Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jubileuszowy Sejmik Samorządów Uczniowskich Gimnazjów Powiatu Biłgorajskiego im. Celiny Ćwikły (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-06-07 22:35:03 (czytane: 1006)

Tegoroczny, 15. Sejmik Samorządów Uczniowskich Gimnazjów Powiatu Biłgorajskiego im. Celiny Ćwikła był ostatnim w formule gimnazjów. W związku z reforma oświaty, postawiono na nową formułę, od nowego roku szkolnego będzie on obejmował starsze klasy szkół podstawowych.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSejmiki samorządów szkolnych gimnazjów Ziemi Biłgorajskiej zapoczątkowała, nieżyjąca już dziś Celina Ćwikła. Pierwszy Sejmik odbył się w maju 2004 roku i przyświecało mu hasło "Młodzież w poszukiwaniu wartości. Dzisiaj - po 15 latach - zamyka się symbolicznie krąg tematyczny rozważań nad wartościami, hasłem jubileuszowego sejmiku "Patron - autorytet czy idol". 15. Sejmik jest ostatnim w historii gimnazjów. teraz jego idee przejmują szkoły podstawowe.

sejmik_gimnazja.JPG

Sejmik to przedsięwzięcie od lat skupiające uwagę młodych ludzi na trudnym zadaniu poszukiwania autorytetów. -Formuła Sejmiku podobnie jak nasza wizja gimnazjum rozwija szereg umiejętności w zakresie uczesnia się postaw demokratycznych, absolutnie niezbędnych człowiekowi w XXI wieku. Jedna z kluczowych umiejętności jest rozmowa i poszanowanie drugiego człowieka wynikająca z samej istoty wartości osoby ludzkiej, w oparciu o zasadę prawdy popartej dowodami i rzetelna wiedzą. Przez lata na sejmikowych sesjach pojawiały się tematy ważne z punktu widzenia młodego człowieka i jego wychowania. To pozalekcyjna forma wychowania do odpowiedzialności i szukanie swego miejsca w świecie - podkreśla dyrektor Gimnazjum im. świętej Jadwigi Królowej, Maciej Buczek.

Reklama.

-Kończymy pewien etap życia i edukacji, przed nami wybór szkoły średniej, studiów a co za tym idzie zawodu i drogi życiowej. Musimy wiedzieć za kim iść. Dlatego temat tegorocznego Sejmiku według mnie jest niezwykle aktualny. Idol może zachwycić nas czym na chwilę, zauroczyć. Zazwyczaj jest to jednak coś błahego. Co innego autorytet, za którym winniśmy iść. On reprezentuje wartości, prace nad sobą, zmienia nasz sposób postrzegania świata, staje się osobą bliską, ważną - mówi marszałek sejmiku, Jakub Przytuła.

sejmik_gimnazja_1.JPG

Podczas Sejmiku młodzi ludzie mieli prace w grupach i przygotowywali sejmikową uchwałę. Było także przedstawienie pt. "Być jak Królowa Jadwiga".

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 52

Tagi: sejmik samorządów szkolnych   gimnazjum im. świętej jadwigi królowej   maciej buczek   oświata biłgoraj

Zobacz także

Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola

Dodane: 2019-09-20 12:16 - Komentarze  (0)  czytane (432)

TAGI: akcje profilaktyczne, policjanci w przedszkolu, policja biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.2.53

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia