Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jubileuszowa edycja zmagań 'O księżyc Twardowskiego' (FOTO)

Dodał: red Data: 2016-10-16 14:10:54 (czytane: 1287)

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Biszczy i Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i potrzebujących Pomocy "Otwórz Swoje Serce" w Zamościu byli organizatorami jubileuszowej - dziesiątej już - edycji Przeglądu Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych "O księżyc Twardowskiego".

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPrzegląd tradycyjnie odbył się w Biszczy, skupił miłośników poezji i twórczości ks. Jana Twardowskiego i św. Jana Pawła II. Występujący artyści to osoby niepełnosprawne i ich przyjaciele. Tradycyjnie przegląd rozpoczął się Mszą świętą sprawowaną w kolejną rocznicę - w tym roku 38 - wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Eucharystii przewodniczył ks. Stanisław Bełz proboszcz parafii w Biszczy.

ksiadz_stanislaw_belz.JPG


-Gromadzimy się na Liturgii Mszy świętej jako bracia i siostry, wszyscy równi przed Bogiem. Stajemy by w tej Najświętszej Ofierze dziękować Mu za łaski, które co dzień od niego otrzymujemy, a także - by na wzór dzisiejszej Ewangelii - prosić wytrwale o to co nam potrzebne, o wytrwanie na drogach dobra. Pomaga nam w tym Eucharystia, pomaga Boże Słowo pokazujące kierunki na ziemskich drogach. Mamy także wzory w osobach św. Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego - przypominał ks. Bełz.

o_ksiezyc_twardowskiego_biszcza.JPG


Pierwszy przegląd odbył się w 2007 roku, kiedy to Warsztaty Terapii Zajęciowej w Biszczy działały od dwóch lat i należało poza zajęciami terapeutyczno - rehabilitacyjnymi włączyć coś nowego do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Każda kolejna odsłona Przeglądu przysparzał mu nowych przyjaciół i darczyńców, w tym takie instytucje jak Sejm i Senat RP, Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Urzędy Gminy w Biszczy, Księżpolu i Potoku Górnym oraz firmy i osoby indywidualne. Rosło także z roku na rok zainteresowanie jednostek pracujących z osobami niepełnosprawnymi samym Przeglądem.

wtz_biszcza.JPG


-Artyści niepełnosprawni to wykonawcy o wielkiej wrażliwości i determinacji do samodzielnego działa. Łączy ich wytrwała ciężka praca zarówno przygotowując się do występ jak i występując przed publicznością. Jednak wiedzą, że nasz Przegląd to życzliwa rywalizacja, w której każdy  jest wygrany. Obcując z niepełnosprawnymi osobami dochodzimy do wniosku, że zdarzają się ludzie wielcy, wielcy pasją, charakterem i niezłomnością dążenia do obranego celu - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Teresa Irena Jaskulska prezes Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i potrzebujących Pomocy "Otwórz Swoje Serce" w Zamościu.

Reklama.

Gośćmi - obok wykonawców i ich opiekunów - w tegorocznej edycji Przeglądu Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych "O księżyc Twardowskiego" byli m. in. posłowie Genowefa Tokarska i Piotr Olszówka, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego w Lublinie, Wójt Gminy Biszcza oraz ks. Bronisław Bucki.

wtz_biszcza_2016.JPG


Okolicznościowe listy do organizatorów przesłali m. in. wicemarszałek Sejmu RP, Prezes PFRON, Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, a także szefa Kancelarii Senatu i Starosta Biłgorajski. Okolicznościowy adres wystosował także - w imieniu Papieża Franciszka - monsignor Paolo Borgia. W liście czytamy: -Ojciec Święty udziela wszystkim organizatorom i uczestnikom tego wydarzenia swojego błogosławieństwa, wyrażając radość z możliwości rozwoju, jakie Fundacja daje osobom niepełnosprawnym. Pragnę także zapewnić, że Jego Świątobliwość, wdzięczny za modlitwę w Jego intencji, odwzajemnia się, polegają Podopiecznych Fundacji, ich Opiekunów oraz Rodziny, wstawiennictwu Matki Bożej Różańcowej.

niepelnosprawni_biszcza.JPG


W Przeglądzie osoby niepełnosprawne recytowały poezję Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego oraz własne utwory. Jedną z kategorii była także poezja śpiewana. Każdy z uczestników indywidualnie, jak i poszczególne ośrodki pracujące z osobami niepełnosprawnymi otrzymały okolicznościowe upominki.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 81

Tagi: przegląd poezji osób niepełnosprawnych   o księżyc twardowskiego   warsztaty terapii zajęciowej w biszczy   fundacja otwórzmy swoje serca

Zobacz także

Powiatowy Konkurs na Wolontariusza 2020 roku

Dodane: 2020-08-12 12:47 - Komentarze  (0)  czytane (448)

TAGI: gala wolontariatu, wolontariusz roku, powiat biłgorajski, fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiejKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.160.19.155

j (2016-10-18 09:51:33)

Fajna impreza ;) szkoda tylko że p.Prezes trochę zapomniała dla kogo jest organizowana.....i "skradła show" zagadując zupełnie wszystko i wszystkich !!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Zmarł Henryk Wujec, pochodzący spod Biłgoraja działacz polityczny i fizyk, Honorowy Obywatel Miasta Biłgoraj

Henryk Wujec urodził się w 1940 roku na Podlesiu koło Biłgoraja,...

Strażacki odpust w cieniu koronawirusa (FOTO)

W Osuchach w gminie Łukowa, odbył się w minioną niedzielę odpust...

Nie tylko o gruszce i pietruszce, czyli gra uliczna w Goraju

W minioną niedzielę w Goraju odbyła się V Gra Uliczna pod hasłem...

Pierwsze strzeleckie zawody dynamiczne w Biszczy

W miniona niedzielę 9 kwietnia, w Biszczy odbyły się zawody strzeleckie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia