Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kielce, Lublin i Świdnik

Dodał: red Data: 2021-11-15 08:26:12 (czytane: 835)

Trzy imprezy pływackie odbyły się z udziałem reprezentantów "Sparty" w miniony weekend. Sobota to rywalizacja w Zimowych Otwartych Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego (Kielce) oraz start młodszej grupy w IV rundzie Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11 i 12 lat (Lublin). W niedzielę natomiast w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci 10 i 11 lat.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Po raz pierwszy Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego zostały otwarte dla zawodników spoza tego województwa. Biłgorajscy pływacy 14 i 15 letni skorzystali z zaproszenia i w sobotę godnie reprezentowali nasz region na kieleckiej ziemi zdobywając łącznie 10 medali. Warto podkreślić, że rywalizacja toczyła się w kategorii wiekowej Junior Młodszy 14 - 16 lat.

Najwięcej emocji było w Lublinie. Tam miała miejsce czwarta, przedostatnia runda ligi wojewódzkiej. Biłgorajanie przystępowali do niej będąc na drugiej pozycji. Pod nieobecność podstawowych zawodników będących na zgrupowaniu kadry województwa Spartanie utrzymali drugie miejsce tracąc zaledwie 2 punkty do nowego lidera Lublinianki. Na trzeciej pozycji ze stratą 2 punktów znajduje się Olimpijczyk 23 Lublin. W ostatniej rundzie, która odbędzie się 5 grudnia br. na Aqua Lublin zostanie wyłoniony zwycięska ligi. Cała drużyna zasługuje na uznanie, a w szczególności Kornel Kulanin, Hanna Staszczak i Mateusz Grasza. Dwoje pierwszych Spartan dwukrotnie stawało na podium, zajmując pierwsze i drugie miejsca w swoich startach.

zawody_plywackie.jpg

W Mistrzostwach Województwa Lubelskiego 10 - 11 lat w Świdniku bardzo dobrze zaprezentowały się Patrycja Pieczykolan i Liliana Staroń. Pierwsza z naszych przedstawicielek okazała się najlepszą zawodniczką mistrzostw. Sukces ten zapewniła sobie zwycięstwem na 50 metrów stylem motylkowym i drugim miejscem na 100 metrów stylem grzbietowym. Wicemistrzynią województwa na 100 metrów stylem klasycznym została Liliana Staroń.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronach klubu.

/Adam Osuch/

Zobacz także

Kartka dla obrońców granic

Dodane: 2021-11-29 09:20 - Komentarze  (3)  czytane (165)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Uczniowie ZSBiO w niezwykłej podróży w niezwykłe miejsca

Bardzo miło rozpoczęli rok szkolny uczniowie klas drugich i trzecich w biłgorajskiej "Budowlanki". We wrześniu miała miejsce sześciodniowa objazdowa wycieczka do Włoch. Wzięło w niej udział 96 uczniów wraz z 6 opiekunami. Po całonocnej podróży zakwaterowaliśmy się w nadmorskim hotelu w okolicach Rimini. Nie obyło się bez wieczornego wypadu na plażę i oczywiście kąpieli w morzu. więcej»

Ogłoszenia