Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kolejne propozycje ważnych wydarzeń z historii Biłgoraja, które należy upamiętnić

Dodał: red Data: 2020-03-05 10:30:24 (czytane: 1470)

Kolejne - po Akademii Myśli Chrześcijańskiej - biłgorajskie środowiska zgłaszają swe uwagi co do propozycji wydarzeń z historii Biłgoraja, które ma upamiętnić 14 tablic, planowanych do umieszczenia na zrewitalizowanym Placu Wolności. Propozycje złożył Społeczny Komitet Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej i Rada Duszpastersko - Ekonomiczna przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajBurmistrz Miasta Biłgoraj
i Rada Miasta Biłgoraj


W związku z ogłoszonymi konsultacjami społecznymi w zakresie ustalenia 14 najważniejszych wydarzeń w dziejach Biłgoraja wnosimy nasze propozycje i prosimy o ich uwzględnienie.

Niewątpliwie najcenniejszą wizytówką każdego miasta jest jego położenie, architektura oraz znajdujące się w nim obiekty zabytkowe. Choć jesteśmy dumni z naszej regionalnej historii oraz otaczającej nas przyrody i architektury, nie posiadamy, niestety, w naszym mieście zbyt wielu obiektów zabytkowych, które przyciągałyby turystów. Cieszymy się bardzo z rewitalizacji naszego biłgorajskiego Śródmieścia. Bolejemy jednak nad faktem, że w planowanych tablicach, upamiętniających najważniejsze wydarzenia związane z naszą miejscowością, nie ujęto powstałych w ostatnim dziesięcioleciu obiektów sakralnych, które na całym świecie nadają miastu charakter i umieszczone są w panoramach miasta.

Kościoły pw. Chrystusa Króla oraz św. Jana Pawła II, największego z synów polskiej ziemi, na wieki będą świadczyć o mieszkańcach naszego miasta oraz przez kolejne pokolenia będą służyć naszym dzieciom, wnukom i prawnukom. Inne rzeczy i obiekty trzeba będzie remontować, modernizować, a one będą trwać i świadczyć o nas.
Proponujemy wobec tego, aby na jednej z tablic odnotować fakt niezmiernej wagi historycznej – ufundowanie i postawienie przez mieszkańców Biłgoraja dwóch nowych kościołów oraz podniesienie do rangi sanktuarium kościoła pw. św. Marii Magdaleny. W naszej diecezji jest tylko kilka sanktuariów, a to jest jedyne nie tylko w Polsce,
ale i na świecie.

Ponadto, oczekując w najbliższych miesiącach pozytywnej odpowiedzi Stolicy Apostolskiej na Uchwałę Rady Miasta o patronacie św. Marii Magdaleny nad naszym miastem, nie możemy nie odnotować wraz z powstaniem nowych kościołów faktu pojawienia się na mapach sanktuariów świata naszego biłgorajskiego.

Niezauważenie tych wielkich wydarzeń zmieniających na zawsze panoramę naszego miasta, nie wspominając o dobrach duchowych jego mieszkańców, a eksponowanie innych pomniejszych byłoby, naszym zdaniem, wielką niesprawiedliwością historyczną.

Bardzo prosimy o uwzględnienie naszej propozycji.

Z wyrazami szacunku
Społeczny Komitet Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej
i Rada Duszpastersko - Ekonomiczna przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w BiłgorajuReklama.

Tagi: historia biłgoraja   rewitalizacja placu wolności   biłgoraj   najważniejsze wydarzenia z historii biłgoraja

Zobacz także

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dodane: 2020-07-06 11:47 - Komentarze  (1)  czytane (1090)

TAGI: biłgorajska pielgrzymka rowerowa, rowerem na jasną górę, pielgrzymka na jasną górę, pielgrzymka rowerowa biłgorajKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.229.90

(2020-03-05 23:17:50)

Biłgorajak ma rację, warto pamiętać o zakładach, które dały pracę-utrzymanie wielu tysiącom mieszkańcom Biłgoraja i okolic. Wydarzenia faktyczne.

Zenek (2020-03-05 21:49:23)

precz z komuną i ludzmi co włażą do kościoła aby powoli go niszczyć

Biłgorajak (2020-03-05 21:17:02)

A może do wydarzeń dopisać powstanie "Mewy" i BZNS - wreszcie mieścina Biłgoraj stała się miastem?

j67 (2020-03-05 15:23:29)

denis a ciebie armia czerwona

denis (2020-03-05 13:48:03)

Kogoś wirus zaatakował ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uwaga Wnioskodawcy! Nabór wniosków w ramach pilotażowego program „Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2020...