Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kilometry w nogach, rowery dla dzieci z Wioski Dziecięcej w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2017-09-29 17:06:08 (czytane: 1754)

"Rowerowe Roztocze", pasjonaci "dwóch kółek" z Biłgoraja i okolic oraz blisko 1 500 osób z całej polski, pokonało ponad 60 tys. kilometrów. To pozwoliło pozyskać od Fundacji Ekologicznej Arka", dwa rowery dla dzieci z Wioski Dziecięcej w Biłgoraju. Wszystko odbyło się w ramach akcji 'Rower pomaga".

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolGłównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Fundacja "Arka" przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. W zeszłym roku nasi cykliście pozyskali dwa rowery dla Wioski Dziecięcej, w tym roku, udało się w ramach akcji pozyskać także dwa rowery, trzeci zakupiony został przez lokalnego sponsora.

rower_pomaga_bilgoraj__1_.JPG

Wręczenie rowerów nastąpiło 29 września 2017 roku. Kilometrową rywalizację w Biłgoraju zwyciężył wychowanek Wisoki Dziecięcej Daniel Zielonka, który przejechał 362,4 km, II miejsce zajął Kacper Pawlicki 187,1 km, a miejsce III wywalczył Adam Brzuch 169,1 km. Łącznie dzieci pokonały blisko 1 000 km.

rower_pomaga_bilgoraj__2_.JPG

-Każdy się cieszy, gdy za swoje poświęcenie i pracę otrzyma jakąś nagrodę. Szczególnie cieszą się dzieci, zwłaszcza, że nagrodą jest upragniony rower, na którym swą pasję do sportu i aktywnego stylu życia można rozwijać. My współpracując ze Stowarzyszeniem "Rowerowe Roztocze" mieliśmy świadomość, że w tym roku uda się pozyskać rower dla jednego z naszych podopiecznych, wierzyliśmy w zaangażowanie rowerzystów i ich upór. Ogłosiliśmy więc także w Wiosce konkurs, w którym udział mógł wziąć każdy nas wychowanek. Konkurs polegał na tym by w okresie wakacji przejechać indywidualnie jak najwięcej kilometrów. Dzieci chętnie włączyły się w rywalizację. Finalnie okazało się, że możemy obdarować rowerami troje najlepszych naszych cyklistów. To cieszy, zwłaszcza że w Wiosce na sport i aktywność kładziemy specjalny nacisk umożliwiając dzieciom i młodzieży udział w rajdach pieszych i rowerowych, rozgrywkach i zawodach sportowych, czy ucząc ich jazdy na nartach - przyznaje dyrektor biłgorajskiej Wioski Marian Łosiewicz.

rower_pomaga_bilgoraj__3_.JPG

Jak zaznacza Daniel Bajan z "Rowerowego Roztocza" w walkę o rowery dla dzieci z Wioski Dziecięcej w Biłgoraju zaangażowało się bardzo wiele osób z całej Polski. -My sami nie bylibyśmy w stanie przejechać aż tylu kilometrów. W tym roku podniesiono limit kilometrów by wygrać rower z 20 do 30 tys. i skrócono czas od kwietnia do końca czerwca, w zeszłym roku było to do końca września. Dziękuję więc wszystkim zaangażowanym dla których jazda na rowerze to rekreacja i mile spędzony czas ale także pomoc innym, dzieciom, dla których jest to ogromna radość. W ten sposób chcemy także integrować środowisko rowerzystów, ale także pasją do rowerowych przejażdżek na każdym dystansie zarażać innych - dodaje Bajan.Zobacz także:

Wyjeździli rowery dla wychowanków Wioski Dziecięcej w Biłgoraju (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.


Tagi: rowerowe roztocze   rower pomaga   wioska dziecięca sos w biłgoraju   rowery dla wioski dziecięcej w biłgoraju

Zobacz także

Stypendyści z I LO im. ONZ

Dodane: 2020-01-21 13:01 - Komentarze  (0)  czytane (304)

TAGI: stypendyści, i lo im. onz w biłgoraju, oświata biłgoraj, powiat biłgorajskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.2.246

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia