Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konkurs Wiedzy o Kampanii Wrześniowej (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2019-10-09 17:04:11 (czytane: 1250)

Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych i średnich wzięło udział w realizowanym przez biłgorajski Oddział PTTK, Muzeum Ziemi Biłgorajskiej i Szkołę Podstawową Nr 1 w Biłgoraju konkursie Wiedzy o Kampanii Wrześniowej. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o naszym mieście, regionie, a w szczególności wiedzy o jego najnowszej historii oraz przypomnienie 80. rocznicy wybuchy II wojny światowej.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich, a poszczególne placówki mogły być reprezentowane przez maksymalnie trzy drużyny. W skład drużyny wchodzi trzech zawodników. -Już ponad 20 lat temu w naszym Oddziale PTTK wymyślimy serię konkursów promujących historię i ważne wydarzenia na przestrzeni dziejów w Biłgoraju i okolicach. Jednym z takich konkursów jest ten sprawdzający wiedzę o kampanii wrześniowej na naszym terenie. A trzeba wiedzieć, że działo się tutaj we wrześniu 1939 roku bardzo dużo. O tym, podręczniki do nauki historii nie mówią, bo to wiedza szczegółowa, ale my stoimy na stanowisku, ze bardzo istotna. Stąd ten konkurs - przyznaje Tomasz Brytan z MZB w Biłgoraju.

kampania_wrzesniowa_konkurs.JPG

Jak podkreślają organizatorzy na każdym cmentarzu w Powiecie Biłgorajskim są mogiły żołnierzy września 1939 roku. Nieceniona pomoc w przygotowaniu uczniów maja nauczyciele, trzeba także pochwalić zaangażowanie młodych ludzi i ich wytrwałość w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy. Organizatorzy podają literaturę podstawową, by jednak wygrać trzeba mieć naprawdę sporą wiedzę. -Ja interesuję się historią, choć to okresy dotyczące średniowiecza i wojen napoleońskich. Do konkursu przygotowała nas pani od historii Kinga Birut - Solak. Dostarczył nam materiały, mobilizowała nas do pracy. Uczyliśmy się przed zajęciami i w czasie wolnym. To zaowocowało tym, że drużynowo udało nam się wygrać, a także indywidualnie zdobyliśmy czołowe miejsca - przyznaje jeden z laureatów, Szymon Paczwa z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju.

Reklama.

Wyniki:
Szkoły podstawowe
Do konkursu zgłosiło się 14 drużyn trzy osobowych z 4 szkół podstawowych. Indywidualnie w konkursie wzięło udział 43 uczestników. Opiekunowie uczniów: Agata Lembryk, Marta Cudziło, Alina Typko, Iwona Ostolska, Mariola Ulidowska.
Drużynowo:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5  im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna III w składzie: Marcin Litwin, Artur Ksiądz, Szymon Paluch.
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna II w składzie: Wiktor Małysz, Szymon Blicharz, Dominika Szubiak.
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna I w składzie: Mateusz Typko, Wojciech Kuderawiec, Robert Łata.
IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna I.
V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna IV.
VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna II.
VII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna III.
VIII miejsce - Szkoła Podstawowa w Smólsku, drużyna II.
IX miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna III.
X miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna II.
XI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna III.
XII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna II.
XIII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna I.
XIV miejsce - Szkoła Podstawowa w Smólsku, drużyna I.

Indywidualnie:
I miejsce - Marcin Litwin - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
Szymon Paluch - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
II miejsce - Michał Dziura - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju
III miejsce - Szubiak Dominika - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju

Szkoły średnie
Do konkursu zgłosiło się 10 drużyn trzy osobowych z 6 biłgorajskich szkół średnich. Indywidualnie w konkursie wzięło udział 31 uczestników. Opiekunowie uczniów: Mirosław Obszański, Marek Gromadzki, Kinga Birut – Solak, Paweł Misiągiewicz, Katarzyna Motek, Tomasz Karolczak.
Drużynowo:
I miejsce - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju,
drużyna w składzie: Monika Ciosmak, Michał Gmyz, Szymon Paczwa.
II miejsce - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju,
drużyna w składzie: Klaudia Nalepa, Zuzanna Niemiec, Patryk Zaśko.
III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna II w składzie: Kinga Borek, Otylia Kobielarz, Aleksandra Solak.
IV miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna IV.
V miejsce - I Liceum Ogólnokształcącej im. ONZ w Biłgoraju, drużyna III.
VI miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna I.
VII miejsce - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, drużyna I.
VIII miejsce – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju drużyna II.
IX miejsce - Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, drużyna I.
Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju

Indywidualnie:
I miejsce - Michał Gmyz - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju
II miejsce - Katarzyna Łokaj - I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
III miejsce - Monika Ciosmak - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju i Otylia Kobielarz - I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 29

Tagi: kampania wrześniowa   konkurs wiedzy historyczne   biłgoraj   pttk biłgoraj

Zobacz także

Oliwia Stelmach laureatką Programu Stypendialnego

Dodane: 2019-12-10 14:46 - Komentarze  (0)  czytane (60)

TAGI: i lo im. onz, oświata biłgoraj, program stypendialny, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.94.129.211

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia