Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja (FOTO, AUDIO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2021-09-10 17:12:06 (czytane: 4099)

Kapsułą czasu i uroczystości podsumowujące rewitalizację Placu Wolności i termomodernizację Urzędu Miasta - tak w Biłgoraju świętowano dziś zakończenie inwestycji wartych łącznie ponad 22 mln zł. We wspólnym świętowaniu obok władz Miasta i jego mieszkańców uczestniczyli także przedstawiciele Sejmu RP, władz wojewódzkich i powiatowych.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgorajkapsula_czasu_bilgoraj__1_.JPG

Projekt realizowany Śródmieścia Biłgoraja, prowadzony był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna, Działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich, w formie współfinansowania UE oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa.

kapsula_czasu_bilgoraj__3_.JPG

-Inwestycja obejmowała dwa zadania, tj. „Odbudowę zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki 28, z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych” oraz „Przebudowę i zagospodarowanie Placu Wolności w Biłgoraju poprzez stworzenie miejsc wypoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz przywrócenie mu funkcji reprezentacyjnej”. Całkowita wartość projektu to ponad 21 mln zł. Odbudowa zdegradowanego budynku po dawnej szkole muzycznej kosztowało łącznie nieco ponad 4 mln zł, a rewitalizacja Placu Wolności to inwestycja warta 17,2 mln zł. Dofinansowanie wyniosło 11,3 mln zł, w tym ze środków Unii Europejskiej kwota 10 mln zł, a z dotacji celowej (Fundusz krajowy na obszary rewitalizacji - przyp. Red.) 1,3 mln zł. Wkład własny Miasta (w tym VAT) to 9,9 mln zł - wylicza w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl burmistrz Janusz Rosłan. Działania, których owocem jest zmienione oblicze centrum Biłgoraja podsumował podczas uroczystości włodarz Biłgoraja. Posłuchaj:kapsula_czasu_bilgoraj__5_.JPG

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było przygotowanie i umieszczenie obok Urzędu Miasta Biłgoraj kapsuły czasu. Wewnątrz kapsuły zostały umieszczone m. in. szczegółowe informacje o zrealizowanej inwestycji, zdjęcia sprzed rewitalizacji i po jej zakończeniu, bieżące informacje o mieście, wycinki prasowe dokumentujące wydarzenia lokalne i krajowe, opis - jak żyliśmy w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego oraz listy młodzieży i seniorów do przyszłych pokoleń. Umieszczono w niej także specjalną odezwę, którą podpisali przedstawiciele władz i mieszkańcy Miasta. Kapsuła została zamknięta i zapieczętowana na okres 100 lat. A wybór dzisiejszej daty nie jest przypadkowy. Dziś, tj. 10 września br. przypada 443. rocznica lokacji Biłgoraja. -Biłgoraj lokowany został na prawie magdeburskim, które zakłada pewne charakterystyczne elementy. Jednymi z nich są ratusz i rynek jako centralne miejsca. Tutaj miało się skupiać się życie ekonomiczne, społeczne i kulturalne i tak było w Biłgoraju przez wieki. To zmieniło się po II wojnie światowej. Życie przeniosło się w inne części Miasta. Dziś po przeprowadzeniu rewitalizacji życie do Śródmieścia wróciło, widać że jest ono zwów centrum naszego Miasta i to jest bez wątpienia największy sukces realizacji tych inwestycji - podkreśla Piotr Flor, prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego.

kapsula_czasu_bilgoraj__4_.JPG

W uroczystości udział wzięli m. in. posłowie Beata Strzałka i Krzysztof Grabczuk. -Słowo czas wybrzmiewa dziś szczególnie podczas dzisiejszego wydarzenia, łączy się dziś przeszłość Miasta z  jego bogatą historią i kulturą z teraźniejszością i przyszłością. Kapsułą czasu zamyka w sobie zaś przesłanie dla kolejnych pokoleń. Gratuluję realizacji inwestycji i jako mieszkanka Biłgoraja jestem dumna z rozwoju Biłgoraja - podkreślała poseł Strzałka.

kapsula_czasu_bilgoraj__8_.JPG

-Ja ogromnie się cieszę z realizacji tej inwestycji. My jesteśmy jednym z ogniw w łańcuchu pokoleń. I to w naszym czasie udało się zrewitalizować centrum Biłgoraja. W moim przekonaniu Biłgoraj jest regionalnym centrum w wielu aspektach. To centrum rozwoju centrum edukacji, centrum kulturalnym. Udało się pozyskać konkretne środki, niemal 12 mln zł dofinansowania - jeśli policzymy termomodernizację Urzędu Miasta - które w sposób znaczący odnowiły centrum Miasta. to jest montaż finansowy którego chciałem burmistrzowi pogratulować. Rewitalizacje nie we wszystkich miasta wypadają dobrze, w Biłgoraju w moim odczuciu została ona zrealizowana bardzo ładnie, zadbano o zieleń, o miejsca dla dzieci, o miejsce dla młodzieży, o miejsca dla seniorów. Gratuluję. Dodam tylko, że w nowym Regionalnym Programie Operacyjnym są środki dla miast powiatowych. Chcemy by takie miasta jak Biłgoraj, by Biłgoraj rozwijał się nadal - mówił wicemarszałek województwa lubelskiego. Michał Mulawa.

kapsula_czasu_bilgoraj__6_.JPG

-Chciałbym pogratulować mieszkańcom i władzom Biłgoraja za pięknie zrewitalizowane centrum Miasta. To zadanie nie zostało by zrealizowane gdyby nie współpraca władz Biłgoraja z mieszkańcami, władzami wojewódzkimi. Dzięki tej współpracy i zrozumieniu potrzeb realizowane i oddawane są inwestycje, które służą wszystkim. Dziś przypadają także urodziny Miasta Biłgoraja, 443. rocznica jego lokacji. W tym dniu życzę wszystkim mieszkańcom, by Biłgoraj - miasto powiatowe było optymalne miejscem do życia, rozwoju osobistego i zawodowego. Musimy wszyscy patrzeć w przyszłość. rozwój miasta nie będzie możliwy bez udziału ludzi młodych. Kolejne kadencje i lata pracy samorządowców i parlamentarzystów musi być ukierunkowany na stworzenie dobrych warunków na stworzenie perspektyw dla ludzi młodych, by oni mogli się tu rozwijać i swą energią i pracą przyczyniać się do rozwoju Biłgoraja. Panie burmistrzu dziękuję za zaproszenie i życzę realizacji wizji, by Biłgoraj był miejsce gdzie chce się żyć - mówił starosta Andrzej Szarlip.

kapsula_czasu_bilgoraj__6_.JPG

Głos zabrał także europoseł Krzysztof Hetman. -Ostatnie lata to odmiana tego miasta, odmiana i od strony estetyczne i podniesienie komfortu życia. Rewitalizacja Śródmieścia jest tego najlepszym przykładem. To jest miejsce łączące pokolenia i zmieniające postrzeganie centrym Biłgoraja. Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia należą się wielkie brawa - podkreślał europoseł Hetman.

kapsula_czasu_bilgoraj__112_.JPG

Gratulacje składali także wicewojewoda Bolesław Gzik i wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński. Dopełnieniem uroczystości oficjalnych były także zajęcia artystyczne dla dzieci i część artystyczna w wykonaniu zespołów BCK.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 142

Tagi: rewitalizacja śródmieścia   biłgoraj   kapsuła czasu   inwestycje

Zobacz także

Uwaga na spoofing!

Dodane: 2022-01-22 11:10 - Komentarze  (0)  czytane (347)

TAGI: zus biłgoraj, spoofing, zakład ubezpieczeń społecznych, oszustwoKomentarze (45)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.117.125

(2021-09-13 18:17:11)

Najpierw biuro Hetmana otworzyli a potem impreza o 14 na rynku. Po co mieszkańcy?

(2021-09-13 09:16:30)

Jasne, lizusy górą hehe plus miłość (wrogów) na pokaz.

KENYS (2021-09-13 08:01:42)

Do wpisu - Cossi . A dlaczego i Kogo mieli się zapytać o reprezentowanie Grupy Seniorów? Uniwersytet to Stowarzyszenie skupiające w Swoich szeregach Seniorów z całego miasta. Czy to zapytanie " Cossi " nie nosi nutki zawiści i złośliwości ?

do poniżej (2021-09-12 17:39:38)

A rychło, rychło! Już za sto lat... :)

Cossi (2021-09-12 17:21:37)

Kolejna małomiasteczkowa heca snobistycznych polityków i tyle, ale rewitalizacja przez "zabetonowanie " rynku granitem to jest nieporozumienie. Kończą z tym inne miasta a Biłgoraj zaczyna! Tak na marginesie - kto upoważnił "studentki" Uniwersytetu III Wieku do reprezentowania pokolenia seniorów Biłgoraja? Właściwa byłaby Rada Społeczna wyłoniona w drodze wyborów. Mam nadzieje na rychła ekshumacje tej "kapsuły".

do osoby która pyta (2021-09-12 13:47:40)

Tu nie chodzi o to kto wysłał na kwarantannę tylko kto podjął decyzję o segregacji uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych.Dlatego stanowcza prośba do starostwa jako organu prowadzącego o wyjaśnienie tej sprawy ponieważ zostało złamane prawo.
1 wprowadzono segregację sanitarną w szkole
2 brak podstawy prawnej do takiego czynu
3 wśród uczniów sytuacja stała się niekomfortowa
4 dyr.powinien jednoczyć a nie dzielić
5 przyczyniono się do zniszczenia dobrego imienia szkoły
6 złamano Art.32 Konstytucji-nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym,społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny
7 postąpiono wbrew apelowi min.Czarnka do kuratorów oświaty, po ustaleniu z ministrem zdrowia i GIS – jeśli wystąpi ognisko zakażeń, kierujemy całą klasę na naukę zdalną, a nie tylko niezaszczepione dzieci.

Biłgoraj (2021-09-12 13:20:05)

Kolejny raz impreza dla samorządowców. Po co mieszkańcy? Zróbcie sobie nie o 14 tylko o 12. To wcześniej pójdziecie na obiad i do domu. Ci z PiS to chyba nie wiedzą co robią. Wpadli jak muchy w pajęczynę lub jak śliwka w kompot.

(2021-09-12 13:18:30)

Idiotyzmom i absurdom nie ma końca, ale z jednej strony to bardzo edukacyjne zjawisko. Ludzie przez te półtora roku widzieli już wszystko albo prawie wszystko, na przykład marszałek Witek, która grzmiała do posła Brauna bez maseczki, że zabije brzemienną posłankę w maseczce. Na ostatnim posiedzeniu sejmu ta sama Witek wydała zarządzenie, że wszyscy mogą siedzieć bez maseczek i tylko „pandemiczny” bóg wie, na jakiej to podstawie prawnej zostało to wprowadzone. Wczoraj dla odmiany mieliśmy „siewców śmierci” na Krupówkach, ale w wersji medycznej i warszawskiej! Pamiętacie styczeń 2021 roku, gdy grupa ludzi bawiła się tańcząc na Krupówkach? Nie było chyba „eksperta”, który po tym spontanicznym odreagowaniu paranoi nie rozdał szat i nie podał swoich symulacji dla zgonów i zakażeń.

Grupa na Krupówkach liczyła może kilkaset osób, natomiast na ulice Warszawy, po ogłoszeniu „IV fali”, wyszło kilka tysięcy lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Nie słyszałem jednego komunikatu w mediach, że to się musi skończyć wzrostem zachorowań i pobytów pod respiratorem. Prócz pojedynczych przedstawicieli upadłych zawodów, co „pandemia” pokazała dobitnie, może kilkudziesięciu miało maseczkę, natomiast żaden nie miał tego kosmicznego stroju, którymi straszyli pacjentów przy łóżkach i na „fejsbukach”. Wyłączając absolutną mniejszość, jak sądzę na poziomie góra 20%, godnych miana lekarza, pielęgniarki, ratownika, nie mam dla tej zbieraniny cyników żadnego szacunku i empatii. Obok polityków i dziennikarzy, to właśnie oni nakręcali to szaleństwo, co więcej mieli pełną wiedze, że na przykład rzeczywistość szpitalna wygląda zupełnie inaczej niż to pokazują Kurski i TVN. Każdy z nich miał pełną wiedzę i kłamał, histeryzował, opowiadał durnowate historyjki o śmierci pod respiratorem, jakby na oddziałach OIOM kiedykolwiek było inaczej. Przez półtora roku zarabiali krocie i tylko ktoś naprawdę nierozgarnięty będzie bredził o 3000 netto. Dla pielęgniarki poziom 8000–10000 zł nie był żadnym wysiłkiem, podobnie dla ratowników, a lekarze za 20 000 nie chcieli patrzeć w stronę dyżurki.
Reklama

W chwili, gdy Niedzielski wprowadzał patologiczne przepisy związane z „dodatkami kowidowymi” i telefoniczną „opieką” nad pacjentem, napisałem, że buduje się właśnie patologia, z której nie wyjdzie nikt, kto nie ma byczych jaj. PiS takimi politykami i menedżerami nie dysponuje, dlatego kompletnie zdemoralizowane środowiska medyczne będą dalej bezwzględnie dążyć do tego, co dla niech było błogosławieństwem. „Pandemio” trwaj! Za dwa razy mniej roboty , dwa razy więcej kasy. Żyć, nie umierać! Wszystkie statystyki podają gwałtowny spadek świadczeń medycznych i pobytów w szpitalach. Całe specjalistyczne oddziały przerabiano na „kowidowe”, gdzie „leczenie” polegało na mierzeniu saturacji, podawaniu ibupromu lub na dobiciu pacjenta pod respiratorem. Legendy o niezwykle skomplikowanej opiece nad „pacjentem kowidowym” było pisane pod „dodatki kowidowe”. Na chirurgii i internie, nie wspominając onkologii, można mówić o harówce, ale w tych cyrkach, jak stadiony przerabiane na „szpitale”, to były wysoko płatne sanatoria dla personelu. Nie robi na mnie żadnego wrażenia „ciężki” los „medyków”, mam ich tam, gdzie oni mieli tysiące chorych i bliskich wyjących z bólu przed szpitalami, do których nikt ich nie chciał wpuścić.

Podwyżki!? Za patologię nie daje się nagród, ale na szczęście to problem innej patologii, czyli Ministerstwa Zdrowia pod „zarządem” Niedzielskiego. Dla normalnych ludzi ten obrzydliwy spektakl jednej strony jest błogosławieństwem. Dotąd obie patologie jechały na tym samym wózku, który taranował Polaków, szczególnie tych chorych i bliskich chorych. Matka wcześniaka nie mogła się dostać na oddział, dzieci umierających rodziców mogły dopiero popatrzeć przez okno prosektorium, a teraz zdemoralizowani krzykacze robią sobie wycieczki bez DDM po Warszawie. Niech im Niedzielski wozi pizzę i „prawi” biją brawa na balkonach, te towarzystwa są siebie warte i we własnym sosie niech się duszą.matkakurka

lokalnie (2021-09-12 09:11:27)

Jak wynika z komentarzy osoby piszące je faktycznie nie uczestniczyły w wydarzeniu. Bo co do godziny rozpoczęcia wydarzenia to można się zgodzić z zarzutami ale co do odbioru wypowiedzi i zachowań nadal widać i słychać zróżnicowanie polityczne.
Kto za kim biegał? Kto był to widział. Ktoś zabiega o względy u partii rządzącej? Będą kolejne środki i ktoś musi pomóc!

pytanie (2021-09-12 08:42:07)

na kwarantannę wysyła Sanepid , a nie dyrektor szkoły , czyżby nie ? u mnie tak było, czy coś się zmieniło w prawie ?

(2021-09-12 03:34:59)

ZB (2021-09-11 20:59:13)

Myślałem że gorzej niż Borowcowa to nie będzie. Jednak może być. Na szczęście będzie to jedna kadencja.

(2021-09-11 20:31:38)

Ciekawe czy w kapsule umieszczono zdjęcie choinki , która kosztowała 70 tys zł. (a ładna niestety nie jest).

Grzegorz z Chetyna (2021-09-11 20:21:34)

Każda segregacja, bez wyjątku jest złamaniem konstytucji, a co za tym idzie przestępstwem. Wystarczy odrobina dobrej woli, aby dyrektorski tyłek posadzić na ławie oskarżonych. Na co więc czekacie?

(2021-09-11 20:09:34)

Anglicy zaledwie zremisowali z Polską 1:1 w piłce kopanej i nie pomogło im nawet klękanie na murawie stadionu ku chwale murzyńskiego kryminalisty.
Jak się okazuje powodem ich słabego wyniku był rasizm Polaków.

(2021-09-11 20:06:34)

Po raz kolejny zawodzi p. poseł. Posłowanie to nie tylko pozowanie do zdjęć (zawsze jest ich nadmiar, a treści mało). Informacją o casusie ZSBiO podzielił się ze mną kolega dyrektor szkoły z lubuskiego! Wstyd na całą Polskę! Czy p. Czarnek wyciągnie konsekwencje poprze starostę? Czekamy na rozwój sytuacji, to nie starostwo (organizator szkoły) zostało wyśmiane, lecz BIłgoraj!!!! Popieram uwagi dotyczące godziny uroczystości.

(2021-09-11 20:06:08)

W czwartek (9.09.2021) minister edukacji Przemysław Czarnek zaapelował do kuratorów oświaty, aby nie dzielić dzieci na zaszczepione i niezaszczepione. – Mam apel do kuratorów oświaty, po ustaleniu z ministrem zdrowia i GIS – jeśli wystąpi ognisko zakażeń, kierujemy całą klasę na naukę zdalną, a nie tylko niezaszczepione dzieci. Nie pozwalamy na podział dzieci na zaszczepione i niezaszczepione – powiedział Czarnek.
Dobrze, że minister edukacji nie zgadza się na segregację sanitarną w szkołach. Ale wysyłanie całych klas na kwarantannę oznacza, że również w tym roku żadnej nauki nie będzie. Ile razy każda klasa trafi na 10-dniową naukę zdalną? Pięć, dziesięć, dwadzieścia? Jak ma wyglądać edukacja w takich warunkach?

Jedyną metodą powrotu do normalności jest natychmiastowe zakończenie korona-histerii i akceptacja ryzyka. Kowid nie zniknie. Albo zaczniemy traktować go jak grypę, albo dzieci stracą kolejny rok. Nawet jeśli rząd nie zamknie szkół, to przy strategii nieustannej kwarantanny szkoły zamkną się same. W sezonie grypowym jest to nieuniknione.

Źródło informacji i cytatów: Twitter/Ministerstwo Edukacji

(2021-09-11 19:58:16)

W czwartek (9.09.2021) na Twitterze zamieszczony został film z interwencji funkcjonariuszy policji i Służby Ochrony Kolei w pociągu PKP. Jeden z pasażerów, który nie miał maski, został brutalnie obezwładniony, a następnie wyrzucony z pociągu. Z rozmowy wynika, że usunięcia pasażera zażądała obsługa zarzucając mu, że nie stosuje się do regulaminu.

Mężczyzna powiedział, że ma prawo jechać pociągiem, ponieważ zapłacił za bilet. Zapytał też, który punkt regulaminu złamał i odmówił opuszczenia pociągu. W odpowiedzi został wyciągnięty z fotela i rzucony na podłogę. Po interwencji pasażerów domagających się zaprzestania przemocy, funkcjonariusze pozwolili mężczyźnie wstać, ale zażądali, żeby opuścił pociąg. Mężczyzna wysiadł. Nie odpowiedziano mu na pytanie, czy tak samo potraktują siedzącą w pociągu kobietę, która również nie miała maseczkiTo, co się dzieje, to jakiś obłęd! Nakaz maskowania jest nie tylko bezprawny, ale i bezsensowny. Maski nie zatrzymują wirusa, a ich noszenie jest szkodliwe dla zdrowia. Mimo to osoby bez masek są szykanowane, a nawet – jak widać na opublikowanym nagraniu – stosowana jest wobec nich przemoc fizyczna. Tak dalej być nie może! Dość tego terroru!

(2021-09-11 18:09:38)

Panie starosto,pani poseł a może czas zająć się sprawą ZSBiO,w mediach ogólnopolskich głośno jest o tym wydarzeniu a u nas co? nic się nie stało?.A wy drodzy rodzice-śpicie?,przecież to sprawa dla prokuratora,Minister Czarnek tez powinien o tym wiedzieć.Wystarczy poczytać komentarze co sądzą internaułci o dyr.budowlanki.

(2021-09-11 17:12:45)

Z okazji szansy na uwiecznienie ( tylko na papierze ale jednak) najgorsi wrogowie się spotkali.

(2021-09-11 17:00:28)

Segregacja sanitarna w Polsce postępuje. W jednej ze szkół w Biłgoraju niezaszczepieni uczniowie zostali wyrzuceni do nauki zdalnej.
Rząd, ustami ministrów Adama Niedzielskiego i Przemysława Czarnka, zapewniał, że nie będzie żadnych prześladowań niezaszczepionych zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Zapowiedzi swoje, a życie swoje. Jak donosi „Dziennik Wschodni”, do segregacji sanitarnej doszło w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.
W jednej z klas technikum u ucznia wyszedł dodatni wynik na wirusa SARS-CoV-2. W związku z powyższym niezaszczepieni zostali skierowani na naukę zdalną. Ci, którzy przyjęli preparat covidowy mogą uczyć się stacjonarnie.
Co ciekawe, „Dziennik Wschodni” pisze, że „takie na poły zdalne nauczanie nie obejmują jedynie w-f i zajęć technicznych”.
Od rozpoczęcia nowego roku szkolnego minął ledwie tydzień, a już dziesiątki klas w całej Polsce przeszły na nauczanie zdalne w związku z wykryciem w danej klasie pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Sytuacja z Biłgoraju to jednak pierwszy przypadek, aby dyskryminowano i segregowano uczniów ze względu na przyjęcie bądź nie podobno dobrowolnej szczepionki.

(2021-09-11 14:35:54)

Rewitalizacja z łac. re-+vita – dosłownie: przywrócenie do życia, ożywienie, ang. revitalization, urban renewal, urban redevelopment. W języku polskim pojęcie rewitalizacji nadużywane bywa jako nazwa wszelkich remontów, adaptacji, czy też modernizacji. Tymczasem pojęcie to odnosi się do działań podejmowanych w dużej skali (np. dzielnica, część miasta) i w odniesieniu do wielu płaszczyzn funkcjonowania przestrzeni miejskiej (np. architektonicznej, społecznej, ekonomicznej, kulturowej). Pojęciem rewitalizacji określa się proces przemian przestrzennych, społecznych i ekonomicznych na zdegradowanych obszarach miast. Przez degradację rozumie się pogorszenie stanu infrastruktury miejskiej, jak również negatywne zjawiska zachodzące w sferze społecznej. Rewitalizacja ma przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców, przywrócenia ładu przestrzennego, ożywienia gospodarczego oraz odbudowy więzi społecznych.

Z założenia, głównym celem rewitalizacji jest ożywienie gospodarcze i społeczne miasta. Osiągnięcie powyższych celów planowane jest przez rozwijanie nowych form działalności gospodarczej, wsparcie już istniejących podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, zwiększenie potencjału turystycznego i kulturalnego oraz nadanie obiektom i terenom zdegradowanym nowych funkcji. Koncepcja rewitalizacji powstała w USA w połowie XX wieku. W warunkach amerykańskich od lat 60. pojęcie to odnosiło się głównie do działań podejmowanych przez lokalną administrację we współpracy z prywatnymi firmami, które miały na celu ekonomiczne ożywienie miejskiej dzielnicy, i powiększenie uzyskiwanego z niej dochodu.
W ostatnich dziesięcioleciach pojęcie rewitalizacji zaczęto rozumieć szerzej, uwzględniając działania mające na celu ochronę wartości kulturowych i materialnych zabytków.

(2021-09-11 13:52:58)

Precz z palikotem! Ten człowiek wyrządził wiele zła. Walczył z Kościołem i obrażał katolików.

do ewka (z małej litery) (2021-09-11 13:28:58)

Palikot to nazwisko, pisze się z dużej litery nawet jak się go nie lubi, ale ty nie wiesz - jesteś niedouczona lub niedouczony. Ja nie lubię Kaczyńskiego ale by nie robić błędu, muszę pisać z dużej litery.
Tak to koniec pisu.

xyz (2021-09-11 13:08:49)

Jak to znajomy mówił kłócą się na pokaz a za plecami ludzi robią interesy. Upychają rodziny na stołki i żyją jak pączki w maśle. Lewica, prawica jedni i ci sami. Razem uśmiechnięci i wypoczęci. Ty chłopie rób w fabryce. W tym czasie oni będą przemawiać do siebie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Korzystne zmiany w rentach socjalnych

Maciej Miecznikowski na Kolędowaniu z Janem Pawłem II

Koncert kolęd Zespołu Communico

Gorajskie diabełki

Jest wstępny plan zagospodarowania Autodromu. Odbyły się też konsultacje

Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wicemarszałek zapewnia: -Chcemy wyremontować W858 i wybudować obwodnice Biłgoraja i Tarnogrodu

Podczas wizyty w Biłgoraju, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, spotkał się z władzami samorządowymi - w ramach...