Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jubileusz w Woli Radzięckiej (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-05-30 23:36:04 (czytane: 2460)

Jubileusz 10. rocznicy nadania imienia Papieża Jana Pawła II świętowała dziś Szkoła Podstawowa w Woli Radzięckiej. Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii sprawowanej przez biskupa Mariusza Leszczyńskiego.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajBiskup w homilii zwrócił się do najmłodszego pokolenia tłumaczył, czym jest służba Bogu, ludziom i Ojczyźnie: -Kto wierzy Panu Jezusowi , kto jest bardzo blisko Niego i kocha Go z całego serca może pięknie służyć innym. Tak właśnie służą wasi kochani rodzice, nauczyciele, wychowawcy duszpasterze – uczmy się od nich, a przede wszystkim od Pana Jezusa służby innym ludziom. Dziękujmy dziś Panu Bogu za dar Świętego Patrona, Jana Pawła II, który pod każdym względem jest dla nas wzorem do naśladowania. Od niego uczymy się jak żyć, jak kochać Pana Boga i drugiego człowieka. A im bliżej będziemy Chrystusa, tym piękniej będziemy służyć innym. O to trzeba się starać usilnie i w tej intencji modlić. Niech dobry Bóg za pośrednictwem Wielkiego Papieża Polaka ześle wam potrzebne łaski, a dziś życzę wam kolejnych pięknych, srebrnych i złotych jubileuszy szkolnych.

szkola_w_woli_radzieckiej.JPG

Uroczystość zgromadziła wielu gości, w tym poseł na Sejm RP Genowefę Tokarską która podkreślała, że od nadania szkole im. Jana Pawła II minęło już sporo czasu. To dziesięć lat wspólnych lekcji, klasówek, szkolnych problemów i sukcesów. Każdego roku kolejne roczniki wyposażone przez Państwa w bagaż wiedzy i życiowe doświadczenia maszerowały kształcić się dalej. Ale to tu jest początek edukacyjnej drogi młodego człowieka. Właśnie na tym etapie życia dobrze zasiane ziarno wiedzy ma szansę zaowocować w przyszłości sukcesami. To miejsce z trudną do wypełnienia misją, która spoczywa na nauczycielach. -Dlatego chcę Wam dziś przypomnieć słowa Patrona Waszej szkoły, Papieża Jana Pawła II: „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć. Bądźcie wielcy!”. Wszystkim życzę zdrowia, wielu sukcesów oraz niech św. Jan Paweł II Wam błogosławi - mówiła posłanka.

Reklama.

List okolicznościowy wystosował również Wojewoda Lubelski, Przemysław Czarnek, zebranym na uroczystości odczytał go Andrzej Szarlip.

szkola_w_woli_radzieckiej_1.JPG

Podsumowując uroczystości jubileuszowe, dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Radzięckiej, zapewniał, że  wychowawcy klas realizując program wychowawczy mocno podkreślają znaczenie i rolę Patrona w kształtowaniu wśród dzieci i młodzieży tych wartości najważniejszych. Ponadto cyklicznie organizowane są konkursy wiedzy o Janie Pawle II. -Dla społeczności szkolnej dzisiejsza uroczystość jest okazją do spotkania, uświadomienia sobie i odkrywania na nowo wielkości naszego Patrona. Jest to również doskonała okazja, aby przybliżyć postać tego najwybitniejszego Polaka, aby młodzież miała jak najlepsze wzorce - mówił dyrektor Stanisław Saj.

szkola_w_woli_radzieckiej_2.JPG

Na zakończenie, z okolicznościowym programem artystycznym wystąpiły dzieci i młodzież. Uczniowie przypominali postać i słowa Jana Pawła II. Nawiązywali także do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 101

Tagi: szkoła podstawowa w woli radzięckiej   gmina frampol   jubileusz   oświata biłgoraj

Zobacz także

Płomień braterstwa (FOTO)

Dodane: 2019-08-15 14:16 - Komentarze  (2)  czytane (668)

TAGI: płomień braterstwa, harcerze, 13. drużyna starszoharcerska pochodni, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.124.77

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia