Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jubileuszowo w Józefowie

Dodał: red Data: 2017-10-17 11:03:42 (czytane: 897)

X Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną w Józefowie przeszły do historii. W jubileuszowej imprezie, zorganizowanej przez MOK, w poniedziałek 16 października, w 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, wzięło udział 11 recytatorów oraz 6 solistów i 7 zespołów wokalnych.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj



Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele trzech Powiatów Biłgorajskiego, Tomaszowskiego i Zamojskiego. Recytatorzy wykonywali po jednym utworze Karola Wojtyły, a wokaliści po dwie piosenki o tematyce religijnej. Spośród recytatorów jury przyznało dwa pierwsze miejsca gimnazjalistkom Zuzannie Kuszce z Łukowej i Natalii Pasce ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim. Obydwie deklamowały "Pieśń o słońcu niewyczerpanym". Na drugie miejsce zasłużyły Karolina Smoluch z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie i Agnieszka Wołowiec z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie, a trzecie - również ex aequo - zdobyły Monika Wolanin z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju i Zuzanna Luchowska z Gimnazjum w Łukowej. Członkowie komisji przyznali też trzy wyróżnienia, które odebrali Jagoda Poluha z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Kaja Peć z oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej w Józefowie i Patryk Franczak z RCEZ w Biłgoraju.

mok_jozefow_1.jpg


Jurorzy nie szczędzili również nagród za występy wokalne, które przyznali w trzech kategoriach wiekowych. Spośród uczniów z klas I - III szkół podstawowych dwa pierwsze miejsca przypadły zespołowi "Kukuryku" z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu za utwory "Ave Maria" i "Pioseneczka" oraz "Wiolinkom" z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu za piosenki "Coś się święci" i "Osiem błogosławieństw". W grupie uczniów starszych klas podstawówek najlepsze oceny jurorów zebrały "Iskierki" z GOK w Nieliszu, które wykonały utwory "Błogosławieni" i "Mój ląd". Na drugą nagrodę zasłużyły "Kręciołki" z CKiBP w Zwierzyńcu, a na trzecią "Kukiełeczki" z SP Tereszpol Kukiełki.

mok_jozefow.jpg

W kategorii gimnazjum - liceum pierwsze miejsce jury przyznało Mai Rębisz z Tomaszowskiego Domu Kultury, która zaśpiewała "Mój ląd" i "Ojciec świata". Drugie miejsca otrzymały Aleksandra Halusiak także z TDK i Julia Stepaniuk z Centrum Muzycznego "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim, a trzecią nagrodę odebrała Kaja Peć z oddziału gimnazjalnego SP w Józefowie. Ponadto wyróżnienia pierwszego stopnia otrzymały Chór Zespołu Szkół w Krasnobrodzie i Zespół "Nepryszki" z oddziału gimnazjalnego SP w Majdanie Nepryskim, a wyróżnienia drugiego stopnia odebrały kolejne gimnazjalistki - Wiktoria Buczkowska z SP w Majdanie Nepryskim i Aleksandra Pogudz z SP w Józefowie.

Reklama.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, a tegoroczne występy oceniali Beata Momot z chóru "Ale Cantare" z Płoskiego, wikariusz parafii w Józefowie ksiądz Tomasz Leńczuk oraz aktor i multiinstrumentalista z Zamościa Michał Dudziński.



Zobacz także:

25-lecie Legionu Maryi w Józefowie (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: gmina jóżefów   mok józefów   x spotkania z poezją papieską i piosenka religijną   jan paweł ii

Zobacz także

Europejski Dzień bez Samochodu (FOTO)

Dodane: 2018-09-21 19:17 - Komentarze  (0)  czytane (330)

TAGI: europejski dzień bez samochodu, rower biłgoraj, osir biłgoraj, rowerzyści biłgoraj



Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.159.33

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Dożynki Powiatu Biłgrajskiego - Księżpol 2018

75. rocznica wysiedlenia Bukowiny

Wspólny koncert pieśni żołnierskich

Tytoniaki 2018 - gwiazdy wieczoru Ostrowska, Bednarek i Martyniuk

Muzyka i taniec sąsiadów

Konkursy

Voucher do food trucka
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Interwencja posła Olszówki w sprawie stacji PKP w Biłgoraju

Poseł Piotr Olszówka napisał do ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz Ireneusza Merchela prezes Zarządu PKP w sprawie...