Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Klasa prawnicza w ONZ-cie pod patronatem Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie

Dodał: red Data: 2018-03-06 16:21:19 (czytane: 2039)

Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie objęła patronatem klasę prawniczą w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju. W klasie tej przedmiotami nauczanymi w zakresie rozszerzonym są: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie oraz język łaciński jako dodatkowy przedmiot uzupełniający.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju od początku istnienia placówki dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się klasy, w których kształcili się uczniowie o uzdolnieniach humanistycznych. Na przestrzeni 80 lat funkcjonowania szkoły wielu absolwentów podjęło dalsze kształcenie na kierunkach prawniczych.

ora_uchwala.jpg
Uchwała Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie w przedmiocie objęcia patronatu nad klasa prawniczą w I LO im. ONZ w Biłgoraju

W ramach współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Lublinie w szkole były realizowane obchody Europejskiego Dnia Prawnika. Podczas spotkań z młodzieżą z klas prawniczych w 2016 i 2017 roku adwokaci, a jednocześnie absolwenci szkoły, zapoznawali  uczniów z fundamentalnymi zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, opartymi na poszanowaniu swobód i wolności obywatelskich. Informowali o procedurach dotyczących spraw sądowych w zakresie prawa karnego, w szczególności o dostępie do pomocy prawnej w postępowaniu karnym. Zachęcali młodzież do rozwijania zainteresowań prawniczych, odpowiadali na pytania dotyczące roli adwokata w postępowaniu sądowym i pozasądowym.

Reklama.

Spotkania były dla młodzieży bardzo interesujące i uczniowie wyrazili chęć udziału w podobnych zajęciach w przyszłości. Objęcie patronatem ORA klasy prawniczej przyczyni się do zacieśnienia współpracy między szkołą a Okręgową Radą Adwokacką w Lublinie.

/I LO im. ONZ/

Tagi: klasa prawnicza   i lo im. onz w biłgoraju   okręgowa rada adwokacka w lublinie   klasa patronacka

Zobacz także

Plac zabaw od Mikołaja

Dodane: 2018-12-10 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (358)

TAGI: plac zabaw, smólsko, gmina biłgoraj, otwarte strefy aktywnościKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.84.236.168

s (2018-03-08 11:51:15)

Klas astronautycznych.... i dobrych nauczycieli z powołania, bo niestety ale to jest podstawa dobrego kształcenia.

rodzic (2018-03-07 10:38:58)

Wszystko było by fajnie gdyby klasa liczyła 26 uczniów, a nie 36. Nazwa jest bez znaczenia.

Rd (2018-03-06 17:09:11)

Mam nadzieję, że rodzice nie są tak głupi aby sugerować się tymi śmiesznymi nazwami. Klasa "prawnicza" - zwykła klasa ogólnokształcąca ze zwiększoną liczbą godzin j.polskiego, wosu i historii. Klasa "medyczna" = rozszerzona biologia i chemia. Każde liceum może nazwać swoje klasy w dowolny sposób. Brakuje tylko klas astronautycznych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia