Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kolejne drogi powiatowe remontowane przy wsparciu FDS

Dodał: red Data: 2020-11-13 18:01:25 (czytane: 1641)

Trwają intensywne prace przy przebudowie drogi powiatowej Babice - Susiec i Płusy - Babice w gminie Obsza. Łączna długość odcinka to 5 km a wartość inwestycji to blisko 3,8 mln zł. Obok przebudowy jezdni, powstaje także ciąg dla pieszych oraz przystanki autobusowe.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajO założeniach w zakresie doinwestowania dróg powiatowych mówi Andrzej Szarlip starosta biłgorajski: -Ten 5 km odcinek to kolejna cegiełka w przyjętej  strategii przebudowy dróg, którą realizujemy od 2018 r. Jednym z naszych priorytetów jest zrównoważone wykorzystanie środków przeznaczonych na inwestycje drogowe w  całym powiecie. Zależy nam na tym, żeby każdy mieszkaniec i odwiedzający nas turysta mógł bezpiecznie przemieszczać się po naszej małej Ojczyźnie.  Równie istotne jest dobre skomunikowanie miejsc kluczowych pod względem gospodarczym z małymi miejscowościami, właśnie takimi jak Dorbozy, czy Babice. Dlatego cieszę się, że założony plan sukcesywnie jest realizowany.

drogi_powiatowe_gmina_obsza.jpg

-Z punktu widzenia bezpieczeństwa najważniejsze będą chodniki oraz poprawa organizacji przystanków autobusowych - zaznacza Maria Góralska Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju. -Nastąpi zmiana lokalizacji przystanków z obustronnych na jednostronne z rozdzieleniem kierunków ruchu. Ponadto przystanki zostaną wyposażone w utwardzone zatoki i odpowiednie oznaczenia. Zostanie poprawiona również geometria skrzyżowań a przy skarpach i przepustach drogowych ustawione poręcze. Powstaną również dwa przejścia dla pieszych z oznakowaniem aktywnym a przy placu do kościoła nastąpi rozdzielenie ruchu pieszych od miejsc postojowych. W zakresie zarządzania prędkością zostały przeanalizowane wszystkie miejsca niebezpieczne. Poprawi się także oznakowanie w terenie zabudowanym, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości - dodaje radna Rady Powiatu w Biłgoraju i mieszkanka Obszy, Jolanta Ważna.

fundusz_drog_samorzadowych_obsza.jpg

Nowa nawierzchnia to nie tylko poprawa bezpieczeństwa i warunków codziennego życia ale również zachęta dla inwestorów. -Droga 2953 L stanowi główny szlak transportowy produktów m. in. do zakładów przetwórstwa owocowo - warzywnego w Leżajsku, czy sortowni borówki amerykańskiej w Olchowcu. Ponadto Plan Zagospodarowania Przestrzennego gminy Obsza w Dorbozach przewiduje lokalizację zabudowy usługowej oraz tereny obsługi produkcji w gospodarstwach ogrodniczych i leśnych. -Chcemy, żeby na tego typu inwestycjach zyskały zwłaszcza najmniejsze miejscowości naszego powiatu i osobiście jestem przekonana, że tak właśnie będzie - podsumowuje radna.

/red./
Foto: Powiat biłgorajski

Tagi: fundusz dróg samorządowych   powiat biłgorajski   gmina obsza   inwestycje drogowe

Zobacz także

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021 (VIDEO)

Dodane: 2021-01-11 10:13 - Komentarze  (7)  czytane (1539)

TAGI: powiat biłgorajski, inwestycje drogowe, fundusz dróg samorządowych, remonty drogoweKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.108.182

(2020-11-15 10:35:17)

PiS oblizał Jandę, a reszcie „elity” wylizał przeczytaj

Logan (2020-11-14 16:06:02)

W Berlinie będę we wtorek wczoraj wieczorem to mój samochód pojechał do Berlina, ja piwko piję w domu,

Logan (2020-11-14 15:43:41)

Zapomniałem o jednym, nie oglądajcie głupot w TVP. W Słowacji nie ma żadnych kontroli na drogach, nie ma wojska i policji, nikt nie sprawdza aktualnych testów covid, to samo w Niemczech.

Logan (2020-11-14 15:39:35)

Z drogami jesteśmy lata świetlne przed Słowacja. Wczoraj jechałem z Bratysławy do Biłgoraja. Autostrada do Ziliny w miarę ale dalej przez Cadce do Chyznego koszmar, doły, zwężenie, brak linii brzegowej, we mgle koszmar. W Polsce odżyłem, świetnie pomalowane, S7 prawie gotowa, A4 super i tylko te dwa odcinki rodem ze Słowacji czy Ukrainy, Majdan Sieniawski Tarnogród i Majdan Ksiezpolski Korczow.

do poniżej (2020-11-14 11:01:27)

Oczywiście, że podwórka. Po zmroku niech ludziska siedzą w chałupach, a samochody i tak mają światła... :)

mieszkaniec (2020-11-13 20:16:27)

A czy te lampy na słupach to mają oświetlić chodnik czy podwórka?

bezpieczeństwo (2020-11-13 18:35:36)

Czy będą pomalowane pasy ? Bardzo pomagają szczególnie we mgle.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia