Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Katolickie Przedszkole w Biłgoraju ma bieżnię do skoków w dal. Dzieci już ćwiczą (FOTO)

Dodał: red Data: 2022-06-22 14:21:23 (czytane: 1394)

Mała rzecz, a cieszy! Cieszy zwłaszcza dzieci, ale i rodziców oraz wychowawców. Przy Katolickim Przedszkolu w Biłgoraju otwarto dziś właśnie kolejną - po bieżni lekkoatletycznej - inwestycję sportową. To bieżna do skoku w dal. Już najmłodsi na niej ćwiczą.Wszyscy znamy porzekadło "w zdrowym ciele, zdrowy duch", niestety trudno wchodzi wprowadzanie go w życie. To przełamuje Katolickie Przedszkole w Biłgoraju. Aktywność fizyczna, ruch, rekreacja, są w tej placówce równie ważne jak wychowanie i nauka.

-Chcemy, by dzieci rozwijały się równomiernie we wszystkich aspektach, a aspekt sportu, ruchu jest niezwykle istotny. Chcemy, by dzieci przez zabawę pokochały sport, by im towarzyszył, by miał pozytywny wpływ na ich zdrowie, samopoczucie i kondycję - podkreśla Mieczysław Król, dyrektor Katolickiego Przedszkola.

bieznia_do_skoku_w_dal.JPG

Jak dodaje, do wybudowania bieżni ze skocznią w dal przekonał go Janusz Mazur, wielki przyjaciel dzieci, miłośnik sportu i zdrowego wychowania. -Ta rozmowa odbyła się w maju br., propozycja i korzyści z niej płynące przekonały nas. Stąd jak najszybciej zrealizowaliśmy te inwestycję i dziś dzieci z niej mogą korzystać. A radości wśród naszych przedszkolaków jest co nie miara. To pokazuje, że warto było - dodaje dyrektor Król.

W wydarzeniu, uczestniczył Mieczysław Jamroz, trener lekkoatletyki, pracownik OSiR. -Bieg i skok to podstawowa aktywność każdego człowieka. Jeśli chcemy mieć zdrową młodzież,zdrowe społeczeństwo, to musimy inwestować w aktywność dzieci już od najmłodszych lat. A dzieci bardzo szybko się uczą, mają mnóstwo energii, zapału. tzreba to dobrze ukierunkować i zarazić ich miłością do sportu. Ta inwestycja, w te działania wpisuje się doskonale - podkreśla Jamroz.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 38

Tagi: katolickie przedszkole   bieżnia do skoku w dal   oświata biłgoraj   sport biłgoraj

Zobacz także

Półkolonie dla dzieci z Ukrainy

Dodane: 2022-07-05 12:53 - Komentarze  (4)  czytane (674)

TAGI: półkolonie, dzieci z ukrainy, wakacje, oświata biłgorajKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.78.122

(2022-06-23 20:42:35)

Pierwszy skok powinien oddać przewielebny proboszcz.

ada (2022-06-23 10:58:40)

niedługo będą otwierać i święcić "szafy" ale ja ja

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Burmistrz Janusz Rosłan, ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Do konkursu na stanowisko dyrektora może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia