Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Komputery dla biblioteki w Aleksandrowie

Dodał: red Data: 2015-12-02 12:30:09 (czytane: 1327)

Projekt „Nowoczesna Biblioteka w Aleksandrowie i zasoby cyfrowe" Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie został zakwalifikowany do programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2015”.Reklama.

biblioteka_aleksandrow.jpgCelem projektu - jak wyjaśnia Justyna Bździuch - jest wyposażenie biblioteki w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom  korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom digitalizowanie oraz katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich on-line.

W ramach tego programu biblioteka otrzymała dotację w wysokości 15 300 zł. Wartość natomiast całego projektu to 18 tys. zł. Dzięki temu, jeszcze w tym roku aleksandrowska biblioteka zakupi trzy nowoczesne zestawy komputerowe. Te nabytki, między innymi czytelnikom (indywidualnie i podczas różnych form kulturalno - edukacyjnych) umożliwią korzystanie z zasobów cyfrowych na dużym ekranie a bibliotekarzom digitalizowanie zbiorów dzięki nowoczesnemu skanerowi.

/red./

Tagi: biblioteka w aleksandrowie   gmina aleksandrów   komputery dla bibliotek   instytut książki

Zobacz także

Uczniowie klas I - III wrócą do szkoły. Placówki są przygotowane do zajęć opiekuńczo - dydaktycznych

Dodane: 2020-05-23 08:45 - Komentarze  (2)  czytane (631)

TAGI: koronawirus, oświata biłgoraj, zajecia dla klas i - iii, szkoła podstawowaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.220.225

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia