Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konkurs Wiedzy o Żywności i Żywieniu (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2018-03-07 13:49:21 (czytane: 1342)

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju był organizatorem Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Żywieniu i Żywności, który odbył się 7 marca br. Rywalizowało w nim kilkudziesięciu uczniów z Powiatów Biłgorajskiego, janowskiego, lubaczowskiego i niżańskiego.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajPodczas konkursu sprawdzana była wiedza uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia oraz zasad zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia, a w szczególności zasad higieny osobistej, zasad zdrowego żywienia , profilaktyki uzależnień, zapobiegania chorobom zakaźnym i cywilizacyjnym oraz zagadnieniom z zakresu chemii organicznej.

-Celem konkursu jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej, potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zachowań prozdrowotnych. To także okazja do pogłębienia wiedzy na temat zagrożeń zdrowia ludzkiego, rozwijanie zainteresowań, upowszechnianie dobrych wzorców, a także nawiązywanie współpracy między szkołami - podkreśla nauczyciel w ZSZiO w Biłgoraju i organizator konkursu Anna Brodaczewska.

konkurs_wiedzy_o_zywieniu_i_zywnosci.JPG

Konkurs obejmował 40 zadań pisemnych w formie testu, a jego dopełnieniem były warsztaty kulinarne poświęcone zdrowemu żywieniu, które przeprowadzili uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. I miejsce w konkursowej rywalizacji uzyskała Katarzyna Socha z Szyszkowa. Przyznaje, że jej rówieśnicy coraz częściej sięgają po zdrową żywość. -Często na przerwach obserwuję, jak moje koleżanki i koledzy zamiast chipsów czy batoników, wyciągają owoce, czy warzywne przekąski - zaznacza.

Drugie miejsce zajęli ex aequo Kinga Maciocha z Dereźni Solskiej i Szymon Droździel z Dąbrowicy. W klasyfikacji szkół wygrało Gimnazjum w Dereźni Solskiej przed Szkołą Podstawową w Lipinach Dolnych i Gimnazjum w Korczowie.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: konkurs wiedzy i żywności i żywieniu   zszio biłgoraj   zdrowe żywienie   zasady zdrowego żywienia

Zobacz także

Konferencja metodyczna policealnych szkół medycznych (FOTO)

Dodane: 2018-12-05 15:21 - Komentarze  (0)  czytane (554)

TAGI: konferencja metodyczna, medyczne studium zawodowe w biłgoraju, zmiany w kształceniu zawodowym, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.84.236.168

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Spotkanie samorządowców w Wicewojewodą Lubelskim

Ku czci świętej Cecylii

XIV Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

I sesja inaugurująca VI Kadencję Rady Powiatu

Z piosenką do wolności. Niezwykłe widowisko muzyczne w ONZ-cie

Biłgoraj. Uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sesja Rady Miasta Biłgoraj: Po emisji NA ŻYWO na bilgoraj.com.pl do posłuchania zapis AUDIO

XXXVI sesję Rady Miasta Biłgoraj odbyła się 7 marca 2018 roku o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj - Plac...