Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konferencja z udziałem Lubelskiego Kuratora Oświaty (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2017-11-27 17:27:26 (czytane: 3820)

Podsumowaniu pierwszych miesięcy rządowej reformy oświaty w Województwie Lubelskim i na Ziemi Biłgorajskiej, było głównym tematem konferencji - jaką w Biłgoraju - z Lubelskim Kuratorem Oświaty oraz nauczycielami zorganizował poseł Piotr Olszówka.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajKonferencja, w której uczestniczyła Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty odbyła się 27 listopada br. Obok gości z Kuratorium Oświaty i Urzędu Wojewódzkiego, na konferencji obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Biłgorajskiego i Gmin z terenu Powiatu, przedstawiciele wydziałów związanych z oświatą, członkowie Rad Gmin, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz nauczyciele i rodzice. Łącznie w spotkaniu udział wzięło blisko 100 osób.

konferencja_z_lubelskim_kuratorem_oswiaty.JPG

-Jako Prawo i Sprawiedliwość już w kampanii wyborczej zapowiadaliśmy reformę oświaty, która weszła w życie 1 września 2017 roku. Jako partia rządząca wprowadziliśmy szereg zmian w polskiej oświacie, które mają ją polepszyć. W związku z wprowadzoną reformą pojawiają się pytania i wątpliwości oraz zagadnienia, które należy przedyskutować. Do mojego biura trafiało szereg uwag zarówno od nauczycieli jak i od rodziców co do wprowadzonych zmian. Zaprosiłem więc panią Teresę Misiuk na specjalną konferencję, która odbyła się w Biłgoraju i wspólnie rozmawialiśmy na tematy oświatowe. W roli prelegentów obecni byli pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty i pan Tomasz Zieliński dyrektor Delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty w Zamościu. Miał być także Wojewoda Lubelski, zapewniał o swej obecności, ale w ostatniej chwili obowiązki nie pozwoliły mu do Biłgoraja przyjechać. Po drugiej stronie, zasiedli dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy oświaty, samorządowcy i przedstawiciele oświatowych związków zawodowych - zaznacza poseł Piotr Olszówka organizator konferencji.

teresa_misiuk_bilgoraj.JPG

-Ja w momencie kiedy objęłam funkcję Kuratora Oświaty mówiłam o tym, że chcę poznawać sytuację środowiska oświatowego poprzez bezpośredni kontakt z nauczycielami i dyrektorami. Udało mi się to w duże mierze, właśnie dzięki takim spotkaniom. Można powiedzieć, że to spotkanie dzisiejsze zorganizowane przez posła Piotra Olszówkę, jest niemal w rocznicę spotkania, które odbyło się w Biłgoraju i było poświęcone wprowadzeniu reformy oświaty. Jestem otwarta na spotkania dotyczące przyszłości polskiej oświaty. Dziś mogę z satysfakcją powiedzieć o tym, że te informacje, które wówczas przekazywaliśmy, jak będzie wyglądała sytuacja po pierwszym września 2017 roku, to się w tej chwili potwierdziły. Spotkanie jest także doskonałą okazją do przedyskutowania problemów z którymi mają do czynienia nauczyciele, pracownicy oświaty, samorządowcy czy rodzice - podkreśla Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty.

lubelski_kurator_oswiaty.JPG

W swym wystąpieniu Lubelski Kurator Oświaty mówiła o ruchu kadrowym, liczbie uczniów i pierwszych miesiącach po wprowadzeniu reformy. Podkreślała, że to jedna z pierwszych w Województwie Lubelskim, a na pewno pierwsza w dawnym Województwie Zamojskim taka konferencja. Posłuchaj wystąpienia Teresy Misiuk:

Tomasz Zieliński dyrektor zamojskiej Delegatury LKU przybliżył zebranym co się zmieniło w formule sprawowania nadzoru pedagogicznego. Posłuchaj:

Reklama.


Po wystąpieniach gości przyszedł czas na dyskusję zarówno Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk jak i dyrektor zamojskiej Delegatury LKU ustosunkowywali się do pytań przekazanych im w formie pisemnej przez dyrektorów szkół. W dyskusji głos zabrał także Mirosław Późniak nauczyciel w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej, pytał o to w jakim kierunku pójdą zmiany ustawy Karta nauczyciela, pytał o doradców merytorycznych dla nauczycieli i programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży - m. in. w kontekście tragedii jaka pod koniec listopada br. dotknęła Biłgoraj śmiercią 15-latka.

miroslaw_pozniak.JPG

Teresa Misiuk podkreślała, że nowelizacja karty nauczyciela jest nieunikniona, zaznaczyła, że prace prowadzone w Ministerstwie Edukacji Narodowej i w kręgach rządowych, winny jej zdaniem trafić do szerokich konsultacji społecznych, by wspólnie wypracować najlepsze rozwiązania. W kontekście doradców merytorycznych głos zabrał Tomasz Zieliński, podkreślał, że w jego ocenie powrót do doradców merytorycznych będących blisko nauczycieli, to rzecz fundamentalna. Podczas dyskusji nad programami profilaktycznymi i innowacjami pedagogicznymi podkreślano, że winny one rzeczywiście oddziaływywać na uczniów, a nie pozostawać tylko na papierze.

piotr_olszowka.JPG

Na zakończenie poseł Piotr Oszówka podziękował Lubelskiemu Kuratorowi Oświaty i dyrektorowi Delegatury w Zamościu, za przyjecie zaproszenia, mówił także o owocach takich spotkań. Dziękował także dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia za udostępnienie auli, a dyrekcji i społeczności ZSZiO za przygotowanie kateringu i obsługę przygotowaną przez harcerzy.

kazimierz_paterak.JPG

Jak w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl podkreśla Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak, Powiat Biłgorajski nie miał żadnych problemów we wprowadzeniu reformy oświaty, a w szkołach podległych Samorządowi Powiatowemu, nie doszło do redukcji etatów. Także Marian Kurzyna dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju, były wieloletni członek prezydium Rady Powiatu w Biłgoraju podkreśla, iż w jego oceny są pozytywne, co do wdrażania reformy oświaty i przebiegu pierwszych miesięcy tego roku szkolnego, pierwszych po wprowadzeniu reformy.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 58

Tagi: teresa misiuk   tomasz zieliński   piotr olszówka   konferencja z udziałem lubelskiego kuratora oświat

Zobacz także

Podium dla Jakuba Nizio

Dodane: 2019-01-22 14:33 - Komentarze  (0)  czytane (342)

TAGI: jakub nizio, kolędy, konkurs, laureatKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.203.213.116

do ............................ (2017-11-28 19:43:36) (2017-11-29 06:59:59)

W mojej ocenie największym sukcesem Starosty Kazika jest zwycięstwo w walce o stołek z Marianem i maksymalne podwyższenie własnego wynagrodzenia !!!

konferencja? niech wypowie się o sobie olszówka (2017-11-28 22:44:16)

Dlaczego Olszówka tak chętnie nie zrobił konferencji odnośnie oskarżeń wobec jego osoby??? Jakby nie miał nic do ukrycia, to nie bałby się wejścia w dyskusję... Oczywiście najłatwiej zrobić konferencję na tematy nie dotyczące swojej osoby, odciągnąć uwagę od własnych brudnych rączek... Oj nieładnie, Panie jeszcze, ale już daj Boże niedługo, pośle...

xxx (2017-11-28 22:40:36)

Żenujący ten poseł Olszówka- jak brak człowiekowi umiejętności, to miota się jak płotka... Cienka sztuka, zero realizacji obietnic, co zresztą było do przewidzenia. Bo niby co Olszówka zrobił, żeby były, jak to mawiał, miejsca pracy... Nie, naprawdę nie. Ten pan jest powalająco beznadziejny.

ola (2017-11-28 20:39:08)

pan kurzyna chwali reformę do kurator , a my nie mamy go za co chwalić jako dyrektora za jej wprowadzenie, nie chciał przyjąć nas nauczycieli,to było nie fajne panie maryjanie,

do ............................ (2017-11-28 19:43:36)

a uczyciele dalej narzękają... kończcie, wstydu oszczędźcie..

aaa (2017-11-28 16:04:20)

pis nikogo nie zwolni przeciez nauczyciele moga pracowac na niepelnych etatach np. wszyscy po 15/18

(2017-11-28 14:36:42)

Posła brat też ma lewe kwity

Andrzej (2017-11-27 22:42:39)

Kiedy Piotr odda Prawo Jazdy i zda poprawnie i legalnie Egzamin

j23 (2017-11-27 22:00:45)

To harcerze są od roznoszenia żarcia?

gngn (2017-11-27 20:57:40)

O PIOTREK TERAZ SPECJALISTA OD OSWIATY WCZESNIEJ OD OSP, niektórzy maja tyle talentów

..................... (2017-11-27 19:52:41)

"Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak, Powiat Biłgorajski nie miał żadnych problemów we wprowadzeniu reformy oświaty"- oczywiście a ilu nauczycieli na niepełnych etatach, a motywacyjny 3%, a za wychowawstwo 2,5 % to inie ma problemów. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia