Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kolędy u Chrystusa Króla (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-01-15 10:27:34 (czytane: 1485)

Śpiewanie kolęd jest starym i pięknym zwyczajem w naszej polskiej tradycji. Kolędy towarzyszyły Polakom nie tylko w domach podczas świąt, ale również na polach bitew. Śpiewamy je zatem wszyscy, wszędzie i w każdym nastroju, bo do każdego znajdzie się odpowiednia treść i melodia.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW naszym kościele kolędowanie stało się już tradycją. Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, zgromadziliśmy się by wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej i zespołu młodzieżowego. 13 stycznia w świątyni Chrystusa Króla w Biłgoraju, przy akompaniamencie Stanisława Wołowskiego i Tymoteusza Bartnika, zabrzmiało kilkanaście pięknych utworów.

Jako pierwsi wystąpili młodsi artyści. Przygotowali dla nas siedem bardzo wesołych kolęd, m. in. "A wczora z wieczora", "Gwiazdy tańczyły", czy "Gore gwiazda Jezusowi". Niektóre z nich pojawiły się na płytach znanych zespołów, takich jak Arka Noego, Brathanki, czy Golec Orkiestra.

koncert_koled_chrystus_krol_bilgoraj.jpg

Zespół również zaśpiewał nam siedem pięknych kolęd. Pierwszą z nich była, wywodząca się z folkloru góralskiego, „Jezusa Narodzonego”. Mogliśmy wysłuchać również kolędy: Pójdźmy wszyscy do stajenki, O gwiazdo betlejemska, czy napisaną  86 lat temu w Krakowie przez ojca Mateusza Jeża „Nie było miejsca dla Ciebie.”

Było i szybko i wolno, wesoło i nieco melancholijnie. Na zakończenie wszyscy artyści tegorocznego koncertu połączyli siły i wspólnie zaśpiewali kilka kolejnych kolęd.
To był niezwykły czas. Bardzo dziękujemy ks. Maciejowi Lewandowskiemu i Stanisławowi Wołowskiemu, dzieciom i młodzieży za przygotowanie tego wydarzenia!

/Barbara Maksymiec/
Foto: Andrzej Węzk „MisterFoto.pl”

Zdjęć w galerii: 37

Tagi: koncert kolęd   chrystus król biłgoraj   wspólne kolędowanie   parafia chrystusa króla

Zobacz także

Pełne życie w miłości

Dodane: 2019-06-23 08:16 - Komentarze  (0)  czytane (396)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, religiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.185.211

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Stanowisko RDRiSKDZL w sprawie ochrony życia i godła RP

Pan Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, szanowni Senatorowie i Posłowie PiS. W imieniu Rady Diecezjalnej Ruchów i Stowarzyszeń...