Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konfrontacje teatralne najmłodszych (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2018-04-06 15:34:30 (czytane: 1779)

W Szkole Podstawowej w Smólsku odbyły się dziś IX Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne. Wzięło w nich udział kilkanaście grup teatralnych, złożonych z uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Młodzi artyści prezentowali się w spektaklach na podstawie autorskich scenariuszy bądź zaadaptowanych do potrzeb konkretnej sztuki.

Łącznie na scenie Szkoły Podstawowej w Smólsku wystąpiło ponad 150 młodych aktorów. To doskonała okazja do przełamywania obaw i treny towarzyszących występom publicznym oraz kształtować postawy twórczych i możliwość rozwoju wyobraźni - przyznaje Celina Skromak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Z roku na rok opiekunowie szkolnych teatrów kładą nacisk nie tyko na oryginalność scenariuszy, ale także na scenografię, stroje, muzykę czy nowe formy wyrazu artystycznego. W to wszystko chętnie angażują się młodzi aktorzy oraz ich rodzice.

konfrontacje_teatralne.JPG

-Mam już pewne doświadczenia w występach na scenie, dla mnie to jest przede wszystkim zabawa. Próby nie są łatwe, trzeba się dobrze przyłożyć i nauczyć tekstu i słuchać pani, bo jak nie to wychodzi lipa, a chcemy wypaść jak najlepiej. Jak dobrze zagramy przedstawienie, to koledzy i nauczyciele nam gratulują i to jest miłe bardzo i to jest taka nagroda - przyznaje młody aktor, Szymon Bartosiński. Zdaniem Maryli Olejko, kierownika artystycznego Biłgorajskiego Centrum Kultury i członka jury Konfrontacji, zajęcia teatralne w szkole są rzeczą bardzo ważną. -Obok nauki podstawy programowej, a więc matematyki, języków czy innych przedmiotów,musimy kłaść nacisk także na wychowanie kulturalne i zaszczepianie w dzieciach wrażliwości na kulturę, słowo mówione przekaz aktorski. To wszystko odbywa się poprzez zabawę w teatr, to im towarzyszy często przez kolejne lata nauki, szukają dodatkowych zajęć w domach kultury, często jest to pierwsze doświadczenie teatru zarówno w formie aktorstwa jak i odbioru spektaklu - zauważa Olejko.

Reklama.

-Już po raz IX gościmy młodych artystów, cieszymy się, że ta tradycja jest kontynuowania. To jest lekcja teatru, wychowania, gry aktorskiej, walki z tremą. dzieci uczą się od siebie nawzajem, nawiązują znajomości i przyjaźnie, a także same staja się odbiorcami sztuk wystawianych na naszej scenie - przyznaje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Barbara Wojciechowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Smólsku.

laura_rapa.JPG

Wyniki:
I miejsce - Szkolny Teatr z Gromady;
II miejsce - Szkolny Teatr ze Smólska;
III miejsce - Szkolny Teatr z Soli i Korytkowa Dużego.

Wyróżnienia: Szkolny Teatr z Woli Dereźniańskiej, Dereźni i Hedwiżyna.

Najlepsi aktorzy: Laura Rapa, Samuel Bartosiński, Julia Ćwikla, Krystian Skubis, Franciszek Bienia.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 33

Tagi: konfrontacje teatralne   smólsko   gmina biłgoraj   teatr

Zobacz także

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów „Budowlanki”

Dodane: 2018-12-18 08:45 - Komentarze  (0)  czytane (332)

TAGI: stypendia prezesa rady ministrów, budowlanka biłgoraj, zsbio biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.93.234

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia