Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konkurs Grantowy "Działaj Lokalnie XI" rostrzygnięty

Dodał: red Data: 2019-05-23 11:32:03 (czytane: 1772)

Dziś w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej podpisane zostały i wręczone umowy na realizacje projektów w ramach programu "Działaj Lokalnie XI". Program jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP) oraz Sieć Ośrodków Działaj Lokalnie. W Biłgoraju realizuje go Fundacja FLZB.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW tym roku do na 13 grantów dla organizacji pozarządowych trafiło ponad 55 tys. zł. Są to różnego rodzaju działania obejmujące obszar sportu, edukacji, kulturalnych czy prozdrowotnych. -Wnioski są odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności i przez te społeczności wspólnie realizowane. Liczymy na to, że te działania realizowane w całym Powiecie Biłgorajskim i Gminie Zwierzyniec będą aktywizować mieszkańców, angażować ich w konkretne działania na rzecz dobra wspólnego. Chcemy także wzbudzać świadomość sprawczą, która będzie pokazywała, że sami możemy wziąć sprawy lokalne we własne ręce. To budowanie świadomego społeczeństwa obywatelskiego - zaznacza Maciej Mulawa, koordynator "Działaj Lokalnie" w Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

irena_gadaj.JPG

-Sensem funkcjonowania naszej Fundacji jest wspieranie i aranżowanie działalności aktywnych grup obywateli i organizacji pozarządowych. Zależy nam na wsparciu Trzeciego Sektora. Chcemy by organizacje pozarządowe się rozwijały. Zależy nam na zrównoważonym rozwoju. Nie tylko rozwój biznesu czy kompetencji samorządu decyduje o tym, że nam się żyje coraz lepiej. Za poprawę jakości dnia codziennego odpowiada także Trzeci Sektor. To integracja społeczności, to oferta na spędzanie wolnego czasu, na realizację się w wolontariacie, to integracja międzypokoleniowa, to imprezy kulturalne, to ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego i lokalnych tradycji. To także kwestie związane z filantropią, pomocą zwierzętom czy inicjatywami promującymi konkretne miejscowości. My to wszystko chcemy wspierać. Stąd środki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ale także poszukiwanie sponsorów, pozyskiwanie środków z samorządów czy organizacja wieczoru darczyńcy - przyznaje prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Irena Gadaj.

dzialj_lokalnie_2019.JPG

Wśród grantobiorców były organizacje i stowarzyszenia ale także Koła Gospodyń Wiejskich. -Będziemy realizować projekt pt. "Z tradycja w kuchni". Jest on poświęcony potrawom, które przygotowywały nasze babcie czy nasze mamy, a dziś zostały one zapomniane. Chcemy te wszystkie przepisy zebrać, spisać i ocalić od zapomnienia. Nasze działania skupia się także na ich promocji. Będziemy je przygotowywać i prezentować na wydarzeniach kulturalnych w naszej gminie i w Powiecie Biłgorajskim. Tak by zaszczepić je w młodym pokoleniu, by przetrwały jako skarbnica naszej kuchni - przyznaje Janina Bartyna z KGW z Jasiennika Starego.

Całą listę dofinansowanych projektów znajdziecie państwo >>TUTAJ<<

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: działaj lokalnie   irena gadaj   fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiej   organziacje pozarządowe biłgoraj

Zobacz także

10 samorządów naszego powiatu otrzyma od rządu maszt z flagą państwową

Dodane: 2020-11-12 09:53 - Komentarze  (14)  czytane (1661)

TAGI: masz z flagą, głosowanie, pod biało - czerwoną, powiat biłgorajskiKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.153.39.7

(2019-05-23 15:28:31)

Inaczej ,,iluminati,,

Biłgorajska Filantropia - wywiad, debata, publikacja 6000 ZŁ (2019-05-23 15:11:55)

Biłgorajska Filantropia-wywiad, debata, publikacja 6000 ZŁ
Drogi mój Boże !!!!!!!
Wolontariusze zapier.....ą po całym mieście zbierając, żebrząc grosiki od ludzi a te mendy WYWIAD, DEBATA, PUBLIKACJA i zgarniają 6000 zł. Pani Gadaj chyba już się wypaliła, zbłaźniła i ośmieszyła. Czy to jest normalne, żeby filantropijna inicjatywa DZIAŁAJ LOKALNIE dawała Granta filantropijnej inicjatywie BIŁGORAJSKA FILANTROPIA???????????????????
Czy wam już się poje...o zupełnie, czy nie macie skąd wyciągnąć pieniędzy? Wygląda to tak jak bym sam sobie dawał pieniądze i chwalił się do o koła, że jestem filantropem.

Jaś z NFZ (2019-05-23 14:56:06)

Działaj Lokalnie - zeszło na PSY, BEZNADZIEJĘ I NĘDZĘ. Lekarzom dali 3200zł za projekt OCAL SERCE. Kto przyznaje te granty. Ocal szare komurki w DZIAŁAJ LOKALNIE by się przydało.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Projekt e-Geodezja realizowany od 2016 roku przez powiat biłgorajski jest już na finiszu

Dzięki sukcesywnie zwiększanym finansom na informatyzację administracji...

Ostatnie pożegnanie Wiktorii Klechowej (FOTO)

Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Wiktorii Klechowej,...

Jak stworzyć reprezentację seniorów? W Biłgoraju ma powstać Rada Seniorów

-Chciałyśmy aby seniorzy świadomie zadbali o swoje sprawy, dlatego...

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka (VIDEO)

Inwestycja kosztowała ponad 21,3 mln zł. Dzięki niej centrum...

Uczcili Kapelana Solidarności i kapłanów niezłomnych (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja uczcili dziś ks. Jerzego Popiełuszkę i księży...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Ogłoszenia