Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kilkuset rowerzystów na szlaku "Jastrzębiej Zdebrzy" (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-09-13 17:56:40 (czytane: 3514)

Już po raz trzynasty z Biłgoraja, ale w tym roku także z Zamościa, Księżpola, Radecznicy, Goraja, Wilkołaza, Szczebrzeszyna czy Frampola, wyruszyło blisko 500 cyklistów, by wziąć udział w Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowy "Jastrzębia Zdebrz".Rajd ma charakter gwiaździsty, uczestnicy w tym roku spotkali się w Hoszni Ordynackiej. -To bardzo ciekawy, a mało znany rejon Roztocza Zachodniego. Miejsce o znaczeniu historycznym i kulturalnym. To królewszczyzna, która była nadana Gorajskim, rodu który odcisną tu bardzo swoje piętno. Przez wieki ta rodzina odgrywała nie tylko rolę państwowotwórczą, ale także kulturotwórczą. Do tego dochodzi kompleks Łysiec. Przepiękne ukształtowanie terenu, to wzniesienie porośnięte bukowo - grabowym lasem z bogatą historią. Wspomnieć wystarczy tylko tą z ostatnich lat, tj. II wojnę światową i fot Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora oraz oddziałów AK i BCh. Bez wątpienia miejsce tegorocznego zakończenia rajdu jest ważne dla naszego regionu - zaznacz jedne z przewodników rajdu, regionalista Andrzej Czacharowski.

jastrzebia_zdebrz_2020__2_.jpg

Organizatorzy przygotowali dziesięć tras. Każda o innej długości i stopniu trudności. -Trasy oznaczone kolorem czerwonym są trasami bardzo wymagającymi, na które należy wybrać się rowerem górskim czy MTB, jest na nich wiele trudnych podjazdów czy zjazdów, piaszczystych dróg czy trudnych technicznie wąwozów. Są też trasy łatwiejsze oznaczone kolorem żółtym, to trasy po drogach utwardzonych i są krótsze. Rajd więc stwarza możliwość udziału osób o różnej kondycji i jest okazją do spotkania braci rowerowe - zaznacza Grzegorz Kraczowski. -Chcemy przede wszystkim promować Roztocze Zachodnie jako miejsce wymarzone do rowerowych wycieczek. Są tutaj malownicze widoki, gościnni ludzie, mnóstwo szlaków, w tym trzy bardzo trudne, będące ukoronowaniem tej części Roztocza, tj. Szlak Dymitra Gorajskiego, Szlak "Jastrzębia Zdebrz" i Szlak "Czarnej Perły" - przyznaje organizator, Florian Kapica.

jastrzebia_zdebrz_2020__1_.jpg

Fragmenty tych trzech szlaków składają się na sztandarową i najtrudniejszą trasę rajdu, tzw. "Kosę". To ponad 50 km podjazdów, zjazdów, wąwozów, leśnych i piaszczystych dróg oraz polnych bezdroży między wzniesieniami. Tę trasę w tym roku wybrała Karolina Podgórska. -Jeżdżę po maratonach rowerowych, ale to w Roztoczu jestem zakochana. Na rajdzie jestem drugi raz, pierwszy raz na "Kosie". To szansa, by się sprawdzić i z przytupem zakończyć tegoroczny rowerowy sezon - przyznaje.

Na trasie i na mecie rajdu na uczestników czekały posiłki regeneracyjne. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Roztocza "Jastrzębia Zdebrz", a patronem medialnym Portal bilgoraj.com.pl

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 110

Tagi: rajd jastrzębia zdebrz   biłgoraj   rad rowerowy   szlak jastrzębia zdebrz

Zobacz także

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

Dodane: 2021-01-21 13:16 - Komentarze  (0)  czytane (922)

TAGI: ubezpieczenie podróżne, ferie zimowe, ubezpieczenie turystyczne, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.178.91

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Roztocze - tutaj naturalnie wypoczywam

29 grudnia br. odbyła się wideokonferencja, w której wzięli udział wicemarszałek Michał Mulawa, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Paweł Wójcik oraz dyrektor Dorota Lachowska. Podczas spotkania zostały przedstawione efekty realizowanego projektu „Roztocze - tutaj naturalnie odpoczywam" oraz oficjalne ogłoszona lista certyfikowanych Miejsc Marki Roztocze. więcej»

Zmarła Stanisława Dzikoń

Dziś, po ciężkiej chorobie zmarła Stanisława Dzikoń, zasłużony działacz biłgorajskiego Oddziału PTTK, propagator historii i kultury Ziemi Biłgorajskiej, pracownik i współtwórca Punktu Informacji Turystycznej w Biłgoraju. Miłośniczka turystyki. Miała 61 lat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Kasyno i zastawa stołowa na wystawie w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju

W Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju zwiedzać można wystawę...

Rocznica hymnu Polski. Krzyż w herbie powiatu biłgorajskiego

26 lutego 1927 roku, minister spraw wewnętrznych i administracji...

Sprzęt dla jednostek OSP z gminy Biłgoraj (FOTO)

11 jednostek OSP z gminy Biłgoraj, odebrało dziś specjalistyczny...

Rusza remont hali sportowej w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Dziś w starostwie powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa...

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

W okresie ferii zimowych wiele rodzin decyduje się na zimowe...

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Ogłoszenia