Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konfrontacje Chóralne „Tobie Śpiewamy Ojczyzno" (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-06-23 22:26:31 (czytane: 1128)

23 czerwca na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyły się Konfrontacje Chóralne „Tobie Śpiewamy Ojczyzno”. Organizatorami wydarzenia było Towarzystwo Przyjaciół Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej "Echo" oraz Biłgorajskie Centrum Kultury.Towarzystwo Przyjaciół Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej „Exho” w Biłgoraju oraz Biłgorajskie Centrum Kultury zaprosili na konfrontacje chóralne pod hasłem „Tobie Śpiewamy Ojczyzno”. -Konfrontacje to impreza cykliczna, która od wielu lat widnieje w kalendarzu artystycznym Biłgoraja. Pierwszy koncert odbył się w 1987 roku. Od tego czasu Biłgoraj rokrocznie odwiedzają zespoły chóralne z regionu i z zagranicy. Ideą imprezy jest prezentacja walorów muzyki chóralnej, wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami i promocja naszego Miasta. Od lat kultywujemy koncerty chóralne, udaje nam się gromadzić liczna publiczność. To jedna z wielu imprez cyklicznych, z których Biłgoraj słynie w regionie - zaznacza kierownik artystyczny BCK, Maryla Olejko.

konfrontacje_choralne_2019.JPG

Wydarzenie gości co roku chóry z całej Polski. W tym roku jednym z gości był Chór Męski „Hasło” im. dr Henryka Jordana z Krakowa. -Jesteśmy jednym z najstarszych chórów w Polsce. Powstały w 1889 roku zespół obchodzi - jak łatwo policzyć - 130-lecie działalności. jest to działalność nieprzerwana, mimo wojennych zawieruch czy innych przeciwności losu. Obecnie śpiewamy przy Bazylice Mariackiej w Krakowie, a patronuje nam dr Henryk Jordan. jest to postać bezspornie wielka i zasłużona. Lekarz, społecznik, propagator praw człowieka do ruchu i rekreacji. To on powołał do życia w 1889 roku, chór młodzieży rzemieślniczej, który śpiewa do dnia dzisiejszego, wpisując się na stałe w karty historii Krakowa - przyznaje dyrygent, Teresa Majka - Pacanek.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 33

Tagi: konfrontacje chóralne   tobie śpiewamy ojczyzno   bck biłgoraj   chór męski ziemi biłgorajskiej echo

Zobacz także

Zespół „Czeremcha” z Gromady na VI Festiwalu Wiejskich Teatrów "Zwyki"

Dodane: 2019-11-20 19:20 - Komentarze  (0)  czytane (267)

TAGI: gok bilgoraj, tok tarnogród, teatry ludowe, zespół cheremcha z gromadyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.195.49

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

Motowypominki 2019 (FOTO)

W kościele Trójcy Przenajświętszej, Wniebowzięcia Najświętszej...

Podsumowanie ligi strzeleckiej i mały jubileusz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni

Dziś w Nadrzeczu koło Biłgoraja odbyło się podsumowanie ligi...

20 lat Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Biłgorajska Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej świętuje...

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Prezydent RP w Biłgoraju. Było o historii i teraźniejszości (FOTO, AUDIO, VIDEO)

Kancelaria Prezydenta RP i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, zorganizowali...

Ogłoszenia