Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2017-09-25 16:18:37 (czytane: 2082)

Ponad 80 artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego gościło w Biłgoraju. Dwuczęściowy koncert - patriotyczny i rozrywkowy - odbył się hali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, 25 września br.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajZebranych w hali sportowej ZSBiO w Biłgoraju przywitał, szef powiatowych struktur Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Biłgoraju Tomasz Książek. Otwierając koncert mówił: -Korzystając z przywileju gospodarza dzisiejszego artystycznego spotkania z polską historią, pieśnią patriotyczną i legionową, piosenkami partyzanckimi, piosenkami Powstania Warszawskiego oraz z piosenką żołnierską, w imieniu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, witam i pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszego Miasta, a w szczególności naszą młodzież uczniów biłgorajskich szkół, na artystycznej lekcji historii.

tomasz_ksiazek.JPG

Obok mieszkańców Biłgoraja i młodzieży szkolnej w koncercie, w hali "Budowlanki" obecni byli także posłowie na Sejm RP Sławomir Zawiślak i Piotr Olszówka, asystentka poseł Agaty Borowiec, dyrekcja i przedstawiciele grona pedagogicznego ZSBiO, przedstawiciele biłgorajskiego duchowieństwa, władze samorządowe Powiatu, Miasta i Gminy Biłgoraj, a także przedstawiciele  jednostek kulturalno - oświatowych Miasta i Powiatu, a także członkowie i sympatycy  ŚZŻAK.

koncert_patriotyczny.JPG

Jak wyjaśnia w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Tomasz Książek, organizatorzy poprzez koncert pragnęli przypomnieć wydarzenie historyczne - polski fenomen na skalę światową - jakim było powstanie i działalność w warunkach okupacyjnych, II wojny światowej Polskiego Państwa Podziemnego, którego 78. rocznica utworzenia minęła 24 września. -Koncert dedykowany był bohaterom tamtych, heroicznych wydarzeń, ale także wszystkim obecnym mieszkańcom Miasta Biłgoraj, miasteczek i wsi biłgorajskich, a wiec naszym rodzicom, dziadkom i pradziadkom - dodał Książek. Utworzenie i działalność Polskiego Państwa Podziemnego przypomniał prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość poseł Sławomir Zawiślak.

Reklama.

-Już we wrześniu 1939 roku w zaatakowanej przez Niemców i Sowietów Polskę, powstała  pierwsza konspiracyjna organizacja wojskowa o charakterze ogólnopolskim która stała się zaczątkiem powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Była to Służba Zwycięstwu Polsce, która w 1940 roku przekształcona  ostała w Związek Walki Zbrojnej, a w 1942 w Armię Krajową z głównym celem wyzwolenia Polski i walki z hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą. Powstawały zakonspirowane organy państwa polskiego, zarówno cywilne, jak i wojskowe, co gwarantowało rzeczywiste funkcji państwa we wszystkich jego dziedzinach życia, w tym tak ważnych jak edukacja, siły zbrojne, wymiar sprawiedliwości, parlament i własną administrację - mówił poseł Zawiślak.

zespolartystyczny_wp.JPG


Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego podzielony był na dwie części. W pierwszej zaprezentowano polskie pieśni patriotyczne i żołnierskie oraz aranżacje słynnych polskich kompozytorów. Druga część poświęcona została muzyce współczesnej, w tym szlagierom wielkich musicali. -Bardzo serdecznie dziękuję organizatorom za zaproszenie na ten muzyczny i taneczny spektakl. Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu artystycznego oraz tego wyjątkowego przedstawienia polskiej historii. To wyjątkowa lekcja historii dla uczniów szkoły budowlanej, mojej szkoły oraz uczniów ze szkół z terenu Biłgoraja i wszystkich tych, którzy w koncercie uczestniczyli - podkreśla poseł Piotr Olszówka.


-Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, to orkiestra, chór, balet i soliści, a także dekoracje, stroje oddające ducha epoki i technika sceniczna wraz z oświetleniem i nagłośnieniem. Naszym celem jest propagowanie kultury i patriotyzmu. naz repertuar jest bogaty, a spektrum naszych występów bardzo szeroki - zaznacza dyrygent Tomasz Labuń.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 50

Tagi: reprezentacyjny zespół artystyczny wojska polskieg   koncert pieśni patriotycznych   zsbio w biłgoraju   światowy związek żołnierzy armii krajowej rejon bi

Zobacz także

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Dodane: 2018-09-17 14:13 - Komentarze  (0)  czytane (299)

TAGI: zus biłgoraj, lekcje z zus, ubezpieczenia społeczne, lekcja o ubezpieczeniach społecznychKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.158.199.217

(2017-09-26 08:14:34)

Wysoki poziom artystyczny, piękny obraz stworzony przez solistów, chór, balet i orkiestrę - zostanie na długo w pamięci. Świetny konferansjer (cóż za barwa, modulacja głosu) wprowadzał nastrój, a jego zapowiedzi były wręcz fenomenalne. Witający mieli kłopot ze słowem fe .... - szkoda.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Dożynki Powiatu Biłgrajskiego - Księżpol 2018

75. rocznica wysiedlenia Bukowiny

Wspólny koncert pieśni żołnierskich

Tytoniaki 2018 - gwiazdy wieczoru Ostrowska, Bednarek i Martyniuk

Muzyka i taniec sąsiadów

Konkursy

Voucher do food trucka
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uwaga Wnioskodawcy ruszył nabór wniosków!

Osoby niepełnosprawne zainteresowane uzyskaniem dofinansowania nauki na poziomie wyższym w ramach  Programu „Aktywny Samorząd” ...