Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Koncert kolęd w wykonaniu Oli i Ali Tracz (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2022-01-16 19:42:41 (czytane: 2120)

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu młodych artystek, sióstr Oli i Ali Tracz. Wydarzenie odbyły się w ramach kolędowania ze św. Janem Pawłem II, który - pod patronatem Portalu bilgoraj.com.pl - organizuje Fundacja "Gaudium et Spes".

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajKolędowanie ze świętym Janem Pawłem II, jest cyklicznym wydarzeniem, które podtrzymuje tradycję i promuje wspólne kolędowanie. Co roku zapraszani są różni artyści, którzy w kolejne poświąteczne weekendy zapraszają do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. W zeszłą niedzielę, 8 stycznia br. wystąpił Maciej Miecznikowski, a w Uroczystość Trzech Króli Młodzieżowy Zespół z Biłgoraja. Dziś wystąpiły młode artystki, siostry Ola i Ala Tracz.

koncert_oli_i_ali_tracz__1_.JPG

-Chcieliśmy, by w tym naszym wspólnym biłgorajskim "Kolędowaniu ze św. Janem Pawłem II", nie zabrakło miejsca dla dzieci. To on bardzo często zachęcają i inspirują w swych rodzinach wspólne śpiewanie kolęd, to one są w tym szczere i autentyczne, niejednokrotnie nas, dorosłych zawstydzając. Stąd zaproszenie Oli i Ali Tracz, by wspólnie z nimi i dziećmi kolędować. Zaprosiliśmy dzieci z całego Biłgoraja, nie tylko z naszej parafii. Po wspólnym kolędowaniu każdy mały kolędnik otrzymał słodki poczęstunek. Chcemy w tym okresie, kiedy jeszcze żyjemy radością Bożego Narodzenia być razem, być blisko rodzin - podkreśla ks. Krystian Bordzań, współorganizator "Kolędowania ze św. Janem Pawłem II.

koncert_oli_i_ali_tracz__3_.JPG

-Zarówno Ala jak i Ola mają świadomość, że od Pana Boga otrzymały talent, talent który trzeba rozwijać i umacniać ciężką pracą i pokorą. Stąd koncerty kolęd i pastorałek traktują jako podziękowanie za talent. To także okazja by się swym talentem dzielić i dawać radość innym - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Anna Tracz, mama młodych artystek.

koncert_oli_i_ali_tracz__2_.JPG

-W koncercie zaprezentowaliśmy tradycyjne polskie kolędy i pastorałki w nieco odświeżonych aranżacjach i do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy wszystkich obecnych w kościele. W naszym domu jest tradycja kolędowania więc w ten sposób też niejako ją podtrzymujemy - przyznaje Ola Tracz. -Obok tradycyjnych kolęd, zaprezentowałyśmy także dwie nasze piosenki świąteczne, napisane właśnie specjalnie dla nas - dodaje Ala Tracz.

Przed koncertem Ali i Oli Tracz w repertuarze kolęd zaprezentowały się przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola w Biłgoraju. Kolejny koncert w ramach "Kolędowania z Janem Pawłem II" zaplanowano na 23 stycznia, wówczas wystąpi Gosia Andrzejewicz. Z kolei 30 stycznia koncert da młodzieżowa orkiestra z Majdanu Sieniawskiego.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 25

Tagi: koncert kolęd   kościół św. jana pawła ii   kolędowanie ze św. janem pawłem ii   biłgoraj

Zobacz także

Pielgrzymka kobiet (FOTO)

Dodane: 2022-05-28 21:35 - Komentarze  (0)  czytane (94)

TAGI: pielgrzymka kobiet, diecezja zamojsko - lubaczowska, sankturium św. marii magdaleny, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.170.82.159

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert Marcina Stycznia "Ta droga"

Rzepka Juliana Tuwima wg. rodziców z Goraja

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk na jubileuszu 80-lecia Biłgorajczyka

Przewodniczący Rady Powiatu uhonorowany Medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości

Zajęcia kondycyjne dla żołnierzy WP i US Army

Promesy na 130 tys. zł na naszych jednostek OSP

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spotkanie opłatkowe młodzieży skupionej w KSM (FOTO)

Dziś (tj. 16 stycznia), w sali katechetycznej przy parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie opłatkowe członków...