Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konsekwencje wobec osób, które nie stosują się do obowiązującej kwarantanny

Dodał: red Data: 2020-03-20 13:14:51 (czytane: 1525)

Policjanci na Lubelszczyźnie codziennie sprawdzają realizację obowiązku kwarantanny, przez osoby nim objęte. Mundurowi do dnia wczorajszego ustalili łącznie 60 przypadków niezastosowania się do postanowień tej decyzji. Policjanci gromadzą dokumentację w tej sprawie, która wkrótce trafi do sądu.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolKażdego dnia policjanci na Lubelszczyźnie otrzymują informacje dotyczące osób, podlegających kwarantannie domowej.  Umundurowani policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są na bieżąco przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów.

W większości przypadków, osoby poddane domowej izolacji stosują się do postanowień decyzji. Jednak zdarzają się również przypadki bardzo nieodpowiedzialnego zachowania mieszkańców, które opuściły miejsce swojej kwarantanny, nie zważając na zalecenia służb oraz na zdrowie i życie innych osób.

Łącznie funkcjonariusze na terenie woj. lubelskiego ustalili 60 przypadków niestosowania się do decyzji o kwarantannie domowej.
Tylko wczoraj, takich przypadków odnotowaliśmy kilka. Tłumaczenia o wyjściu na zakupy do sklepu, czy placówki bankowej nie stanowią żadnej taryfy ulgowej.

kwarantanna_kontrole_policja.JPG

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, będą wyciągnięte surowe konsekwencje.  O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć karę  nawet 5 tys. zł. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczenia z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł.

Reklama.


Z kolei,  jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności.

W przypadku właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych, którzy nie stosują się do ograniczeń nałożonych na nich Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, mogą ponieść odpowiedzialność z art. 165 kk lub 54 kw. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, z kolei za wykroczenie - do 500 zł.

/AK/

Tagi: kwarantanna   biłgoraj   kontrole policja   koronawirus

Zobacz także

Burmistrz Biłgoraja zakończył kwarantannę

Dodane: 2020-09-26 21:18 - Komentarze  (10)  czytane (1173)

TAGI: koronawirus, janusz rosłan, kwarantanna, biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.202.194

(2020-03-20 14:11:52)

dowalić im po 10 tys,a nie do Kauflandu na zakupy

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych [AKTUALIZACJA 31 marca 2020 rok, godz. 20:45]

Szanowni Państwo, na bieżąco aktualizujemy i zamieszczamy aktualne informacje o koronawirusie, sytuacji epidemiologicznej w Polsce...