Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Koncert 'To jest Moja Matka ta Ojczyzna' (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-10-07 20:07:26 (czytane: 1802)

Dziś w kościele pw. Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się koncert pt. „To jest Moja Matka ta Ojczyzna". Przed biłgorajanami wystąpił Bogusław Morka - światowej sławy tenor i Mariusz Dubrawski - piano, organy. Koncert zorganizowany został z okazji 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPrzed zgromadzoną w świątyni publicznością wystąpił jeden z najsłynniejszych polskich tenorów, solista Opery Narodowej, od wielu lat występujący na scenach operowych całego świata, Bogusław Morka. To artysta hołdujący zasadom patriotyzmu. Bóg, Honor,Ojczyzna to dla niego nie tylko słowa, ale to droga życia oparta na zasadach i wartościach. -Papież Jan Paweł II jest dla nas inspiracją na wielu płaszczyznach. W roku 100-lecia niepodległości Polski na pierwszy plan wysuwa się umiłowanie patriotyzmu i Ojczyzny, o której Papież mówił, że to Matka. Apelował by miłość Ojczyzny nie ubierać w ramy źle pojmowanego nacjonalizmu, który uczy pogardy dla innych narodów i kultur, a w ramy patriotyzmu, który jest właściwa miłością Ojczyzny i nie stara się dążyć do dobrobytu własnego narodu kosztem innych - przypomina w rozmowie z bilgoraj.com.pl Bogusław Morka.

boguslaw_morka.JPG

Jak zauważa współorganizator wydarzenia, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, kwestie związane patriotyzmem i wolnością w wymiarze społecznym i indywidualnym zajmowały w życiu Jana Pawła II szczególne miejsce. -Ten rok jest wyjątkowy, obok rocznicy 100-lecie odzyskania niepodległości, świętujemy także 40. rocznice pontyfikatu Wielkiego Papieża Polaka. Jego nauka o wolności, patriotyzmie, Polsce była ważnym elementem nauczania. Mówił, że "wolność nie jest dana raz na zawsze, że trzeba ją stale zdobywać na nowo", trzeba ją pielęgnować. Dzisiejszy koncert jest tego bardzo dobrym przykładem - zauważa Mulawa.

Reklama.

-Było to piękne wydarzenie, wręcz duchowa uczta, zarówno w zakresie muzyki i śpiewu Bogusława Morki, jak również głębi tekstów, które nam przekazał - zaznacza ks. Krystian Bordzań. -Był to koncert, który właśnie tutaj, w tej świątyni po prostu musiało zaistnieć, ponieważ jest to szczególne miejsce, gdzie ta nauka Jana Pawła II o umiłowaniu Ojczyzny, o tym, że Ojczyzna jest naszą Matką, jest wciąż żywa i aktualna. Ten koncert miał na celu pokazanie nam, że Papież Polak bardzo kochał Ojczyznę, że była mu niezwykle droga i wszędzie i zawsze dawał o niej świadectwo. Ten koncert pokazał, że takie wydarzenia są potrzebne i dlatego bardzo się cieszę z dużej frekwencji w kościele - dodaje.

Wraz z Bogusławem Morką wystąpił również pianista, aranżer i kompozytor, Mariusz Dubrawski.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 66

Tagi: koncert patriotyczny   jan paweł ii   biłgoraj   100-lecie odzyskania niepodległości

Zobacz także

Młodzież utworem muzycznym uczciła bohaterów spod Osuch (VIDEO)

Dodane: 2019-06-24 17:12 - Komentarze  (0)  czytane (455)

TAGI: ku chwale, pod osuchami, piosenka o partyzantach, kaja pećKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.243.191

(2018-10-08 08:35:35)

iga (2018-10-08 08:35:06)

to kpina .ten Mulawa co zarobił w roku 2017 850 zl dziennie,był nieobecny przez prawie 4 lata teraz ożył,i spiewa i basen dzię wcześniej zbudował w Biłgoraju , i za kilka godzin w tarnogrodzie obiec ał kolejną budowę.

Ktos (2018-10-08 08:07:51)

To naprawdę zaczyna być żenujące.... Jestem zwolennikiem PIS ale naprawdę już ciężko to ogarnąć że niektórym osobom nawet z tej partii zależy tylko i wyłącznie na stołku.... Bo gdzie większość z tych osób była przez te cztery lata ? Czy ktoś ich widział w Biłgoraju ? Teraz jak wybory i głosy potrzebne to ich pełno prawie codziennie... Jedynie Pani Poseł Borowiec zrobiła coś dla tego regionu i dla Biłgoraja. Także zastanówcie się na kogo głosujecie... Nam i PISowi potrzeba ludzi do działania a nie do wyglądania i wałki tylko o stołek i o własny tyłek...

Myślący (2018-10-08 06:21:31)

A czy ten koncert nie mógł się odbyć bez całej otoczki politycznej,? Radny Mulawa kandydat na radnego, załatwił kasę z azotów Puławy by zapłacić Panu Morce .

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Młodzież utworem muzycznym uczciła bohaterów spod Osuch (VIDEO)

Młodzi muzycy z Józefowa przygotowali utwór muzyczny. Piosnka...

75. rocznica Bitwy pod Osuchami (FOTO)

Pod wielkim hasłem "Gloria Victis 1944", nieopodal cmentarza...

Zmiany personalne dotyczące księży pracujących w Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej (LISTA)

W sobotę, 22 czerwca br., podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Ogłoszenia