Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kolejne ognisko Covid-19. To Oddział Położniczy szpitala w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2020-10-22 11:31:17 (czytane: 2015)

Na terenie województwa lubelskiego występuje 110 aktywnych ognisk koronawirusa. 68 w fazie rozwojowej, 30 w fazie stabilnej, 12 w fazie wygaszania. 4 z nich stwierdzono w powiecie biłgorajskim. Szczegóły a poniższym artykule.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim na dzień 22 października 2020 roku:
- liczba zakażeń wykazanych w powiatach województwa lubelskiego z ujętymi przypadkami mieszkańców innych województw (ostatnia doba): 8678 (411);
- liczba osób aktualnie objętych kwarantanną (ostatnia doba): 17421 (2371);
- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba):  504 (143);
- liczba zgonów (ostatnia doba): 146 (7);
- liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 4044 (217);
- ogniska epidemiczne.

dane_wsse_lublin_ogniska_covid.jpg

Powiat biłgorajski ogniska Covid-19:
Nowe ognisko - Arion Szpitale Biłgoraj - Oddział Położniczy (w fazie rozwojowej):

- liczba osób potwierdzonych w ognisku: 7;
- liczba osób poddanych kwarantannie: w trakcie ustalania;
- liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu: w trakcie ustalania;
- liczba osób w izolacji domowej: 7.

Ognisko - Oddział Kardiologiczny ARION Szpitale (w fazie rozwojowej):
- liczba osób potwierdzonych w ognisku: 4;
- liczba osób poddanych kwarantannie: 27;
- liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu: 0;
- liczba osób w izolacji domowej: 4.

Czytaj także: Najnowsze dane dotyczące ilości potwierdzonych przypadków Covid-19 na Lubelszczyźnie

Ognisko - Arion Szpitale Biłgoraj – Oddział Obserwacyjno-Zakaźny (ognisko w fazie rozwojowej):
- liczba osób potwierdzonych w ognisku: 9;
- liczba osób poddanych kwarantannie: 16;
- liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu: 0;
- liczba osób w izolacji domowej: 9.

Ognisko - Komenda Powiatowej Policji w Biłgoraju (ognisko w  fazie wygaszania):
- liczba osób potwierdzonych w ognisku: 6;
- liczba osób poddanych kwarantannie: 12;
- liczba osób w izolacji domowej: 3;
- liczba ozdrowieńców: 3.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: ogniska covid-19 w powiecie biłgorajskim   ogniska koronawirusa   koronawirus   sanepid biłgoraj

Zobacz także

Koronawirus: Zmarły trzy mieszkanki naszego powiatu

Dodane: 2020-11-23 14:02 - Komentarze  (0)  czytane (303)

TAGI:Komentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.213.192.104

(2020-10-23 12:22:44)

Rząd poza obowiązkiem maszeczek wprowadza zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Należy tego przestrzegać,w kościołach również i w innych instytucjach.

pis rządzi 5 lat (2020-10-23 09:36:38)

No i wali się ta klinika biłgorajska. Tyle zakażeń, że strach się leczyć.

J67 (2020-10-22 17:49:30)

Po projekcie, który na razie na szczęście został odłożony w czasie, nazwany przez opozycję „bezkarność plus”, zapewniający bezkarność urzędnikom, przyszedł czas na „bezkarność plus” dla lekarzy. Dzisiaj komisja zdrowia zatwierdziła ustawę covidową, na mocy której zostanie ona wprowadzona przez sejm. Jest to bardzo złe posunięcie, które nie tylko obniży znacznie poziom opieki medycznej, ale także jest to gigantyczne pole do nadużyć, także w zakresie eksperymentów medycznych.

Minister zdrowia Adam Niedzielki mówi o „bezpieczeństwie prawnym” dla lekarzy. Wcześniej PiS domagał się tego samego dla urzędników. Wszystko ponoć z powodu Covida. Powstaje jednak pytanie, dlaczego ktokolwiek ma być zwolniony z ponoszenia odpowiedzialności, nawet z powodu epidemii. Urzędnicy i lekarze powinni być gotowi na wszystko. Ci drudzy w sytuacji epidemii powinni zachować jeszcze dalej idącą ostrożność niż zazwyczaj. Jest tak tym bardziej, że sami lekarze przyznają, że wciąż stosunkowo niewiele wiadomo o Covid-19 i o sposobach jego leczenia. Niektórzy uważają, że PiS zabezpiecza się przed tym, co już dzieje się we Włoszech, to znaczy przed masowymi pozwami rodzin o wybranie złego leczenia dla ich zmarłych. Statystyki mówią, że większość chorych podłączonych do respiratorów umarła – respiratory to urządzenia, które powinny być stosowane w ostateczności, bo przejmując proces oddychania za pacjenta znacznie go osłabiają, a dziś są częstym środkiem leczenia koronawirusa.


W uzasadnianiu do ustawy wprost przyznano, że chodzi o zabezpieczenie lekarzy, którzy dopiero robią specjalizację albo mają specjalizację w danej dziedzinie. Mówiąc wprost: rząd chce by leczyli nas ludzie nieprzygotowani do tego, dlatego już teraz zwalnia ich z odpowiedzialności karnej za błędy medyczne, które na pewno się pojawią. W dodatku ustawa covidowa otwiera drzwi dla lekarzy spoza UE. Nie oczekujmy jednak, że przyjadą do nas najlepsi z najlepszych. Należy się spodziewać raczej czegoś wręcz odwrotnego: ci, którzy nie zostali przyjęci w krajach zachodnich, zjadą do nas z republik, gdzie wykształcenie medyczne jest na żenująco niskim poziomie. Ci też będą popełniać błąd na błędzie, ale nie poniosą za to żadnej odpowiedzialności. W dodatku ustawa łagodzi wymagania dotyczące zakładania szpitali tymczasowych. Oficjalnie, wszystko z powodu pośpiechu, ale efekt jest łatwy do przewidzenia. Będzie nim oddawanie do użytku placówek niegotowych do przyjmowania chorych, co będzie jeszcze potęgować zaniedbania medyczne i możliwe błędy.


Jest jeszcze jednak jedno poważne zagrożenie, o którym minister zdrowia nie wspomina. Skoro Covid-19 jest wciąż nieprzebadany, a w związku z nim wszystkie środki do walki z nim dyskusyjne, lekarze mogą poczuć pokusę, aby eksperymentować. Wraz z nimi taką pokusę mogą poczuć korporacje medyczne, które pod pozorem nowych metod walki z koronawirusem, będą po prostu testować bezkarnie nowe leki na pacjentach. Może się okazać, że jest to dla nich niesamowita okazja, aby legalnie, kosztem pacjentów, wypróbować środki, których normalnie nie mieliby prawa zastosować. W ten sposób znacznie przyspieszą testy swoich leków i wprowadzą je szybciej do obrotu. Pytanie, czy rząd jest tego świadom i cokolwiek zrobił, aby się przed tym zabezpieczyć. Nic na to nie wskazuje.

(2020-10-22 17:48:05)

Wielu mężów opuszcza żonę i chore niepełnosprawne dziecko i zwykle wchodzą w kolejne związki się z kobietami ( nic niewarte są wszytskie, które wiążą się z żonatymi). Trybunał Konstytucyjny nic na to? Takich mężów i ojców mnóstwo, nic nie wartych, podobnie jak ich kochanice.

j67 (2020-10-22 17:25:26)

Przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją – orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny.

„Art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (…) jest niezgodny z art. 38 w związku z art. 30 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji” – głosi sentencja wyroku odczytana przez prezes TK Julię Przyłębską.

Wyrok zapadł w pełnym składzie. Zdania odrębne złożyli sędziowie Piotr Pszczółkowski oraz Leon Kieres.
Reklama

Wniosek grupy posłów dotyczący tej kwestii po raz pierwszy trafił do Trybunału Konstytucyjnego już trzy lata temu. Ze względu na zakończenie kadencji parlamentu uległ on jednak dyskontynuacji. Po raz kolejny wniosek trafił do TK w 2019 r. – złożyła go grupa 119 posłów PiS, PSL-Kukiz’15 oraz Konfederacji.

We wniosku zaskarżono przepis, który stanowi, że aborcja jest dopuszczalna, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, a także przepis doprecyzowujący tę regulację. Mowa w nim o tym, że w takich przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej.

„Zapadł jedyny możliwy wyrok zgodny z Konstytucją. Szkoda, że na sprawiedliwość musieliśmy czekać tak wiele lat!” – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak, który oczekiwał na orzeczenie pod gmachem Trybunału Konstytucyjnego.

(2020-10-22 15:08:08)

czyli trzeba wprowadzić bezwzględny nakaz noszenia majtek na tym oddziale aby powstrzymać przenoszenie wirusa

to nie kara Boża tylko sami ludzie sobie zgotowali los zarazy Np. (2020-10-22 12:08:54)

A ile nienarodzonych umiera.
Działająca w Polsce aborcyjna mafia, która pośredniczy w nielegalnym handlu pigułkami poronnymi, opublikowała poradnik zachęcający Polki do mordowania swoich dzieci w drugim trymestrze ciąży.
"Pierwsze skurcze możemy odczuć dość szybko, już nawet po 30 minutach od zażycia pierwszej dawki [pigułek aborcyjnych] (...) Niedługo po odejściu wód dochodzi do wypadnięcia płodu. Płód w drugim trymestrze może mieć wymiar od kilku do ponad 20 centymetrów. Trudno zatem go nie zauważyć czy też uniknąć konieczności oglądania go (...) Może zdarzyć się tak, że płodu nie da się spuścić w toalecie. Każda osoba, w zależności od wysokości własnej ciąży, może starać się ocenić, czy to się da zrobić, czy nie."
"Warto wcześniej zaplanować, co zrobić ze szczątkami płodowymi, aby zminimalizować ryzyko tłumaczenia się z własnej aborcji przed organami ścigania. (…) Im bardziej zaawansowana ciąża, tym większy jest płód. Po 17. tygodniu spuszczenie szczątków w toalecie praktycznie nie jest możliwe. Zakopanie płodu to nie tylko skuteczne i bezpieczne ukrycie faktu aborcji przed osobami trzecimi i zminimalizowanie ryzyka zainteresowania organów ścigania, ale także sposób na pożegnanie się i zamknięcie procesu poronienia."
"Wyrzucenie szczątków do śmietnika także jest możliwe. Warto jednak zadbać o to, aby były szczelnie opakowane tak, aby przy wywozie śmieci nic nie wzbudziło podejrzeń osób je wywożących. Szczelne zapakowanie ogranicza także ryzyko rozkopania przez zwierzęta w przypadku decyzji o zakopaniu płodu. (…) Jeśli decydujemy się wyrzucić płód do śmietnika warto zadbać o to, aby w worku nie było dużo krwi."
Znana jest tożsamość osób, które stoją za tym barbarzyńskim procederem, przede wszystkim Justyna W., Natalia B. i Karolina W. - trzy kobiety, które same nazywają siebie "Aborcyjny Dream Team", czyli aborcyjna drużyna marzeń. Mówią same o sobie:
"Połączyła nas absolutnie aborcyjna fascynacja."
Traktują też mordowanie ludzi w łonach matek jako hobby!
"Ja bym chyba najbardziej chciała, żeby było jak najwięcej osób, które sobie pomagają w aborcji, żeby to się stało po prostu, znowu to powiem i znowu będzie skandal: hobby. Czyli co lubisz robić? Lubię pomagać innym osobom w aborcjach."
Powiedziała Natalia B., która osobiście bierze udział w tzw. posiadówkach aborcyjnych, podczas których pomaga koleżankom w ich domach mordować nienarodzone dzieci za pomocą pigułek. Żądania aborcyjnej mafii, którą kierują W., B. i W., są wyrażane bardzo jasno:
"Żeby aborcja była wszędzie: na stacjach benzynowych, w monopolu, żeby można było tabletki kupić i żeby aktywiści i aktywistki odczarowały nam aborcję."

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dane dotyczące koronawirusa na koniec października br.

Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej, związanej z koronawirusem w województwie lubelskim i na Ziemi Biłgorajskiej. Codziennie...