Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kiedy wiata garażowa jest naprawdę potrzebna?

Dodał: red Data: 2019-04-24 14:16:36 (czytane: 1798)

Budując dom nie wyobrażamy sobie, aby nie posiadać garażu. Problem pojawia się w momencie, gdy w garażu zaczyna brakować miejsca, a potrzebujemy miejsca parkingowego chociażby dla drugiego auta. Rozwiązaniem jest budowa wiaty garażowej. To najbardziej praktyczne i najmniej czasochłonne rozwiązanie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajBudowa domu to bardzo duże przedsięwzięcie - wymagające przemyślanych decyzji. Jedną z ważniejszych spraw jest zapewnienie sobie możliwości komfortowego i prawidłowego garażowania auta. Nie każda działka ma jednak możliwość wybudowania dużego, np. podwójnego lub potrójnego garażu. Dodatkowym minusem budowy tak przestronnego garażu są oczywiście koszty oraz konieczność zatrudnienia wyspecjalizowanej ekipy budowlanej. Alternatywą dla tradycyjnych garaży murowanych, a także mniej estetycznych garaży blaszanych są wiaty garażowe - specjalne konstrukcje, których montaż jest łatwiejszy i nie wymaga pozwolenia na budowę.

wiata_poliweglanowa_verona.jpg

Czym jest wiata garażowa?
Wiata garażowa jest specjalną konstrukcją, która może być wykonana z drewna lub stali. Jej zadaniem jest ochrona samochód przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także innymi zabrudzeniami pochodzącymi np. z drzew. Wiata garażowa może być konstrukcją stojącą w dowolnie wybranym miejscu działki (konstrukcja wolnostojąca) lub przytwierdzoną do bryły budynku. Postawienie wiaty garażowej nie musi się wiązać z koniecznością zatrudnienia firmy budowlanej. Nie potrzebujemy również pozwolenia na budowę. Sam montaż według wybranego projektu trwa znacznie krócej niż budowa garażu murowanego.

wiata_garazowa_santander.jpg
wiata garażowa drewniana Santander fot. Ogrodosfera.pl

Jak działa i jak skuteczna jest wiata garażowa?
Wiata garażowa to szansa na to, aby w komfortowy sposób parkować auto lub inne pojazdy. Skuteczność wiaty garażowej w dużej mierze zależy od jej rodzaju, typu konstrukcji, rodzaju zadaszenia, a także sposobu posadowienia. Należy zdać sobie sprawę z faktu, że nawet najlepsza wiata garażowa nie ochroni samochodu w takim stopniu, jak garaż - niemniej jednak pozwoli uniknąć „parkowania pod chmurką” grożącego uszkodzeniem lakieru, a także trudnych do usunięcia i szpecących zabrudzeń.

Wiata garażowa skutecznie chroni przed:
- nadmiernym nasłonecznieniem i promieniami UV,
- deszczem, śniegiem oraz gradem,
- ptasimi zanieczyszczeniami,
- wydzielinami drzew,
- liśćmi, igłami drzew.

Zalet posiadania wiaty garażowej jest bardzo dużo. Jest ona przydatna latem, gdy występuje nadmierne nasłonecznienie (powodujące dyskomfort jazdy), a także zimą (nie musimy odśnieżać samochodu). Jest to rozwiązanie przydatne zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z samochodem wykończonym bardzo drogim lakierem. Wiata garażowa nie ma również zastosowanej automatyki, nie ma więc konieczności jej ciągłego otwierania ani zamykania.

wiata_poliweglanowa_arcadia_palramu.jpg
aluminiowo-poliwęglanowa wiata garażowa Arcadia fot. Palram.pl

Budowa wiaty - jaki materiał jest najlepszy?
Najbardziej popularne są wiaty o konstrukcji drewnianej. Do jej budowy potrzebne jest drewno sosnowe o odpowiednich rozmiarach (kantówki oraz deski). Drewno powinno być zdrowe, wolne od pęknięć, wilgoci czy sinizny. Do jego zabezpieczenia warto stosować odpowiednie impregnaty oraz lakiery.

Coraz częściej spotykanym a zdecydowanie zyskującym popularność są rozwiązania z aluminium i poliwęglanu. Solidne a jednocześnie lekkie konstrukcje nie przytłaczające bryłą jak w przypadku drewnianych a często wytrzymalsze. Przykładowe zadaszenia z aluminium i poliwęglanu można zobaczyć na https://palram.pl/wiaty-garazowe. Spotyka się również wiaty o konstrukcji stalowej lub mieszanej drewno-metal. Dach można wykonać z desek oraz pokrycia dachowego (papa, gont) lub zastosować lekkie i proste w montażu płyty poliwęglanowe, warto jednak sprawdzić czy metal w takich rozwiązaniach zabezpieczony jest przed korozją. Jednym z innych rozwiązań jest stosowanie do pokrycia dachu blachodachówki. Stawiając wiatę warto również pomyśleć o montażu orynnowania, aby woda była w prawidłowy sposób odprowadzana poza wiatę.

Reklama.

Tagi: wiata garażowa   wiata dla auta   motoryzacja   biłgoraj

Zobacz także

Ostatni dzwonek na „mały ZUS”

Dodane: 2020-02-20 12:06 - Komentarze  (0)  czytane (124)

TAGI: ostatni dzwonek, mały zus, zakłąd ubezpieczeń społecznych, zus biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.118.253

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia