Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konferencja poświęcona profilaktyce grypy

Dodał: red Data: 2018-09-19 20:24:00 (czytane: 1238)

W Biłgorajskim centrum Kultury z inicjatywy Burmistrza Miasta Biłgoraj, Praktyki Lekarskiej "Konsylium" i Przychodnia Lekarska "Twój Lekarz" odbyła się konferencję poświęconą profilaktyce grypy u mieszkańców Miasta w wieku 60 lat przedstawieniu miejskie programy profilaktyczne w tym zakresie oraz dobrych praktyk stosowanych w innych miastach Polski.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolMiasto rozpoczęło w tym roku realizację programu profilaktycznych szczepień przeciw grypie, skierowanego do seniorów, zamieszkujących w Biłgoraju. -Z bezpłatnych szczepień skorzystać mogą osoby po 60. roku życia. Nasz program został dofinansowany w 40% z Narodowego Funduszu Zdrowia. Tego typu programy mają wymiar ogólnospołeczny. Działania profilaktyczne pozwalają oszczędzić ludzkie zdrowie ale także środki na leczenie samej grypy oraz jej powikłań, to także działania przeciwepidemiologiczne - zaznacza przedstawicielka Urzędu Miasta Biłgoraju, Małgorzata Gromadzka.

grypa_konferencja.JPG

W działania pierwszego programu szczepień przeciw grypie zaangażowani zostali seniorzy. Jak podkreśla dr Barbara Hasiec ordynator jednego z lubelskich oddziałów chorób zakaźnych, osoby starsze są szczególnie narażone na niekorzystne przebycie grypy. -Związane jest to z osłabieniem układu immunologicznego, który jest na poziomie odporności 4 - 5 letniego dziecka. Są także kwestie związane z chorobami przewlekłymi, chorobami układu krązenia czy oddechowego. Wówczas grypa jest ogromnym obciążeniem dla organizmu i może zakończyć się bardzo poważnymi powikłaniami - zaznacza dr Hasiec.

Reklama.

W konferencji i prelekcjach uczestniczyła m. in. Danuta Gęborys. -Osobiście miałam się nie szczepić przeciw grypie, jednak po wysłuchaniu prelekcji, podjęła decyzję o tym, że wraz z mężem się zaszczepimy. Oboje jesteśmy w starszym wieku, szczepienie może ustrzec nas przed grypą lub złagodzić objawy jej przebiegu. Na pewno w przypadku emerytów lepiej zapobiegać niż leczyć. Emerytura nie starczy na leki, a szczepienia są bezpłatne - podkreśla.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: grypa   konferencja biłgoraj   szczepienia przeciw grypie   szczepienie pzreciw grypie seniorów

Zobacz także

Z wizytą w Collegium Anatomicum UM i Zakładzie Medycyny Sądowej w Lublinie

Dodane: 2019-06-13 12:47 - Komentarze  (0)  czytane (305)

TAGI: uniwersytet medyczny, i lo im. onz w biłgoraju, oświata biłgoraj, zakład medycyny sądowej w lublinieKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.84.130.252

Karo (2018-09-20 11:47:39)

Bardzo fajne działanie. Ukłon w kierunku Pana Burmistrza za działania na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców i oby takich więcej. A co do średniej wieku to właśnie do seniorów skierowany jest program.

(2018-09-19 20:39:08)

Frekwencja i średnia wieku pierwsza klasa ...
może jak Pan chce wygrać - niech Pan przed 21.10 lepiej nic nie organizuje =D

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

79. rocznica zbrodni katyńskiej

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Największa inwestycja energetyczna na Lubelszczyźnie

Jeszcze w tym roku w Grupie Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S. A. wybrany zostanie Generalny Realizator Inwestycji pn. „Budowa...