Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kilka uwag o tym, jak odśnieżać auto, by nie zapłacić mandatu

Dodał: red Data: 2017-01-04 08:44:19 (czytane: 3469)

Na mandat narażamy się gdy nie odśnieżymy auta, lub gdy robimy to niezgodnie z przepisami. Kierowcę można ukarać mandatem, jeśli nie odśnieża swojego samochodu. Odśnieżanie samochodu jest obowiązkiem kierowcy, sprawdź jak zrobić to by nie zostać ukaranym mandatem.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajUsunięcie śniegu i lodu z szyb, świateł i maski samochodu to podstawowe zasady bezpieczeństwa. Za podróż nieodśnieżonym samochodem grozi nam mandat w wysokości nawet do 500 złotych; wszystko zgodnie z przepisami  kodeksem ruchu drogowego. Chodzi o art. 66 kodeksu drogowego, zgodnie z którym pojazd musi być utrzymany tak, by nie zagrażał innym uczestnikom ruchu. Dlatego odśnieżyć (usunąć lód) musimy nie tylko szyb, ale także z reflektorów i dachu. Warto także pamiętać o oczyszczeniu ze śniegu i lodu tablic rejestracyjnych pojazdu, za poruszanie się po drogach z zasłoniętymi tablicami przewidziany jest 100 złotowy mandat i 3 punkty karne!

bilgoraj_odsniezanie_auta.jpg


Jak więc widać, warto wcześniej rano wstać i odśnieżyć auta, należy także przewidzieć na to czas gdy wracamy z pracy lub wybieram się w dłuższą podróż. Cześć kierowców - by ułatwić sobie oczyszczanie szyb auta czy przedniej maski - włącza podczas tych czynności silnik; to ma także pozwolić na nagrzanie wnętrza pojazdu. I te działania są niezgodne z prawem i możemy za nie być ukarani mandatem karnym. Włączając silnik przy oczyszczaniu auta ze śniegu i lodu to złamanie przepisów; Kodeks drogowy, art. 60, ustęp 2 mówi, że nie wolno używać auta, jeśli wiąże się to z nadmierną emisją spalin i hałasu. Jeśli więc włączymy silnik, wyjdziemy z auta i zaczniemy odśnieżać nasz samochód. Możemy zostać ukarani nawet 300 złotowym mandatem. Inny przepis mówi o zakazie pozostawiania samochodu z włączonym silnikiem w terenie zabudowanym. Tu - zgodnie z taryfikatorem - mandat wynosi 100 zł.

Reklama.

Warto także wyposażyć swe auto w opony zimowe - mimo, że tego nie regulują przepisy Kodeksu drogowego - na zmieniających się zima warunkach drogowych opony dobrej klasy są niezastąpione. Przed dłuższymi trasami warto także sprawdzić stan techniczny pojazdu, w tym szczególnie system hamulców, system paliwowy, akumulator i zawieszenie auta.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: odśnieżanie auta   mandat karny   policja biłgoraj   zima

Zobacz także

Stracili uprawnienia do kierowania za jazdę na 'podwójnym gazie'

Dodane: 2018-06-21 11:39 - Komentarze  (0)  czytane (877)

TAGI: pijany kierowca, kontrole policyjne, kierowca na podwójnym gazie, policja biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.165.158

do poniżej (2017-01-04 20:51:06)

Co wolno wojewodzie, to nie tobie smro... :(I)

. (2017-01-04 17:14:31)

Jak ktoś sobie chce nagrzać zmarznięte auto, żeby szyby odparowały to mandat mu. Ale jak policja stoi 10 minut z włączonym silnikiem pod kebabem, żeby klima pracowała to już ok.

pol (2017-01-04 13:51:12)

A od kogo mandat od tej policji co w zimno nie wychodzi z auta i ciśnie pedał w podłoge w KIA na zakrętach po śniegu jak na rajdzie ?
Proponuje na początek naukę na własnym aucie.

wątpie (2017-01-04 11:47:27)

by sama Policja przestrzegała przepisu o 1 min wyłączeniu silnika na postoju dobrze że mandatów nie wlepiaja bo by była GRUBA przesada!

samochód zaczynamy odśnieżać (2017-01-04 09:45:49)

od tablic rejestracyjnych ,żeby nie odśnieżyć samochodu sąsiada

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Ogłoszenia