Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Koncert chórów w Goraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-11-02 11:29:44 (czytane: 2660)

Koncert pieśni maryjnej pt. "Królowej Anielskiej Śpiewajmy" w wykonaniu chórów Ziemi Biłgorajskiej odbył się w kościele parafialnym w Goraju, 29 października br. W tegorocznej edycji koncertu wzięło udział sześć chórów działających.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajW koncercie wystąpił Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej "Echo" pod dyrekcją Pawła Stelmacha, chór parafii pw. św. Jana Nepomucena i Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu pod dyrekcją Anny Kajdzik, chór kameralny parafii św. Jerzego w Biłgoraju pod dyrekcją Zbigniewa Bilińskiego, chór parafii p.. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym pod dyrekcją Jerzego Odrzywolskiego, chór "Cantate Deo" parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pod dyrekcją Ireneusza Pietrzniaka oraz chór parafii św. Bartłomieja Apostoła w Goraju pod dyrekcją Diany Adamskiej. Wśród wykonawców zabrakło chóru "Cordis" z parafii Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, gdyż tego dnia chórzyści w swej rodzinnej parafii świętowali 110-lecie istnienia chóru.

koncert_chorow_goraj_2017.JPG

Na wspólnym "maryjnym śpiewaniu" chóry Ziemi Biłgorajskiej gromadzą się w Goraju od lat. -Nasza parafia jest bardzo maryjna. Szczególnym kultem otoczony jest obraz Matki Bożej Gorajskiej umieszczony w jednym z bocznych ołtarzy, przed którym odprawiana jest nowenna. Takie miesiące jak październik i maj są czasem, kiedy kościół jest wypełniony po brzegi, dlatego jestem przekonany, że Matka Boża w życiu tych moich parafian jest bardzo mocno obecna i szczególnie czczona. Trzeba podkreślić, że pobożność maryjna jest bardzo mocno tutaj ukierunkowana na Chrystusa i na sakramenty święte, dlatego cieszę się, że koncert chórów ku czci Matki Bożej Anielskiej odbywa się właśnie w naszej parafii - podkreśla ks. Tadeusz Bastrzyk proboszcz parafii w Goraju i wice-dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ.

Reklama.

Jak zaznacza Marta Miszczak, dyrektor GOK w Goraju, coroczny koncert chórów, obok celu religijnego, tj. uwielbienia Boga poprzez śpiew, jest także umożliwienie parafianom gorajskim i gościom, którzy na ten koncert przybywają  wysłuchania śpiewu chóralnego, a chórom danie możliwości prezentacji swej pracy i dorobku.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 12

Tagi: koncert chórów   goraj   parafia w goraju   chóry ziemi biłgorajskiej

Zobacz także

Historia

Dodane: 2018-12-09 08:55 - Komentarze  (0)  czytane (241)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, adwentKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.36.60

ale kino (2017-11-03 12:36:07)

śpiewają a nam nie wesoło , ścieki drogie,prąd drogi a zarobić nie ma gdzie, jak by oni tak mieli to by im na pewno śpiewać się odechciało, podobnie sąsiada synek gwizdał a jak go bieda przcisnęła jakoś teraz cicho i gwidanie ustało.

olejko (2017-11-02 12:31:06)

a czy był przedstawiciel jako,,misiewicz,, dobrej zmiany , co po układzie zmienił miejsce brania pieniędzy? , znawca kul.

(2017-11-02 12:28:39)

Piękny koncert, brawo dla chórów i organizatorów!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Spotkanie samorządowców w Wicewojewodą Lubelskim

Ku czci świętej Cecylii

XIV Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

I sesja inaugurująca VI Kadencję Rady Powiatu

Z piosenką do wolności. Niezwykłe widowisko muzyczne w ONZ-cie

Biłgoraj. Uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sezon grzewczy 2017/2018 rozpoczęty. Bądźmy czujni!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju przypomina, że okres użytkowania urządzeń ogrzewczych w domach mieszkalnych...