłodzili. Wyjątkowy , polityczny mydłek. A na ten zjazd to nie przyjechali biznesmeni tylko PSL-owski aktyw z powiatu. Zapewne hetman im coś tym Pawlakom postawił, bo jak by było inaczej to spotkanie odbyłoby sie w jednej z sal starostwa. W końcu tytuł spotkania brzmi ,, Miejski Obszar Funkcjonalnego Miasta " -ale tan tytuł to tylko zmyłka dla naiwnych.

- (2014-04-29 10:13:18)

PSL - Partia Szubrawców Ludowych

-sd (2014-04-28 23:51:57)

Naradzali się jak można jeszcze bardziej doić z niewolnika?Jak można za 1000zł na miesiąc odłożyć na mieszkanie za 200tys?

-luka (2014-04-28 20:43:11)

no no rozwój jak się patrzy drogi do Biłgoraja wyglądają jak dojazd do wioski , nieład budowlany , rynek wygląda jak relikt przeszłości ,inwestycje z usterkami,ciasnota w Mieście , miasteczko kresowe powstaje w bólach , obiecany zalew na Czarnej Ładzie to lata świetlne no no śmigamy jak burza przy takich gospodarzach to tylko patrzeć kam jak inwestorzy będą walić do nas jak w dym.

-przepraszam A KTO QRWA O TYM WIEDZIAŁ !!! (2014-04-28 18:57:02)

jako przedsiębiorca z miłą chęcią zadał bym panom kilka pytań ale motłoch (czyt. świta wiejska biłgorajska ) nie ma interesu w tym by pytania zadawali zainteresowani , pytania mają zadawać ci co nie wiedzą o co pytają . dzięki temu mamy , takich rządzących

- (2014-04-28 18:00:34)

a ta cała "biba" za pieniądze podatników,pasożyty się bawią

-Mac (2014-04-28 17:37:19)

Już byśmy mieli ze 100ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych gdyby pieniądze wydane na wszelkie bankiety były przeznaczone na wykup terenów. Przyjechali, pogadali, zjedli i wypili i wrócili po kolejnych męczących dniu w pracy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wskazówki przy zakupie pralki

Chcesz kupić pralkę i nie wiesz, na jakie parametry zwrócić szczególną...

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

77. rocznica pacyfikacji Łukowej (FOTO, AUDIO)

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Łukowej wspominają wysiedlenie...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia