Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kolędy w Stanisławowie po raz trzynasty

Dodał: red Data: 2018-01-30 14:01:56 (czytane: 2064)

Stanisławowskie Spotkania z Kolędą zwiększają swój zasięg. W tegorocznej edycji imprezy, którą w czwartek 25 stycznia br. zorganizowała Szkoła Podstawowa w Stanisławowie w Gminie Józefów, wzięło udział około 120 wykonawców z kilku gmin, w tym liczne grono debiutantów.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolŁącznie swoje zdolności wokalne zaprezentowało 37 solistów i 10 zespołów, a najlepsi otrzymali specjalne statuetki, wykonane w józefowskim kamieniu, a także książki, albumy i inne nagrody. Spośród najmłodszych artystów w wieku od 3 do 6 lat, najlepsze oceny jurorów zebrała Gabriela Artymowicz ze Zwierzyńca, drugą nagrodę odebrała Julia Greszta z miejscowości Tereszpol Kukiełki, trzecia trafiła do Klary Jakubowskiej z Poturzyna, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Rybak z Tereszpola Kukiełek. Za występy zespołowe pierwsze miejsce zajął "Motylek" ze Zwierzyńca, na drugie zasłużył duet Judyta Jakub i Miłosz Nowak z Aleksandrowa, a na trzecie - "Rozśpiewane brzdące" z Tereszpola Kukiełek.

Wśród solistów w wieku od 7 do 9 lat najlepiej wypadła Martyna Majdanik z Ulhówka, drugą nagrodę otrzymała Martyna Kukiełka z Kaczórek, trzecią - Aneta Nazar z Tomaszowa Lubelskiego, a wyróżnienia przypadły Klaudii Koronie ze Zwierzyńca, Hannie Giełczyk z Józefowa i Danieli Naklickiej z Józefowa. W kategorii zespołów jurorom najbardziej spodobał się występ duetu Martyna Kukiełka i Kinga Gontarz z Kaczórek, druga nagroda trafiła do "Gwiazdek" z Krasnobrodu, a trzecią otrzymał "Tercecik" z Ulhówka. Członkowie komisji przyznali również nagrodę za ogólny wizerunek sceniczny dla Faustyny Sabury z Poturzyna.

koledowanie_w_stanislawowie.jpg

Na liście laureatów w kategorii wykonawców między 10 a 13 rokiem życia znaleźli się kolejno - Krystian Szarowolec z Józefowa, Natalia Szkałuba także z Józefowa oraz Wiktoria Bajan z Majdanu Nepryskiego i Aleksandra Kowalik z Majdanu Sopockiego. W tej grupie jury przyznało dwa wyróżnienia - dla Mai Dobek ze Stanisławowa i Izabeli Rawiak z Tereszpola Kukiełek oraz dwie nagrody za ogólny wizerunek sceniczny dla Kornelii Terleckiej z Górecka Starego i Krystiana Szarowolca z Józefowa. W kategorii zespołów były tylko dwie nagrody. Pierwszą otrzymały "Gwiazdeczki" z Majdanu Nepryskiego, a drugą - "Kukiełeczki" z miejscowości Tereszpol Kukiełki.

Spośród najstarszych uczestników przeglądu za występy solowe jurorzy nagrodzili kolejno - Aleksandrę Pogudz z Józefowa, Dominikę Książkę także z Józefowa i Gabrielę Dobek z Krasnobrodu, a na wyróżnienie zasłużyła Amelia Tracz z Majdanu Nepryskiego. W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajęła grupa wokalna z Józefowa, a drugie "Nepryszki" z Majdanu Nepryskiego. Zespół wokalny z Józefowa i Patrycja Kusztykiewicz, także z Józefowa, otrzymały w tej grupie także nagrodę za wizerunek sceniczny.

Reklama.

Tegoroczne prezentacje oceniali ksiądz Tomasz Leńczuk z parafii w Józefowie, wokalista zespołu "Tex" Marcin Pastuszak oraz uczeń szkoły muzycznej, który ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień Kacper Studnicki.

Czas na obrady jury umiliły występy Kapeli "Rzemyki" oraz Kół Gospodyń Wiejskich ze Stanisławowa i Górnik, a kolędniczym spotkaniom w Stanisławowie patronowali Lubelski Kurator Oświaty i Burmistrz Józefowa, który był jednym z wielu fundatorów nagród.

/Organizatorzy/

Tagi: kolędowanie w stanisławowie   gmina józefów   przegląd kolęd i pastorałek   szkoła podstawowa w stanisławowie

Zobacz także

Tydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie tym razem on-line

Dodane: 2020-05-30 11:12 - Komentarze  (0)  czytane (107)

TAGI: gmina aleksandrów, biblioteka w aleksandrowie, tydzień bibliotek, książkaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.83

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Konsultacje dla maturzystów. Ostatni gwizdek, by ugruntować wiedzę

W szkołach średnich trwają konsultacje stacjonarne dla uczniów...

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Tradycyjnie I Komunie święte w poszczególnych parafiach odbywają...

Biłgorajanin, Łukasz Łobejko dyrektorem Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał dziś Łukasza Łobejko na stanowisko...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia