Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konsultacje dla maturzystów. Ostatni gwizdek, by ugruntować wiedzę

Dodał: red Data: 2020-05-28 16:30:50 (czytane: 737)

W szkołach średnich trwają konsultacje stacjonarne dla uczniów klas trzecich liceów ogólnokształcących i klas czwartych techników z przedmiotów egzaminacyjnych na maturze. Są one dobrowolne i odbywają się w reżimie sanitarnym.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolZgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia oraz wytycznymi GIS, szkoły mają  mają obowiązek zorganizowania stacjonarnych konsultacji, co ważne uczniowie nie mają obowiązku w nich uczestniczyć, zależy to od ich woli i chęci. Biorąc jednak pod uwagę, że ostatnie ponad dwa miesiące nauka odbywa się zdalnie, warto czas stacjonarnego spotkania z nauczycielami wykorzystać. Kształcenie ma pewne ograniczenia, nie ma osobistego kontaktu z nauczycielem, są kłopoty z przerobieniem całego materiału czy przeprowadzenia próbnych egzaminów w wersji stacjonarnej ich omówienia. Brakuje  uczniom dodatkowych spotkań z nauczycielem, zwłaszcza z tych przedmiotów, które będą zdawane na egzaminie. Konsultacje stacjonarne - mimo ograniczeń czasowych - zdają się być ostatnim gwizdkiem w przygotowaniu do matury.

matura.jpg

-Konsultacje obejmują wszystkie przedmioty maturalne, czyli te obowiązkowe i nieobowiązkowe, któe uczniowie zadeklarowali podczas składania deklaracji maturalnych. Wiemy już że egzaminów ustnych na maturze nie będzie, stąd tym bardziej ważne staje się przygotowanie do jak najlepszego zdania egzaminu pisemnego. My w naszej szkole przygotowaliśmy konsultacje z języka polskiego, matematyki, język angielski, niemiecki, rosyjski, biologia czy geografia oraz wiedza o społeczeństwie - wyjaśnia dyrektor ZSZiO w Biłgoraju, Adam Balicki.

Czytaj także: Konsultacje dla uczniów klas VIII oraz zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów klas I - III

Z zajęć postanowiła skorzystać m. in. Róża Rapa wraz z koleżankami. -Korzystamy m. in. z konsultacji z języka polskiego. Chcemy w jakiś sposób usystematyzować swą wiedzę, rozwiać wątpliwości, zapytać o lektury, które należałoby jeszcze sobie przypomnieć, udoskonalić umiejętność pisania rozprawki i czytania ze zrozumieniem. Ponieważ te dwa ostatnie elementy składają się na część pismem matury z języka polskiego - przyznaje maturzystka.

Reklama.

Konsultacje odbywają się wg. ustalonego harmonogramu, z zachowaniem wymogów rygoru sanitarnego. Maksymalnie w klasie przebywać może 12 osób, każdy uczeń ma swoje miejsce i zachowane musi być dystans od innych osób. Przy wejściu do szkoły należy dezynfekować ręce a uczniowie muszą przebywać na terenie placówki w maseczkach. Uczniowie używać mogą jedynie własnych pomocy dydaktycznych, a po każdych zajęciach dezynfekowane i wietrzone są sale.

Czytaj także: Przygotowania do egzaminów zewnętrznych w tym do matur (wytyczne MEN, CKE i GIS)

-O obecności na konsultacjach decydują sami uczniowie. Oni także podczas spotkań z nauczycielami poruszają zganienie, które chcę by były omówione. Konsultacje mogą trwać kilkanaście minuta albo być rozłożone na dwie lekcje. W ciągu tych spotkań nie da się przygotować do matury. Tutaj chodzi o usystematyzowanie wiedzy. Ważne jest także bezpośrednie spotkanie z nauczycielem. Pamiętajmy, że egzamin dojrzałości to sprawdzenie wiedzy z kilkuletniego okresu kształcenia - dodaje Balicki. Tegoroczna matura - z racji wprowadzenia w Polsce stanu epidemii koronawirusa - odbędzie się z miesięcznym opóźnieniem. Początek egzaminów 8 czerwca. Pierwszego dnia zaplanowano egzamin z języka polskiego, następnie z matematyki, a 10 czerwca, egzamin pisemny z języka angielskiego.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: konsultacje dla maturzystów   matura 2020   egzamin maturalny   oświata biłgoraj

Zobacz także

Covid-19: Dane z dnia

Dodane: 2020-07-14 15:30 - Komentarze  (3)  czytane (8145)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.230

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rekrutacja do szkoły muzycznej w Biłgoraju

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Biłgoraju ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021 dla kandydatów w wieku 7 - 16 lat. Karta...