Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Koła PTT powstały w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-10-27 13:59:12 (czytane: 2990)

W Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego i Szkole Podstawowej Nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego powołano do życia koła szkolne Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. To kolejny krok w wychowywaniu dzieci i młodzieży w duchu miłości do przyrody, aktywności fizycznej i wycieczek.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajskk_ptt_bilgoraj_2017__1_.JPG

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie jest najstarszą organizacją turystyczną W Polsce. W swoich Oddziałach i Kołach zrzesza miłośników gór i pasjonatów górskich wycieczek, w tym przewodników górskich, nauczycieli i młodzież szkolną. 27 października br. przedstawiciele Polskiego Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie przyjęli pod swą opiekę dwa szkolne koła PTT złożone z nauczycieli i uczniów Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego i Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Była uroczysta akademia szkolna, przedstawienie działalności Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz opis współpracy, która ma zaszczepić w młodych ludziach miłość do polskiej przyrody i jej poszanowanie.

skk_ptt_bilgoraj_2017__2_.JPG

Chrzanowski Oddział PTT pracuje od czasu reaktywowania Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w 1981 roku, natomiast oficjalne powołanie Oddziału datowane jest na 1989 rok. Działalność statutowa Oddziału ma zakres turystyka górska i wycieczki turystyczno - krajoznawcze, prelekcji o tematyce górskiej, w tym edukacji i wychowania dzieci i młodzieży, a także w organizacji rajdów i konkursów wiedzy o górach. -Podstawową formą działalności Oddziału jest organizacja i prowadzenie wycieczek górskich i wysokogórskich oraz integracyjnych wycieczek turystyczno - krajoznawczych - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Marcin Kornecki członek Zarządu chrzanowskiego Oddziału PTT.

skk_ptt_bilgoraj_2017__3_.JPG

Oferta edukacyjno wychowawcza dwóch biłgorajskich szkół została poszerzona o działalność Szkolnych Kół Krajoznawczych Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. -Głównym celem współpracy ze szkołami, a więc z młodzieżą jest promowanie turystyki i zdrowego trybu życia, dlatego też zakładamy Szkolne Koła Krajoznawcze. W chwili obecnej nasz Oddział ma już jedenaście, z biłgorajskimi trzynaście takich kół, głównie w szkołach Powiatu Chrzanowskiego. Organizujemy dla młodzieży SKK PTT rajdy, konkursy, pogadanki, wspólnie sadzimy drzewa, czy sprzątanie szlaki. Organizujemy wycieczki rowerowe, narciarskie, spotkania ze "ludźmi gór" i wspieramy Koła w ich działalności w szkołach - informuje Remigiusz Lichota prezes Zarządu PTT Oddział Chrzanów.

Reklama.

-Mamy zamiar działać pod hasłem "Od sita po szczytach" i może się to wydawać szalonym pomysłem "przenoszenie gór" do Biłgoraja, natomiast chodzi nam o "zarażenie" młodzieży turystyką górską. To jest taka alternatywa dla siedzenia przed komputerem i marnowaniem czasu. Myślę, że uda nam się wspólnie sporo wycieczek zorganizować wspólnie z młodzieżą. Tutaj brane są pod uwagę wszystkie aspekty wychowawcze i angażowanie młodzieży - podkreśla Aldona Kozak dyrektor Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju.

skk_ptt_bilgoraj_2017__4_.JPG

W ocenie Teresy Bogdanowicz - Bordzań dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju działalność SKK PTT to dodatkowa oferta skierowana głownie do uczniów klas starszych. -Możemy tym uczniom zaoferować szersze poznanie naszego kraju. Na wycieczkach można poznać przyrodę, faunę i florę osobiście. Krajoznawstwo i turystyka, szczególnie turystyka górska to są bardzo kwestie dotyczące wychowania, oddziaływają na sferę poznawczą,uczą wrażliwości i integracji w grupie oraz tego, że można na sobie polegać - dodaje w rozmowie z naszym Portalem dyrektor SP Nr 5.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 24

Tagi: polskie towarzystwo tatrzańskie   ptt oddział chranów   skk ptt w biłgoraju   szkolne koło krajoznawcze ptt biłgoraj

Zobacz także

Biłgorajskie szkoły w #GaszynChallenge dla Piotrka (VIDEO)

Dodane: 2020-06-30 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (609)

TAGI: #GaszynChallenge, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.108.61

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia