Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-01-26 14:31:40 (czytane: 1977)

Pod hasłem "Maryja Matka Kościoła", odbyły się - 25 stycznia br. - m. in. w Biłgoraju eliminacje powiatowe XXV edycji Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele. Eliminacje powiatowe w Biłgoraju zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej Nr 5 (szkoły podstawowe klasy IV - VI) i "Katoliku" (szkoła podstawowa klasa VII i gimnazjum).

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolCelem konkursu jest zainteresowanie uczniów problematyką i treścią Biblii, dziejami Kościoła katolickiego, podnoszenie wiedzy religijnej oraz włączanie młodych ludzi w życie Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej i kulturę chrześcijańską.

ksiadz_adam_malinowski_bilgoraj_2018.jpg

-Tematyka konkursu obejmuje treści religijne poszczególnych etapów nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem zakresu dotyczącego nauczania o Matce Bożej oraz dotyczy aktualnych wydarzeń z życia Kościoła powszechnego, w tym Kościoła w Polsce - zaznacza ks. Adam Malinowski.

konkurs_wiedzy_religijnej_bilgoraj_2018.JPG

W eliminacjach powiatowych wzięli udział uczniowie, którzy w etapie szkolnym zdobyli najwyższą liczbę punktów. Konkurs jest organizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Etap diecezjalny, a zarazem finał Konkursu odbędzie się 10 maja br. w Zamościu.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 22

Tagi: konkurs wiedzy religijnej   konkurs wiedzy o biblii   konkurs wiedzy o kościele   oświata biłgoraj

Zobacz także

„Witaj, gwiazdko złota”

Dodane: 2019-01-15 16:10 - Komentarze  (0)  czytane (223)

TAGI: konkurs plastyczny, mdk biłgoraj, boże narodzenie, anna świcaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.234.76.59

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Studniówka ZSBiO 2019 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących rozpoczęli studniówkowy maraton. W jednym z lokali w Janowie Lubelskim bawili się na balu maturalnym. Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia dyrektora szkoły i tradycyjnego poloneza. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia