Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Katolickie Przedszkole w Biłgoraju: Faktycznie katolickie, czy tylko z nazwy?

Dodał: red Data: 2013-09-05 07:40:49 (czytane: 15764)

Rodzice dzieci uczęszczających do Katolickiego Przedszkola im. Jana Pawła II wystosowali list otwarty, w którym wyrażają swe obawy odnośnie zmian jakie w ostatnim czasie w placówce się dokonują.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajMy, rodzice dzieci uczęszczających do Katolickiego Przedszkola im. Jana Pawła II jesteśmy zaniepokojeni sytuacja, która ma miejsce w naszym przedszkolu, odnośnie nagłej zmiany dyrektora Placówki.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, iż dnia 3 września br. została odwołana Siostra Imelda, pełniąca funkcje dyrektora. We wrzeniu ubiegłego roku, gdy przedszkole rozpoczęło swą działalność
oraz na początku tego roku, ta ciepła, oddana i szczera osoba tuliła nasze dzieci i uspokajała nas rodziców, że płacze są chwilowe, minął. I faktycznie tak było. To Ona z uśmiechem na twarzy witała rano nasze dzieci, a podając dłoń, prowadziła na śniadanie. Otwarta, gotowa wysłuchać, doradzić. Dla dzieci na smutna minę miała drobny łakoć, a dla rodziców cieple, podnoszące na duchu słowo. Aby podnieść świadomość zatroskanych o swe pociechy rodziców, zorganizowała konferencje, założyła róże rodziców modlących się za swoje dzieci. Prawdopodobnie Jej miejsce zajmie osoba świecka, która co prawda ma doświadczenie na tym stanowisku, jednak na poziomie szkoły średniej.

katolickie_przedszkole_bilgoraj.JPG

Nikt z nami rodzicami, płacącymi za obecność i kształcenie swych dzieci w Katolickim Przedszkolu nie tylko nie konsultował takich decyzji, ale i nie poinformował nas o zmianie na stanowisku dyrektora. Nie znamy przyczyn wprowadzonych w ostatnich dniach personalnych roszad, które w sposób zasadniczy wpływają na funkcjonowanie Placówki. Zapisując nasze dzieci do Katolickiego Przedszkola, otrzymaliśmy od władz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju zapewnienie, że Przedszkole będzie prowadzone przez Siostry Honoratki, gdyż powstało z myślą o rodzinach, których rodzice chcą, by ich dzieci były wychowywane w duchu katolickim. Obecnie władze przedszkola milczą. Czy w tej sytuacji, gdy realna jest obawa, że drugiej siostry również zabraknie, "Katolickie Przedszkole" pozostanie jedynie napisem na szyldzie budynku. Co z patronatem sióstr Honoratek. Przecież to ich wypracowane formy pracy z dziećmi i profil nauczania skłoniły nas do wyboru naszego przedszkola. Kto zajmował się będzie naszymi dziećmi? Wszystkie te pytania pozostają bez odpowiedzi.

Rodzice dzieci
z Katolickiego Przedszkola im. Jana Pawła II

Foto: Archiwum

Reklama.

Tagi: katolickie przedszkole   przedszkole   biłgoraj   wychowowanie przedszkolne

Zobacz także

Niechlubny rekordzista

Dodane: 2021-01-16 10:28 - Komentarze  (6)  czytane (439)

TAGI: przeładowany samochód, dopuszczalny tonaż, inspekacja transportu drogowego, kontroleKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.108.182

-stan (2014-10-01 21:36:01)

co słychać w katolickiej przechowalni dzieci, bo to już nawet nie jest przedszkole .....

-rodzice (2013-10-20 17:16:26)

rok temu było poświęcenie przedszkola, głównie dzięki Siostrze Imeldzie i s. Agnes, a teraz po Katolickim Przedszkolu to juz tylko nazwa została, oj żal..........SIOSTRY BARDZO WAM DZIĘKUJEMY MY RODZICE WRAZ Z DZIECMI, bo proboszcz WAM pewnie nie podziekował

-dla bolka: (2013-09-15 16:30:17)

nikt nie wie dlaczego została zwolniona S.Imelda. Nawet panujący nam ks.Flis tego nie wie, choć sam ją zwolnił. Wychodzi na to,że przedszkole jest juz jego prywatną własnością, a nazywa się tylko pięknie KATOLICKIE. co oczywiście nic z katolicyzmem nie ma wspólnego. Pełno tam jadu i zakłamania.

-- (2013-09-13 09:21:49)

Wszyscy śmieją się, że przedszkole ma takiego dyrektora - Króla, emeryta, który dał się wciągnąć w gierki ks. Flisa. PANIE KRÓLU przejrzyj pan w końcu na oczy, ustąp i oddaj pałeczkę bardziej doświadczonym w temacie przedszkoli.

-Obserwator (2013-09-12 12:34:03)

"Ona tu jest i tańczy dla mnie"...

-A (2013-09-10 22:10:13)

rozmowa zeszła z torów. Co w końcu zalatwiono? wraca siostra Imelda?

-:)) (2013-09-10 21:36:53)

Moje dziecko chodzi do tego przedszkola jest małe czasami zdaża się że się zsika ale nie słyszałam słowa skargi, panie nie krzyczą na dzieci jest bardzo miła atmosfera inna niż w innych przedszkolach a miałam starsze dziecko w kilku
DO KATOLIKA MŁODSZE DZIECKO CHODZI Z UŚMIECHEM NA TWARZY I NIE CHCE WYCHODZIĆ Z PRZEDSZKOLA NAWET KRÓCIUTKIE MODLITWĘ PRZED JEDZENIEM W DOMU ODMAWIA PO PROSTU SUPER POLECAM TO PRZESZKOLE A SIOSTRA AGNEZ*ANIOŁ

- (2013-09-10 19:07:11)

i nadmiar sodówki w Twoim przypadku.

- (2013-09-10 09:51:01)

O własnie. Widać skutki ewidentnego braku kawy z rana.

- (2013-09-10 08:50:43)

to albo masz 7 dzieci i z każdym zaliczyłeś jakąś placówkę, albo biedne to Twoje dziecko. Ja z kolei PS nr 3 uważam za najgorsze.

- (2013-09-10 00:21:51)

Wg mnie biłgorajskie przedszkole prowadzone przez siostry Honoratki nie jest elitarne, jest po prostu NORMALNE. Jako rodzic mam rozeznanie co do paru naszych elitarnych przedszkoli gdyż tam chodziły nasze pociechy. Pierwsze do którego chodziło nasza pociecha elitarnym mogło by się zwać z racji ELITY która tam raczy łaskawie pracować z Panią Dyrektor włącznie. Praca 8-14. Spróbuj przyprowadzić dziecko wcześniej lub odebrać później. Nie radzę. W kolejnym również elitarnym przedszkolu byłem świadkiem jak jedna z pań zwraca się do zapłakanego i zasmarkanego malucha z rana, który właśnie rozstał się z mama z pytaniem, czy jest przypadkiem nie jest jakieś głupie lub upośledzone. Nie przesłyszałem się. Brak kawy z rana bardzo niekorzystnie działa na panie po 50-tce. W kolejnym tym razem prywatnym choć personel młody na stażu, „czesano” nas regularnie, a dziecko często było ” niegrzeczne” i stało często w koncie. Powiem tyle że mimo tego było to niebo a ziemia. Niestety o otwieraniu okien i wietrzeniu przez mniej cierpliwe panie dowiedziałem się przypadkiem. Efekt połowa dzieciaków następnego dnia w domu i spokój w przedszkolu. Nasze się przynajmniej zahartowało. A na koniec niespodzianka. Odwiedził nas pan policjant prowadzący dochodzenie w sprawie rzekomych przekrętów finansowych prowadzonych w tamtejszej placówce. Nie twierdze że inne przedszkola są złe, słyszeliśmy parę pozytywów o np. domku przedszkolaka czy przedszkolu na Sienkiewicza, być może mieliśmy pecha ale to co do tej pory trafiliśmy to nie przedszkola ale PRZECHOWALNIE dzieciaków. Dla tego twierdzę że osoby tam pracujące w ”katolickim” przedszkolu, bez wglądu na to czy po znajomości czy nie są naprawdę ku temu w jakiś sposób przygotowane. Przede wszystkim mają serce do tego. W żadnym przedszkolu nie widziałem żeby jakaś pani tuliła na dzień dobry obcego malucha do siebie. Problemem nie jest zmiana zasikanego ubrania, czy wytarcie pupy. Co najdziwniejsze właśnie siostra Agnes ma zaszczyt najczęściej tego dzieła dokonywać. Wg mnie ta osoba to istny anioł a dzieciaki ani na chwilę nie dają jej spokoju. Zostawiając dziecko w takim otoczeniu nie martwisz się, bo ma jak w domu. Tak było do tej pory. Mam nadzieję że tak pozostanie a chwilowe trudności zostaną szybko pokonane. Myślę że przedszkole powinno pozostać nadal pod dyrekcją s Imeldy bo obecny stan właśnie to jest zasługa tej uśmiechniętej lecz wymagającej osoby.

-STAN (2013-09-09 22:47:34)

system nie pozwala umieścić linków a więc należy szukać przez google

-STAN (2013-09-09 22:39:27)

A teraz kilka linków do stron internetowych Siostry Imeldy.
Może ks. proboszcz tez zobaczy i wyciągnie odpowiednie wnioski dla siebie.

youtube.com/watch?v=34ytWxtzQt4

-bolek (2013-09-09 21:59:12)

Stan dobrze napisal o bledach stylistycznych i ortograficznych ,tez je zauwazalem i to ma byc kompetentna osoba?

-myślący (2013-09-09 21:51:03)

Ruch Wiernych Serc jest dla wszystkich małżonków sakramentalnych, którzy chcieliby się stać silni Bogiem i umacniać się Jego łaską płynącą z Sakramentów Świętych w różnych sytuacjach, poprzez przyjęcie zobowiązań: aby być w łasce uświęcającej i zawierzyć z całą swoją siłą Chrystusowi.
Jest dla ludzi przechodzących ciężki okres związany z przezwyciężaniem trudności w porozumieniu między sobą i nie umiejących dotrzeć do siebie – z różnych powodów, niekoniecznie związanych z barierą komunikacyjną.
Problemy i kryzysy nie muszą kojarzyć się z rozpadem małżeństwa, ponieważ małżeństwo raz zawarte przed Bogiem istnieje aż do śmierci. Od Sakramentu Małżeństwa nie ma dyspensy i nie ma rozwodu. Dla nas, wiernych małżonków, to oczywiste.
Nie musisz pozostawać sam na sam ze swoim problemem. Jezus zawsze jest gotów Ci pomóc. Są też ludzie, którzy trwają razem i wspierają sie wzajemnie, pomagając sobie nawzajem. Możesz też skorzystać z pomocy duchowej i psychologicznej, przeczytać świadectwa, wziąć udział w rekolekcjach. Możesz włączyć się do Ruchu Wiernych Serc.

-MAMA (2013-09-09 21:49:39)

BARDZO DOBRZE ZE ODBYŁO SIE DZISIAJ TO SPOTKANIE U KS. BISKUPA. DZIĘKI WAM, RODZICOM KTORZY DO NIEGO POJECHALISCIE. MAM NADZIEJE ZE BEDA Z TEGO DOBRE OWOCE I SIOSTRA IMELDA I PANI ANIA PISKORSKA WRÓCĄ DO PRACY, A PRZEDSZKOLE BĘDZIE TAKIE, JAKIE STWORZYŁY SIOSTRY: CIEPŁE, PRZEPEŁNIONE SZCZERYM UŚMIECHEM I MIŁOŚCIĄ DO KAŻDEGO DZIECKA Z OSOBNA. CAŁY TEN SKANDAL NIECH BĘDZIE DLA WSZYSTKICH WIELKĄ LEKCJĄ POKORY

-Do stana (2013-09-09 21:36:48)

Ty chyba jakiś filozof?

-STAN (2013-09-09 19:56:01)

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć dlaczego została zwolniona siostra Imelda niech sobie poszuka w google hasło " Małgorzata Więczkowska".
Miałem okazję kilka razy porozmawiać z siostrą Imeldą. Jest kobietą bardzo inteligentną i wykształconą i chyba zbyt inteligentną jak na warunki naszej parafii i nie dała się sterować z tylnego siedzenia naszemu plebankowi.
Siostra Imelda wielokrotnie była zapraszana do telewizji TRWAM i RADIA MARYJA gdzie była przedstawiana przez prowadzących jako medioznawca i w "Rozmowach Niedokończonych" przedstawiała zagrożenia duchowe jakie płyną ze środków masowego przekazu dla dzieci /można tego posłuchać w audycjach archiwalnych telewizji TRWAM/.
Prowadziła także wiele konferencji m.in. w tygodniku NIEDZIELA na temat zagrożeń duchowych dla dzieci i młodzieży.
Z jej doświadczeń z pracy z dziećmi i młodzieżą korzystają księża egzorcyści, którzy zapraszają Ją na swoje konferencje.
Siostra Imelda napisała też kilka książek m.in. " Co wciąga twoje dziecko" , która powinna być lekturą obowiązkową dla młodych rodziców katolików.
Zamiast wykorzystać ten potencjał inetektualny dla dobra naszej parafii, to ks. proboszcz woli dyr Króla, który jest już na emeryturze i zajmie miejsce pracy młodszym ,którzy za chlebem będą musieli emigrować za granicę.
Takim postępowaniem nasi księża spowodują, że kościoły które teraz budują będą świeciły pustkami bo nie będzie w nich ducha tylko materia.
Ks. proboszcz często cytuje urywki z Dzienniczka Św. Faustyny ale niech sobie przeczyta dz.741 gdzie siostra Faustyna ma wizję piekła, gdzie widzi wiele osób konsekrowanych.
Jeśli chodzi o większość pracowników przedszkola to są z tak zwanego układu i w poprzednich komentarzach zostało to już powiedziane.
A p.Monika jak pisze artykuły w gazetce parafialnej to niech nie popełnia błędów ortograficznych i stylistycznych.
Szczęść Boże dla ks. Proboszcza i dyr. Króla.

-Ciekawa uwaga Roya. (2013-09-09 19:21:05)

Faktycznie. Gdzie Szeliga? Odwagi panie pośle! Czekamy na pańskie bezkompromisowe wystąpienia z zapartym stolcem.

-bolek (2013-09-09 17:16:22)

Moze ktos wie dlaczego ta siostra zostala zwolniona?

-jaga22 (2013-09-09 17:05:32)

I co ustalono na spotkaniu z biskupem? Odbyło się w ogóle?

- (2013-09-09 16:59:56)

no ale dlaczego ją zwolnili? napisze ktoś wreszcie

-ABC (2013-09-09 16:58:04)

Ciekawe ile rodziców podpisuje się pod tym listem? Pisanie anonimów jest takie odważne....jak rodzice walczący o powrót siostry wyobrażają sobie jej dalszą współpracę z księdzem prałatem?? bo chyba o to jest taka zajadła walka.

-Zatroskany (2013-09-09 15:23:22)

Nie opluwajcie osób, które mają inne zdanie lub osób, które chcą wiedzieć więcej. Nie którzy piszą pod wpływem impulsu. Trzeba mieć dużo odwagi w sobie aby nie iść za głosem tłumu. Trzeba najpierw wnikać w sprawę a potem z głową działać dla dobra wspólnego.

-ZATROSKANY (2013-09-09 15:18:36)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 78.30.89.207

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Tarcza antykryzysowa 6.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego Kościoła. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej...