Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Koncert „Nasze Korzenie”

Dodał: red Data: 2019-04-18 13:27:00 (czytane: 1282)

Pomysł na projekt obywatelski poprzez zorganizowanie koncertu pieśni patriotycznych i związanych z lokalną tradycją pt. “Nasze Korzenie” był wynikiem wspólnej pracy pięciorga aktywnych osób ze społeczności lokalnej Korytkowa Dużego - uczestników projektu „Ja - obywatel!”.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Zanim zrodził się pomysł na projekt uczestnicy podczas warsztatów określili potrzeby, które zauważają w społeczności lokalnej. Jedną z nich była potrzeba krzewienia lokalnej, tradycji, kultury i obrzędowości, która zanika, a wśród młodego pokolenia jest już praktycznie nie znana. Ostateczna decyzja na realizację projektu obywatelskiego wynikła z połączenia pasji i zainteresowań członków grupy z krzewieniem lokalnej i patriotycznej kultury poprzez muzykę. W ten sposób pomysł koncertu dla społeczności lokalnej został zaakceptowany przez grupę projektową podczas spotkania coachingowego.

koncert_korytkow_2019.JPG

Powstał plan promocji koncertu, zaproszono partnerów do współpracy oraz opracowano program koncertu, który zaplanowano zorganizować w Kościele w Korytkowie. Repertuar programu uwzględniał pieśni patriotyczne, pieśni lokalne i pieśni pasyjne związane z tradycją obchodzenia Wielkiego Postu przez społeczność lokalną. Do występu zostały zaproszone chóry lokalne z gminy Biłgoraj i gmin okolicznych. Finalnie w dniu 7 kwietnia 2019 roku w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym odbył się Koncert w wykonaniu Chórów Ziemi Biłgorajskiej. W koncercie wzięło udział 8 chórów działających na terenie Powiatu biłgorajskiego: Chór Kameralny parafii p.w. Św. Jerzego w Biłgoraju, Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo”, Chór „Noster” parafii pw. Św. Bartłomieja w Goraju, Chór „Cordis” parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, Chór „Lucus” Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej, Chór parafii p.w. Św. Jana Nepomucena i M-GOK we Frampolu, Chór „CANTATE DEO” parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Chór parafii pw. MBB w Korytkowie Dużym i GOK w Biłgoraju. Każdy chór wykonał dwa utwory, a na zakończenie wszystkie chóry wykonały wspólnie: „Świętość Krzyża rozpamiętuj” oraz „Rota”. W koncercie wzięło udział ogółem 150 osób występujących i około 100 osób słuchaczy.

Koncert został zorganizowany we współpracy z Chórem parafii pw. MBB w Korytkowie Dużym i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju, Parafią pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym, Ochotniczą Strażą Pożarna w Korytkowie Dużym.  

koncert_korytkow_2019_1.JPG

Projekt obywatelski został zrealizowany w ramach projektu „Ja - obywatel!”. Celem projektu "Ja - obywatel!" jest zwiększenie zaangażowania i zainteresowania udziałem w życiu publicznym i społecznym w wymiarze indywidualnym i grupowym 105 osobowej grupy młodzieży w wieku 11-14 lat i 80 osobowej grupy dorosłych mieszkańców czterech wiosek w Gminie Biłgoraj: Smólsko, Bidaczów, Korytków i Sól w okresie od 01.09.2018 r do 30.06.2019 r.

Projekt "Ja – obywatel!" jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/red./

Tagi: nasze korzenie   korytków duży   pieśni pasyjne i pokutne   ja obywatel

Zobacz także

Rondo Żydów Biłgorajskich?

Dodane: 2020-08-07 14:47 - Komentarze  (1)  czytane (136)

TAGI: rondo żydów biłgorajskich, biłgoraj, rondo nadstawna lubelska, nazwy rondKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.200.218.187

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kucharska wiedza i talent gwarancją sukcesu!

Anna Oleszek uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, reprezentować będzie Województwo Lubelskie na finale...