Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kolonie, kolonie....

Dodał: NN Data: 2009-08-26 20:48:13 (czytane: 6602)

Tegoroczne wakacje, dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej Polskiego Czerwonego Krzyża, można zaliczyć do bardzo udanych. Na letni wypoczynek wyjechało w sumie 47 osób z gminy Goraj w ramach: 3 turnusów kolonijnych do Mszany Dolnej w górach i 2 turnusów obozowych do Kręska na Mazurach.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajKażdy turnus trwał 2 tygodnie. Wyjazd na kolonie  był bezpłatny. Podopieczni świetlicy mieli zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, profesjonalną  opiekę medyczną oraz odpowiednio przygotowanych wychowawców.

koloni_goraj_1.jpg 

- Wyjechałam na obóz do Kręska w II turnusie, który trwał od 17 lipca do 30 lipca 2009. 20 lipca dołączyła do nas grupa PCK – DRK z województwa olsztyńskiego i Niemiec. Razem spędziliśmy wspólne kilka dni i wieczorów. Najfajniejsze były zajęcia kulturalno- oświatowe np. : festiwal piosenki, dyskoteki, turniej grup, podchody, śluby obozowe. Najgorsze było rozstawanie się i powrót do domu – mówi Karolina Mareczko z Zastawia.

Kadra podczas kolonii organizowała zajęcia, dzięki którym dzieci i młodzież mogły zdobyć cenne informacje z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia jak też z zakresu funkcjonowania dziecka w grupie rówieśniczej, czy też z historii i zasad działania Polskiego Czerwonego Krzyża.

koloni_goraj_2.jpg

 

- To tam nauczono nas jak ratować ludzkie życie. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy się nami opiekowali. W Kręsku spędziliśmy dwa tygodnie pod czujnym okiem wychowawców i instruktorów. Nikt na pewno się tam nie nudził. Chodziliśmy nad jezioro, gdzie niektórzy opalali się, inni grali w piłkę, a jeszcze inni pływali w ciepłej wodzie. Nie można też zapomnieć o wyborach MISS i Mistera. Zaprezentowaliśmy się w strojach wieczorowych oraz w strojach plażowych i pokazaliśmy nasze talenty.  Pobyt w Kręsku utkwił nam wszystkim w pamięci. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli powrócić do tego wspaniałego miejsca. - mówi Maria Smyk z Goraja.

Dzieci i młodzież w trakcie pobytu uczestniczyła w zabawach organizowanych przez wychowawców i instruktorów, były to np.: dyskoteki, chrzty kolonijne, śluby  czy też „obciach party”. Podczas wypoczynku organizowane były wycieczki miedzy innymi do Krakowa, Wieliczki, Zakopanego, Szczawnicy czy też do Olsztyna.

- Na kolonie pojechałam w trzecim turnusie. Wyjazd do Mszany Dolnej odbył się 21.07.2009 a powrót  miał miejsce 03.08.2008.  Bardzo dużo zwiedzaliśmy. Podobały mi się szczególnie wycieczki do Zakopanego  i Wieliczki. Fajne były również zabawy, które poznałam – mówi Patrycja Habza z Zastawia.

- Po raz pierwszy w naszej gminie pojawiły się możliwości dzięki, którym  mogło pojechać tak wiele osób na dwutygodniowe wakacje. Jest to szczególnie potrzebne w naszym środowisku, gdzie młodzi ludzie bardzo rzadko mają możliwość wyjechania na zorganizowany wypoczynek głównie z powodu niekorzystnych sytuacji materialnych. W tym roku jednak udało się zorganizować to zupełnie bezpłatnie. Początkowo było przewidziane jedynie około 20 miejsc dla świetlicy w Goraju, było to jednak za mało dla naszej świetlicy do której uczęszcza około 100 osób. Dzięki naszym staraniom  udało się zwiększyć tą liczbę dwukrotnie. Młodzież wróciła do swoich domów powróciła uśmiechnięta  zadowolona i pełna wakacyjnych wspomnień. Oby kolejne wakacje były równie udane jak te !! - mówi Andrzej Szarlip, kierownik świetlicy środowiskowej PCK w Goraju.

GOK Goraj

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.75.196

-ona (2009-08-30 21:39:43)

w innych gminach tez sa dzieci ale w goraju sa ludzie ktorzy interesuja sie ich losem i wyszukuja sami programow ktore by mogly im pomoc gratulacje dla ludzi ktorzy sie zaangazowali w los tych dzieci i dzieki ktorym mogli wyjechac na takie kolonie

- (2009-08-29 00:35:58)

w kazdej gminie są dzieci ... tylko nie wszędzie są dorośli którzy sie nimi zajmują.

- (2009-08-28 21:05:28)

a w innych gminach niema dzieci tylko w goraju ciekawe dlaczego?

- (2009-08-28 12:18:32)

no to teraz kochane dzieci prosimy o ściepę na ławeczkę Singera!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Monika Pawłowska o wyborach prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Rewitalizacja Placu Wolności i termomodernizacja Urzędu Miasta

Przemysław Czarnek o wyborach prezydenckie zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Gorzkie żale - część I

Wiceminister finansów Leszek Skiba o tarczy antykryzysowej

Wiceminister sprawiedliwości o ograniczeniach w związku ze stanem epidemii

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Złóż życzenia świąteczne za pośrednictwem bilgoraj.com.pl

2020-03-31 - 2020-04-13

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...